Mistrovství světa v plavání na otevřené vodě 2000
Mistrovství světa v plavání na otevřené vodě 2000 | |
---|---|
Místo | Honolulu |
Země | Spojené státy americké |
Pořadatel | World Aquatics |
Datum | 2000 |
Účast | 164 |
Následující | Mistrovství světa v plavání na otevřené vodě 2002 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
IV. mistrovství světa v plavání na otevřené vodě za rok 2000 proběhlo na Honolulu, Spojené státy ve dnech 29. října až 4. listopadu 2000.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství světa v plaveckých sportech 2000.
Česko reprezentovali 2 závodníci.
V závodě na 5 km žen startovalo 24 závodnic – Jana Pechanová (*1981) z KPSP Kometa Brno obsadila 14. místo. V plaveckém maratonu na 10 km startovalo 19 závodnic — Jana Pechanová (*1981) z KPSP Kometa Brno obsadila 11. místo.
V závodě na 5 km mužů startovalo 32 závodníků – Pavel Srb (*1980) z TJ Bohemians Praha 19. místo. V závodě na 25 km mužů startovalo 26 závodníků – Pavel Srb (*1980) z TJ Bohemians Praha obsadil 18. místo
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km | Jevgenij Bezručenko (RUS) | 59:18,3 | David Meca (ESP) | 59:20,7 | Luca Baldini (ITA) | 59:20,9 |
plavecký maraton na 10 km | David Meca (ESP) | 1:57:10,5 | Petar Stojčev (BUL) | 1:57:14,5 | Jevgenij Bezručenko (RUS) | 1:57:15,1 |
25 km | Jurij Kudinov (RUS) | 4:55:51,2 | David Meca (ESP) | 4:56:11,5 | Alexej Akaťjev (RUS) | 4:57:03,2 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
5 km | Peggy Büchseová (GER) | 1:02:36,3 | Kalyn Kellerová (USA) | 1:02:40,5 | Viola Valliová (ITA) | 1:02:41,2 |
plavecký maraton na 10 km | Edith van Dijková (NED) | 2:06:44,5 | Melissa Pasqualiová (ITA) | 2:07:38,9 | Peggy Büchseová (GER) | 2:08:00,3 |
25 km | Edith van Dijková (NED) | 5:30:04,1 | Viola Valliová (ITA) | 5:30:06,1 | Angela Maurerová (GER) | 5:30:08,1 |
Družstva
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
5 km smíšené družstvo | Itálie Itálie (ITA) (Viola Valliová, Luca Baldini, Fabio Venturini) | 3:01:24,8 | Rusko Rusko (RUS) (Irina Abysovová, Jevgenij Bezručenko, Alexej Akaťjev) | 3:01:34,7 | Německo Německo (GER) (Peggy Büchseová, Christof Wandratsch, Ben Hoffman) | 3:01:57,8 |
10 km smíšené družstvo | Německo Německo (GER) (Peggy Büchseová, Christof Wandratsch, Andreas Maurer) | 6:03:03,7 | Rusko Rusko (RUS) (Irina Abysovová, Jevgenij Bezručenko, Vladimir Ďatčin) | 6:03:34,0 | USA USA (USA) (Dawn Heckmanová, Benjamin Hanley, Matthew Martin) | 6:03:39,9 |
25 km smíšené družstvo | Rusko Rusko (RUS) (Natalija Pankinová, Jurij Kudinov, Alexej Akaťjev) | 15:24:19,6 | Itálie Itálie (ITA) (Viola Valliová, Claudio Gargaro, Fabio Fusi) | 15:25:33,7 | Francie Francie (FRA) (Audrey Boitteová, Stéphane Gomez, Stéphane Lecat) | 15:35:55,8 |
Medailová bilance
V plavání na otevřené vodě se rozdělily celkem 9 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 2 | 2 | 7 | ||||
2. | Německo Německo (GER) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | 5 | ||||
3. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | ||||
4. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 6 | ||||
5. | Španělsko Španělsko (ESP) | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | ||||
6. | USA USA (USA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
7. | Bulharsko Bulharsko (BUL) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
8. | Francie Francie (FRA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 9 | 9 | 9 | 27 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody v plavání na otevřené vodě Mezinárodní plavecké federace | |
---|---|
Mistrovství světa | Perth 1991 • Řím 1994 • Perth 1998 • Honolulu 2000 • Fukuoka 2001 • Šarm aš-Šajch 2002 • Barcelona 2003 • Dubaj 2004 • Montréal 2005 • Neapol 2006 • Melbourne 2007 • Sevilla 2008 • Řím 2009 • Lac Saint-Jean 2010 • Šanghaj 2011 • Barcelona 2013 • Kazaň 2015 • Budapešť 2017 • Kwangdžu 2019 • Budapešť 2022 • Fukuoka 2023 |
Mistrovství světa juniorů | Welland 2012 • Balatonfüred 2014 • Hoorn 2016 • Ejlat 2018 • |
Seznam medailistů - muži | |
Seznam medailistek - ženy | |
Seznam medailistů - smíšené |
Portály: USA | Sport