Plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2018
Plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2018 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 2018 proběhly v Glasgow, Spojené království ve dnech 3. až 12. srpna 2018.
Česká stopa
Podrobnější informace naleznete v článku Česko na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2018.
Výsledky
Individuální disciplíny
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m volný způsob | Benjamin Proud (GBR) | 21,34 | Kristian Golomeev (GRE) | 21,44 | Andrea Vergani (ITA) | 21,68 |
100 m volný způsob | Alessandro Miressi (ITA) | 48,01 | Duncan Scott (GBR) | 48,23 | Mehdy Metella (FRA) | 48,24 |
200 m volný způsob | Duncan Scott (GBR) | 1:45,34 | Danas Rapšys (LTU) | 1:46,07 | Michail Dovgaljuk (RUS) | 1:46,15 |
400 m volný způsob | Mychajlo Romančuk (UKR) | 3:45,18 | Henrik Christiansen (NOR) | 3:47,07 | Henning Mühlleitner (GER) | 3:47,18 |
800 m volný způsob | Mychajlo Romančuk (UKR) | 7:42,96 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 7:45,12 | Florian Wellbrock (GER) | 7:45,60 |
1500 m volný způsob | Florian Wellbrock (GER) | 14:36,15 | Mychajlo Romančuk (UKR) | 14:36,88 | Gregorio Paltrinieri (ITA) | 14:42,85 |
50 m znak | Kliment Kolesnikov (RUS) | 24,00 | Robert Glință (ROU) | 24,55 | Shane Ryan (IRL) | 24,64 |
100 m znak | Kliment Kolesnikov (RUS) | 52,53 | Jevgenij Rylov (RUS) | 52,74 | Apostolos Christu (GRE) | 53,72 |
200 m znak | Jevgenij Rylov (RUS) | 1:53,36 | Radosław Kawęcki (POL) | 1:56,07 | Matteo Restivo (ITA) | 1:56,29 |
50 m motýlek | Andrij Hovorov (UKR) | 22,48 | Benjamin Proud (GBR) | 22,78 | Oleg Kostin (RUS) | 22,97 |
100 m motýlek | Piero Codia (ITA) | 50,64 | Mehdy Metella (FRA) | 51,24 | James Guy (GBR) | 51,42 |
200 m motýlek | Kristóf Milák (HUN) | 1:52,79 | Tamás Kenderesi (HUN) | 1:54,36 | Federico Burdisso (ITA) | 1:55,97 |
50 m prsa | Adam Peaty (GBR) | 26,09 | Fabio Scozzoli (ITA) | 26,79 | Peter-John Stevens (SLO) | 27,06 |
100 m prsa | Adam Peaty (GBR) | 57,10 | James Wilby (GBR) | 58,64 | Anton Čupkov (RUS) | 59,06 |
200 m prsa | Anton Čupkov (RUS) | 2:06,80 | James Wilby (GBR) | 2:08,39 | Luca Pizzini (ITA) | 2:08,54 |
200 m polohový závod | Jérémy Desplanches (SUI) | 1:57,04 | Philip Heintz (GER) | 1:57,83 | Max Litchfield (GBR) | 1:57,96 |
400 m polohový závod | Dávid Verrasztó (HUN) | 4:10,65 | Max Litchfield (GBR) | 4:11,00 | Joan Lluís Pons (ESP) | 4:14,26 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
50 m volný způsob | Sarah Sjöströmová (SWE) | 23,74 | Pernille Blumeová (DEN) | 23,75 | Ranomi Kromowidjojová (NED) | 24,21 |
100 m volný způsob | Sarah Sjöströmová (SWE) | 52,93 | Femke Heemskerková (NED) | 53,23 | Charlotte Bonnetová (FRA) | 53,35 |
200 m volný způsob | Charlotte Bonnetová (FRA) | 1:54,95 | Femke Heemskerková (NED) | 1:56,72 | Anastasija Guženkovová (RUS) | 1:56,77 |
400 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 4:03,35 | Ajna Késelyová (HUN) | 4:03,57 | Holly Hibbottová (GBR) | 4:05,01 |
800 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 8:16,45 | Ajna Késelyová (HUN) | 8:22,01 | Anna Jegorovová (RUS) | 8:24,71 |
1500 m volný způsob | Simona Quadarellaová (ITA) | 15:51,61 | Sarah Köhlerová (GER) | 15:57,85 | Ajna Késelyová (HUN) | 16:03,22 |
50 m znak | Georgia Daviesová (GBR) | 27,23 | Anastasija Fesikovová (RUS) | 27,31 | Mimosa Jallowová (FIN) | 27,70 |
100 m znak | Anastasija Fesikovová (RUS) | 59,19 | Georgia Daviesová (GBR) | 59,36 | Carlotta Zofkovová (ITA) | 59,61 |
200 m znak | Margherita Panzieraová (ITA) | 2:06,18 | Darija Ustinovová (RUS) | 2:07,12 | Katalin Buriánová (HUN) | 2:07,43 |
50 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 25,16 | Emilie Beckmannová (DEN) | 25,72 | Kimberly Buysová (BEL) | 25,74 |
100 m motýlek | Sarah Sjöströmová (SWE) | 56,23 | Svetlana Čimrovová (RUS) | 57,40 | Elena Di Liddová (ITA) | 57,68 |
200 m motýlek | Boglárka Kapásová (HUN) | 2:07,13 | Svetlana Čimrovová (RUS) | 2:07,33 | Alys Thomasová (GBR) | 2:07,42 |
50 m prsa | Julija Jefimovová (RUS) | 29,81 | Imogen Clarková (GBR) | 30,34 | Arianna Castiglioniová (ITA) | 30,41 |
100 m prsa | Julija Jefimovová (RUS) | 1:05,53 | Rūta Meilutisová (LTU) | 1:06,26 | Arianna Castiglioniová (ITA) | 1:06,54 |
200 m prsa | Julija Jefimovová (RUS) | 2:21,31 | Jessica Vallová (ESP) | 2:23,02 | Molly Renshawová (GBR) | 2:23,43 |
200 m polohový závod | Katinka Hosszúová (HUN) | 2:10,17 | Ilaria Cusinatová (ITA) | 2:10,25 | Marija Ugolkovová (SUI) | 2:10,83 |
400 m polohový závod | Fantine Lesaffreová (FRA) | 4:34,17 | Ilaria Cusinatová (ITA) | 4:35,05 | Hannah Mileyová (GBR) | 4:35,34 |
Štafety
Muži | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
4×100 m volný způsob | Rusko Rusko (RUS) (Jevgenij Rylov, Danila Izotov, Vladimir Morozov, Kliment Kolesnikov, (r)Vladislav Griňov, (r)Ivan Kuzmenko, (r)Sergej Fesikov, (r)Andrej Žilkin) | 3:12,23 | Itálie Itálie (ITA) (Luca Dotto, Ivano Vendrame, Lorenzo Zazzeri, Alessandro Miressi) | 3:12,90 | Polsko Polsko (POL) (Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, Jakub Kraska, Kacper Majchrzak, (r)Jan Hołub) | 3:14,20 |
4×200 m volný způsob | Spojené království Spojené království (GBR) (Calum Jarvis, Duncan Scott, Thomas Dean, James Guy, (r)Stephen Milne, (r)Cameron Kurle) | 7:05,32 | Rusko Rusko (RUS) (Michail Vekoviščev, Martin Maljutin, Danila Izotov, Michail Dovgaljuk, (r)Vjačeslav Andrusenko) | 7:06,66 | Itálie Itálie (ITA) (Alessio Colonna, Filippo Megli, Matteo Ciampi, Mattia Zuin, (r)Stefano Di Cola) | 7:07,58 |
4×100 m polohový závod | Spojené království Spojené království (GBR) (Nicholas Pyle, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott, (r)Brodie Williams, (r)James Wilby, (r)Jacob Peters) | 3:30,44 | Rusko Rusko (RUS) (Kliment Kolesnikov, Anton Čupkov, Jegor Kuimov, Vladimir Morozov, (r)Jevgenij Rylov, (r)Kirill Prigoda, (r)Alexandr Sadovnikov, (r)Vladislav Griňov) | 3:32,03 | Německo Německo (GER) (Christian Diener, Fabian Schwingenschlögl, Marius Kusch, Damian Wierling, (r)Jan-Philip Glania, (r)Philip Heintz) | 3:33,52 |
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Francie Francie (FRA) (Marie Wattelová, Charlotte Bonnetová, Margaux Fabreová, Béryl Gastaldellová, (r)Anouchka Martinová, (r)Assia Touatiová) | 3:34,65 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Kim Buschová, Femke Heemskerková, Kira Toussaintová, Ranomi Kromowidjojová, (r)Marjolein Delnová) | 3:34,77 | Dánsko Dánsko (DEN) (Pernille Blumeová, Signe Broová, Julie Jensenová, Mie Nielsenová, (r)Emily Gantriisová) | 3:37,03 |
4×200 m volný způsob | Německo Německo (GER) (Ellie Faulknerová, Kathryn Greensladeová, Holly Hibbottová, Freya Andersonová, (r)Lucy Hopeová) | 7:51,65 | Rusko Rusko (RUS) (Valerija Salamatinová, Anna Jegorovová, Arina Opjonyševová, Anastasija Guženkovová, (r)Irina Krivonogovová) | 7:52,87 | Německo Německo (GER) (Reva Foosová, Isabel Goseová, Sarah Köhlerová, Annika Bruhnová, (r)Marie Pietruschkaová) | 7:53,76 |
4×100 m polohový závod | Rusko Rusko (RUS) (Anastasija Fesikovová, Julija Jefimovová, Svetlana Čimrovová, Marija Kameněvová, (r)Darija Ustinovová, (r)Vitalina Simonovová, (r)Arina Opjonyševová) | 3:54,22 | Dánsko Dánsko (DEN) (Mie Nielsenová, Rikke Møller Pedersenová, Emilie Beckmannová, Pernille Blumeová) | 3:56,69 | Spojené království Spojené království (GBR) (Georgia Daviesová, Siobhan-Marie O'Connorová, Alys Thomasová, Freya Andersonová, (r)Kathleen Dawsonová) | 3:56,91 |
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
4×100 m volný způsob | Francie Francie (FRA) (Jérémy Stravius, Mehdy Metella, Marie Wattelová, Charlotte Bonnetová, (r)Maxime Grousset, (r)Margaux Fabreová, (r)Béryl Gastaldellová) | 3:22,07 | Nizozemsko Nizozemsko (NED) (Nyls Korstanje, Stan Pijnenburg, Femke Heemskerková, Ranomi Kromowidjojová, (r)Kyle Stolk, (r)Kira Toussaintová) | 3:23,97 | Rusko Rusko (RUS) (Kliment Kolesnikov, Vladislav Griňov, Marija Kameněvová, Arina Opjonyševová, (r)Danila Izotov, (r)Rozalija Nasretdinovová) | 3:24,50 |
4×200 m volný způsob | Německo Německo (GER) (Jacob Heidtmann, Henning Mühlleitner, Reva Foosová, Annika Bruhnová, (r)Marius Zobel, (r)Isabel Goseová) | 7:28,43 | Rusko Rusko (RUS) (Michail Vekoviščev, Michail Dovgaljuk, Valerija Salamatinová, Viktorija Andrejevová, (r)Martin Maljutin, (r)Vjačeslav Andrusenko, (r)Irina Krivonogovová, (r)Anastasija Guženkovová) | 7:29,37 | Spojené království Spojené království (GBR) (Stephen Milne, Craig McLean, Kathryn Greensladeová, Freya Andersonová, (r)Cameron Kurle, (r)Holly Hibbottová) | 7:29,72 |
4×100 m polohový závod | Spojené království Spojené království (GBR) (Georgia Daviesová, Adam Peaty, James Guy, Freya Andersonová, (r)Nicholas Pyle, (r)Charlotte Atkinsonová) | 3:40,18 | Rusko Rusko (RUS) (Kliment Kolesnikov, Julija Jefimovová, Svetlana Čimrovová, Vladimir Morozov, (r)Grigorij Tarasevič, (r)Ilja Chomenko, (r)Viktorija Andrejevová, (r)Marija Kameněvová) | 3:42,71 | Itálie Itálie (ITA) (Margherita Panzieraová, Fabio Scozzoli, Elena Di Liddová, Alessandro Miressi, (r)Matteo Restivo, (r)Arianna Castiglioniová, (r)Luca Dotto) | 3:44,85 |
Medailová bilance
V plavání se rozdělilo celkem 43 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 5 | 3 | 3 | 5 | 5 | 2 | 0 | 2 | 1 | 10 | 10 | 6 | 26 | ||||
2. | Spojené království Spojené království (GBR) | 6 | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 | 1 | 0 | 1 | 8 | 7 | 8 | 23 | ||||
3. | Itálie Itálie (ITA) | 2 | 3 | 6 | 4 | 2 | 4 | 0 | 0 | 1 | 6 | 5 | 11 | 22 | ||||
4. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 2 | 9 | ||||
5. | Francie Francie (FRA) | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 2 | 7 | ||||
6. | Švédsko Švédsko (SWE) | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | ||||
7. | Německo Německo (GER) | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 4 | 9 | ||||
8. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 4 | ||||
9. | Švýcarsko Švýcarsko (SUI) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | ||||
10. | Nizozemsko Nizozemsko (NED) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 5 | ||||
11. | Dánsko Dánsko (DEN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 4 | ||||
12. | Litva Litva (LTU) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | ||||
13. | Polsko Polsko (POL) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
13. | Řecko Řecko (GRE) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
13. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | ||||
16. | Norsko Norsko (NOR) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
16. | Rumunsko Rumunsko (ROU) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | ||||
18. | Slovinsko Slovinsko (SLO) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
18. | Irsko Irsko (IRL) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
18. | Finsko Finsko (FIN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
18. | Belgie Belgie (BEL) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 3 | 3 | 3 | 43 | 43 | 43 | 129 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Portály: Evropa | Spojené království | Sport