Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2020
Umělecké plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech 2020 | |
---|---|
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání na mistrovství Evropy v plaveckých sportech za rok 2020 proběhly v Budapešti, Maďarsko v posunutém termínu ve dnech 10. až 23. května 2021. Důvodem posunutí původního termínu 11. až 24. května 2020 byla pandemie covidu-19.
Česká stopa
V disciplíně technického sóla startovalo 15 závodnic – Alžběta Dufková (*1990) z TJ Tesla Brno obsadila 10. místo. V disciplíně volného sóla startovalo 18 závodnic – Alžběta Dufková (*1990) z TJ Tesla Brno obsadila 14. místo.
V disciplíně technických sestav dvojic startovalo 19 dvojic – Karolína Klusková (*2002) a Aneta Mrázková (*2000) obě z TJ Tesla Brno obsadily 14. místo. V disciplíně volných sestav dvojic startovalo 20 dvojic – Karolína Klusková (*2002) a Aneta Mrázková (*2000) obě z TJ Tesla Brno obsadily 16. místo.
Výsledky
Individuální disciplíny
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tech. sestava sólistek | Marta Fedinová (UKR) | 91,8445 | Evangelia Plataniotisová (GRE) | 89,2897 | Vasilina Chandošková (BLR) | 87,7173 |
Volná sestava sólistek | Varvara Subbotinová (RUS) | 96,4333 | Marta Fedinová (UKR) | 93,7000 | Evangelia Plataniotisová (GRE) | 90,8000 |
Týmové disciplíny
Ženy | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tech. sestava dvojic | Rusko Rusko (RUS) (Svetlana Kolesničenková, Svetlana Romašinová) | 96,2904 | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Marta Fedinová, Anastasija Savčuková) | 92,6862 | Rakousko Rakousko (AUT) (Anna-Maria Alexandriová, Eirini-Marina Alexandriová) | 89,4592 |
Volna sestava dvojic | Rusko Rusko (RUS) (Svetlana Kolesničenková, Svetlana Romašinová) | 97,9000 | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Marta Fedinová, Anastasija Savčuková) | 94,3333 | Rakousko Rakousko (AUT) (Anna-Maria Alexandriová, Eirini-Marina Alexandriová) | 90,8667 |
Tech. sestava až osmičlenného týmu | Rusko Rusko (RUS) (Vlada Čigirjovová, Marina Goljadkinová, Veronika Kalininová, Svetlana Kolesničenková, Polina Komarová, Svetlana Romašinová, Alla Šiškinová, Marija Šuročkinová) | 95,6705 | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Maryna Aleksijivová, Vladyslava Aleksijivová, Marta Fedinová, Kateryna Rezniková, Anastasija Savčuková, Alina Šynkarenková, Ksenija Sydorenková, Jelyzaveta Jachnová) | 92,3920 | Španělsko Španělsko (ESP) (Ona Carbonellová, Berta Ferrerasová, Meritxell Masová, Alisa Ozhoginová, Iris Tióová, Blanca Toledanová, Paula Ramírezová, Sara Saldañová) | 89,7700 |
Volná sestava až osmičlenného týmu | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Maryna Aleksijivová, Vladyslava Aleksijivová, Marta Fedinová, Kateryna Rezniková, Anastasija Savčuková, Alina Šynkarenková, Ksenija Sydorenková, Jelyzaveta Jachnová) | 95,0667 | Španělsko Španělsko (ESP) (Abril Conesová, Berta Ferrerasová, Meritxell Masová, Alisa Ozhoginová, Paula Ramírezová, Sara Saldañová, Iris Tióová, Blanca Toledanová) | 91,2333 | Izrael Izrael (ISR) (Eden Blecherová, Shelí Bobrická, Maja Dorfová, Noja Gazalaová, Ariela Nasejeová, Polina Prikazčikovová, Jekatěrina Kuninová, Nikol Nahšhonovová) | 86,8000 |
Kombinovaná sestava až desetičlenného týmu (KOMBO) | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Maryna Aleksijivová, Vladyslava Aleksijivová, Olesija Derevjančenková, Marta Fedinová, Veronika Hryšková, Kateryna Rezniková, Anastasija Savčuková, Alina Šynkarenková, Ksenija Sydorenková, Jelyzaveta Jachnová) | 94,7000 | Řecko Řecko (GRE) (Maria Alziguziová, Danai Delijannisová, Eleni Fragakisová, Krystalenia Jalamová, Pinelopi Karamesisová, Zoi Karangelisová, Danai Kariorisová, Andriana Misikevyčová, Jorga Vasilopulosová, Violeta Zuzunisová) | 89,1000 | Bělorusko Bělorusko (BLR) (Vera Bucelová, Margarita Kiriljuková, Hanna Kovcunová, Jana Kudinová, Ksenija Kulešovová, Anastasija Novoselovová, Valerija Puzová, Anastasija Suvalovová, Ksenija Tracevská, Alexandra Vysocká) | 86,0667 |
Zlatý hřeb (Highlights) až desetičlenného týmu | Ukrajina Ukrajina (UKR) (Maryna Aleksijivová, Vladyslava Aleksijivová, Anna Nosovová, Marta Fedinová, Veronika Hryšková, Kateryna Rezniková, Anastasija Savčuková, Alina Šynkarenková, Ksenija Sydorenková, Jelyzaveta Jachnová) | 95,3000 | Bělorusko Bělorusko (BLR) (Vera Bucelová, Margarita Kiriljuková, Hanna Kovcunová, Jana Kudinová, Ksenija Kulešovová, Anastasija Novoselovová, Valerija Puzová, Anastasija Suvalovová, Ksenija Tracevská, Alexandra Vysocká) | 86,5667 | Maďarsko Maďarsko (HUN) (Niké Bartaová, Katalin Csillingová, Linda Farkasová, Boglárka Gácsová, Lilien Götzová, Hanna Hatalaová, Szabina Hunglerová, Adelin Regényiová, Luca Rényiová, Viktória Szabóová) | 79,1000 |
Mix | Zlato | Stříbro | Bronz | |||
Tech. sestava smíšených dvojic | Rusko Rusko (RUS) (Alexandr Malcev, Olesya Platonovová) | 91,7963 | Španělsko Španělsko (ESP) (Pau Ribes, Emma Garcíová) | 84,8694 | Itálie Itálie (ITA) (Nicolò Ogliari, Isotta Sportelliová) | 77,4281 |
Volná sestava smíšených dvojic | Rusko Rusko (RUS) (Alexandr Malcev, Olesya Platonovová) | 93,9333 | Španělsko Španělsko (ESP) (Pau Ribes, Emma Garcíová) | 86,5333 | Itálie Itálie (ITA) (Nicolò Ogliari, Isotta Sportelliová) | 81,8667 |
Medailová bilance
V uměleckém plavání se rozdělilo celkem 10 sad medailí.
Pořadí | Stát | Muži | Ženy | Mix | Muži + Ženy + Mix | Celkem | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | Zlato | Stříbro | Bronz | |||||||
1. | Rusko Rusko (RUS) | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | ||||
2. | Ukrajina Ukrajina (UKR) | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 8 | ||||
3. | Španělsko Španělsko (ESP) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 4 | ||||
4. | Řecko Řecko (GRE) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | ||||
5. | Bělorusko Bělorusko (BLR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | ||||
5. | Itálie Itálie (ITA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | ||||
5. | Rakousko Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | ||||
8. | Izrael Izrael (ISR) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
8. | Maďarsko Maďarsko (HUN) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | ||||
Celkem | 0 | 0 | 0 | 8 | 8 | 8 | 2 | 2 | 2 | 10 | 10 | 10 | 30 |
Externí odkazy
- Výsledky na intersportstats.com
Závody v uměleckém (synchronizovaném) plavání Evropské plavecké ligy | |
---|---|
Mistrovství Evropy | Amsterdam 1974 • Jönköping 1977 • Split 1981 • Řím 1983 • Sofie 1985 • Strasbourg 1987 • Bonn 1989 • Athény 1991 • Sheffield 1993 • Vídeň 1995 • Seville 1997 • Istanbul 1999 • Helsinki 2000 • Berlín 2002 • Madrid 2004 • Budapešť 2006 • Eindhoven 2008 • Budapešť 2010 • Eindhoven 2012 • Berlín 2014 • Londýn 2016 • Glasgow 2018 • Budapešť 2020 • Řím 2022 |
Mistrovství Evropy juniorů | Bern 1980 • Innsbruck 1982 • Haag 1984 • Západní Berlín 1986 • Ede 1988 • Leicester 1990 • Oulu 1992 • Moskva 1994 • Narbonne 1998 • Loano 1999 • Bonn 2000 • Charkov 2001 • Moskva 2002 • Andorra 2003 • Osvětim 2004 • Loano 2005 • Bonn 2006 • Callela 2007 • Angers 2008 • Gloucester 2009 • Tampere 2010 • Bělehrad 2011 • Poznaň 2013 • Rijeka 2016 • Bělehrad 2017 • Tampere 2018 • Praha 2019 • La Valetta 2021 |
Seznam medailistů – muži | |
Seznam medailistů – ženy | |
Seznam medailistů – smíšené |