Az NSZK az 1968. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros, valamint a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Az NSZK az olimpiai játékokon | |||||
A német olimpiai zászló | |||||
NOB-országkód: ALE | |||||
OOB | Német Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
1968. évi nyári olimpiai játékok Mexikóváros | |||||
Versenyzők | 275 fő 17 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Wilfried Dietrich | ||||
Érmek 8. helyezés |
| ||||
Az NSZK az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Megjegyzések: 1 Németország néven (1952), 2 Egyesült Német Csapat néven az NDK-val közös csapattal (1956–1964) | |||||
Más szereplések: Németország (1896–1936, 1992–), Saar-vidék (1952) |
Az NSZK a mexikói Mexikóvárosban megrendezett 1968. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 17 sportágban 275 sportoló képviselte, akik összesen 26 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Mickler-Becker, IngridIngrid Mickler-Becker | Atlétika | Női ötpróba |
1 Arany | Böse, RolandRoland Böse Rüdiger Henning Egbert Hirschfelder Wolfgang Hottenrott Horts Mayer Nikolaus Ott Dirk Schreyer Jörg Siebert Günther Thiersch Lutz Ulbricht | Evezés | Férfi nyolcas |
1 Arany | Esser, RoswithaRoswitha Esser Annemarie Zimmermann | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
1 Arany | Klimke, ReinerReiner Klimke Liselott Linsenhoff Josef Neckermann | Lovaglás | Csapat díjlovaglás |
1 Arany | Klingner, BerndBernd Klingner | Sportlövészet | Sportpuska összetett |
2 Ezüst | Hennige, GerhardGerhard Hennige | Atlétika | Férfi 400 m gát |
2 Ezüst | Schiprowski, ClausClaus Schiprowski | Atlétika | Férfi rúdugrás |
2 Ezüst | Walde, Hans-JoachimHans-Joachim Walde | Atlétika | Férfi tízpróba |
2 Ezüst | Westermann, LieselLiesel Westermann | Atlétika | Női diszkoszvetés |
2 Ezüst | Meißner, JochenJochen Meißner | Evezés | Férfi egypárevezős |
2 Ezüst | Lewe, DetlefDetlef Lewe | Kajak-kenu | Férfi kenu egyes 1000 m |
2 Ezüst | Breuer, RenateRenate Breuer | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
2 Ezüst | Hempel, UdoUdo Hempel Karl Heinz Henrichs Jürgen Kissner Karl Link Rainer Podlesch | Kerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
2 Ezüst | Neckermann, JosefJosef Neckermann | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
2 Ezüst | Mertel, HeinzHeinz Mertel | Sportlövészet | Szabadpisztoly |
2 Ezüst | Libor, UllrichUllrich Libor Peter Naumann | Vitorlázás | Repülő hollandi |
3 Bronz | Tümmler, BodoBodo Tümmler | Atlétika | Férfi 1500 m |
3 Bronz | Hennige, GerhardGerhard Hennige Martin Jellinghaus Manfred Kinder Helmar Müller | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
3 Bronz | Bendlin, KurtKurt Bendlin | Atlétika | Férfi tízpróba |
3 Bronz | Dietrich, WilfriedWilfried Dietrich | Birkózás | Szabadfogás, +97 kg |
3 Bronz | Klimke, ReinerReiner Klimke | Lovaglás | Egyéni díjlovaglás |
3 Bronz | Schockemöhle, AlwinAlwin Schockemöhle Hermann Schridde Hans Günter Winkler | Lovaglás | Csapat díjugratás |
3 Bronz | Meier, GüntherGünther Meier | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
3 Bronz | Wirnhier, KonradKonrad Wirnhier | Sportlövészet | Skeet |
3 Bronz | Holthaus, MichaelMichael Holthaus | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
3 Bronz | Frommater, UtaUta Frommater Heike Hustede-Nagel Angelika Kraus Heidemarie Reineck | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Karl-Peter Schmidtke | 100 m | 10,38 | 2. | 14. | 10,48 | 7. | 29. | kiesett | ||||
Gerhard Wucherer | 10,42 | 2. | 17.** | 10,33 | 6. | 18. | kiesett | |||||
Gert Metz | 10,55 | 4. | 34.** | kiesett | ||||||||
200 m | 21,24 | 5. | 30. | kiesett | ||||||||
Joachim Eigenherr | 20,69 | 3. | 8. | 20,53 | 2. | 5. | 20,49 | 4. | 8. | 20,66 | 8. | |
Martin Jellinghaus | 400 m | 46,50 | 1. | 25. | 46,00 | 2. | 11. | 45,06 | 3. | 3. | 45,33 | 5. |
Manfred Kinder | 46,95 | 5. | 36. | kiesett | ||||||||
Helmar Müller | 45,98 | 4. | 15. | 45,78 | 3. | 8. | 46,22 | 6. | 11. | kiesett | ||
Walter Adams | 800 m | 1:48,50 | 1. | 14. | 1:46,41 | 1. | 5. | 1:45,83 | 4. | |||
Franz-Josef Kemper | 1:47,02 | 2. | 4. | 1:47,47 | 7. | 12. | kiesett | |||||
Arnd Krüger | 1500 m | 3:59,40 | 5. | 39. | 4:05,40 | 12. | 24. | kiesett | ||||
Bodo Tümmler | 3:51,59 | 2. | 15. | 3:53,66 | 1. | 10. | 3:39,08 | |||||
Harald Norpoth | 3:47,00 | 3. | 5. | 3:54,34 | 5. | 14. | 3:42,57 | 4. | ||||
5000 m | 14:20,59 | 3. | 4. | nem ért célba | ||||||||
Werner Girke | 15:20,85 | 11. | 30. | kiesett | ||||||||
Manfred Letzerich | 10 000 m | 30:48,6 | 19. | |||||||||
Lutz Philipp | 30:57,0 | 24. | ||||||||||
Hinrich John | 110 m gát | 13,87 | 2. | 7.* | 13,87 | 5. | 10. | kiesett | ||||
Werner Trzmiel | 13,87 | 2. | 7.* | 13,60 | 3. | 5. | 13,68 | 5. | ||||
Gerhard Hennige | 400 m gát | 49,57 | 1. | 3. | 49,16 | 1. | 2. | 49,02 | ||||
Rainer Schubert | 49,15 | 2. | 2. | 49,38 | 4. | 7. | 49,30 | 7. | ||||
Klaus-Ludwig Brosius | 3000 m akadály | 9:23,98 | 9. | 21. | kiesett | |||||||
Heinz-Gerd Mölders | 9:32,22 | 10. | 27. | kiesett | ||||||||
Willi Wagner | 9:24,49 | 5. | 22. | kiesett | ||||||||
Hubert Riesner | Maraton | 2:41:29 | 33. | |||||||||
Karl-Heinz Sievers | 2:34:11 | 23. | ||||||||||
Manfred Steffny | 2:31:23 | 17. | ||||||||||
Julius Müller | 20 km gyaloglás | kizárták | ||||||||||
Horst-Rüdiger Magnor | 50 km gyaloglás | 4:39:43 | 11. | |||||||||
Bernhard Nermerich | kizárták | |||||||||||
Gerhard Weidner | 4:43:26 | 14. | ||||||||||
Karl-Peter Schmidtke Gert Metz Gerhard Wucherer Joachim Eigenherr | 4 × 100 m váltó | 39,16 | 3. | 8. | 38,93 | 3. | 6. | 38,76 | 6. | |||
Helmar Müller Gerhard Hennige Manfred Kinder Martin Jellinghaus | 4 × 400 m váltó | 3:03,90 | 1. | 5. | 3:00,57 |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Ingomar Sieghart | Magasugrás | 212 cm | 8. | 209 cm | 9.* |
Gunther Spielvogel | 212 cm | 13. | 214 cm | 7. | |
Thomas Zacharias | 209 cm | 14. | kiesett | ||
Heinfried Engel | Rúdugrás | 490 cm | 15. | 520 cm | 8. |
Klaus Lehnertz | 475 cm | 18. | kiesett | ||
Claus Schiprowski | 490 cm | 3.**** | 540 cm | ||
Reinhold Boschert | Távolugrás | 779 cm | 7. | 789 cm | 12. |
Joachim Kugler | Hármasugrás | 16,20 m | 10. | 15,90 m | 11. |
Michael Sauer | 16,02 m | 15. | kiesett | ||
Heinfried Birlenbach | Súlylökés | 19,43 m | 6. | 18,80 m | 8. |
Traugott Glöckler | 19,08 m | 10. | 18,14 m | 12. | |
Klaus-Peter Hennig | Diszkoszvetés | 53,80 m | 21. | kiesett | |
Hein-Direck Neu | 58,56 m | 9. | 58,66 m | 9. | |
Jens Reimers | 54,02 m | 19. | kiesett | ||
Uwe Beyer | Kalapácsvetés | 65,44 m | 16. | kiesett | |
Lutz Caspers | 65,54 m | 15. | kiesett | ||
Johann Fahsl | 67,90 m | 7. | 66,36 m | 11. | |
Rolf Herings | Gerelyhajítás | 79,08 m | 13. | kiesett | |
Hermann Salomon | 79,48 m | 12. | 73,50 m | 12. | |
Klaus Wolfermann | 75,78 m | 16. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Kurt Bendlin | Tízpróba | 10,75 | 917 | 756 cm | 950 | 14,74 m | 774 | 180 cm | 627 | 48,38 | 891 | 15,06 | 842 | 46,78 m | 804 | 460 cm | 790 | 75,42 m | 972 | 5:09,85 | 356 | 8071 | |
Werner von Moltke | 11,15 | 827 | 614 cm | 617 | nem állt rajthoz | nem ért célba | |||||||||||||||||
Hans-Joachim Walde | 10,97 | 867 | 764 cm | 970 | 15,13 m | 798 | 201 cm | 813 | 49,03 | 860 | 14,87 | 865 | 43,54 m | 737 | 430 cm | 702 | 71,62 m | 914 | 4:58,60 | 416 | 8094 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Renate Meyer | 100 m | 11,71 | 2. | 22.*** | 11,67 | 6. | 24. | kiesett | ||||
Karin Reichert-Frisch | 11,95 | 5. | 35. | 11,70 | 8. | 26. | kiesett | |||||
80 m gát | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||||||
Halina Richter-Herrmann | 100 m | 11,88 | 6. | 32. | kiesett | |||||||
200 m | 24,62 | 6. | 32. | kiesett | ||||||||
Rita Jahn-Wilden | 24,02 | 6. | 26. | kiesett | ||||||||
Jutta Stöck | 23,37 | 3. | 8. | 23,41 | 4. | 10. | 23,25 | 8. | ||||
Helga Henning | 400 m | 53,58 | 3. | 6.* | 53,33 | 1. | 5. | 52,89 | 7. | |||
Inge Schell | 80 m gát | 10,77 | 3. | 10. | 10,84 | 7. | 11. | kiesett | ||||
Heide Rosendahl | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||||||
Renate Meyer Jutta Stöck Rita Jahn-Wilden Ingrid Mickler-Becker | 4 × 100 m váltó | 44,18 | 3. | 7. | 43,70 | 6. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Manon Bornholdt | Távolugrás | 627 cm | 15. | kiesett | |
Ingrid Mickler-Becker | 640 cm | 8. | 643 cm | 6. | |
Heide Rosendahl | 654 cm | 1. | 640 cm | 8. | |
Marlene Fuchs | Súlylökés | 17,11 m | 7. | ||
Gertrud Schäfer | 15,26 m | 10. | |||
Brigitte Berendonk | Diszkoszvetés | 52,80 m | 8. | ||
Liesel Westermann | 57,76 m | ||||
Amelie Koloska | Gerelyhajítás | 55,20 m | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Manon Bornholdt | Ötpróba | 11,07 | 1044 | 12,37 m | 880 | 159 cm | 934 | 642 cm | 1082 | 24,82 | 950 | 4890 | 5. |
Ingrid Mickler-Becker | 10,95 | 1061 | 11,48 m | 819 | 171 cm | 1057 | 643 cm | 1084 | 23,55 | 1077 | 5098 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
**** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rolf Lacour | 52 kg | Alker Imre (HUN) 2.5-2.5 | Mohamed Karmous (MAR) kizárták | Gheorghe Stoiciu (RUM) kétvállas | Jussi Vesterinen (FIN) 2.5-2.5 | Miroslav Zeman (TCH) 3-1 | kiesett | 5. | ||
Friedrich Stange | 57 kg | Ivan Kocsergin (URS) kétvállas | Luís Grilo (POR) 1-3 | visszalépett | kiesett | helyezetlen | ||||
Klaus Rost | 70 kg | Mahmoud El-Sherbini (RAU) 1-3 | Kazım Ayvaz (TUR) 2-2 | Ion Enache (RUM) kizárták | Eero Tapio (FIN) 1-3 | Werner Holzer (USA) 1-3 | Stevan Horvat (YUG) 3-1 | kiesett | 4. | |
Peter Nettekoven | 78 kg | Franz Berger (AUT) 3-1 | Mahmoud Balah (SIR) 1-3 | Ion Ţăranu (RUM) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Ernst Knoll | 87 kg | erőnyerő | Tevfik Kiş (TUR) 3-1 | Nicolae Neguţ (RUM) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |||
Heinz Kiehl | 97 kg | Nicolae Martinescu (RUM) kétvállas | Kiss Ferenc (HUN) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Roland Bock | +97 kg | Ragnar Svensson (SWE) 2-2 | Anatolij Roscsin (URS) 3-1 | Stefan Petrov (BUL) kizárták | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | 7. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Paul Neff | 52 kg | Mehmet Esenceli (TUR) 2.5-2.5 | Florentino Martínez (MEX) kétvállas | Erdős Márton (HUN) 1-3 | Wanelge Castillo (PAN) 0.5-3.5 | Chimedbazaryn Damdinsharav (MGL) feladta | kiesett | helyezetlen | ||
Klaus Rost | 70 kg | Roger Till (GBR) kétvállas | Udey Chand (IND) 1-3 | Francisco Lebeque (CUB) 1-3 | Abdollah Movahed (IRN) 3.5-0.5 | Enyu Valcsev(wd) (BUL) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | |
Ernst Knoll | 87 kg | Lupe Lara (CUB) 3-1 | Endó Sigeru (JPN) 3-1 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||
Heinz Kiehl | 97 kg | Sota Lomidze (URS) 3.5-0.5 | visszalépett | kiesett | helyezetlen | |||||
Wilfried Dietrich | +97 kg | Harry Geris (CAN) kétvállas | Wiesław Bocheński (POL) kizárták | Ştefan Stîngu (RUM) 1-3 | Ölziisaikhany Erdene-Ochir (MGL) kétvállas | Alekszandr Medvegy (URS) kétvállas | 1. mérkőzés Oszman Duraliev (BUL) kétvállas Hozott eredmény Alekszandr Medvegy (URS) kétvállas |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Jochen Meißner | Egypárevezős | 7:45,80 | 1. | erőnyerő | 7:51,26 | 2. | A | 7:52,00 | 2. | ||
Wolfgang Glock Udo Hild | Kétpárevezős | 6:59,70 | 3. | erőnyerő | 7:11,56 | 2. | A | 7:12,20 | 6. | 6. | |
Günther Karl Franz Held | Kormányos nélküli kettes | 7:45,49 | 6. | 7:31,91 | 2. | 7:53,06 | 6. | B | 7:40,88 | 6. | 12. |
Bernhard Hiesinger Rolf Hartung Lutz Benter (kormányos) | Kormányos kettes | 8:19,78 | 2. | erőnyerő | 8:05,49 | 3. | A | 8:41,51 | 6. | 6. | |
Thomas Hitzbleck Manfred Weinreich Volkhart Buchter Jochen Heck | Kormányos nélküli négyes | 7:14,44 | 4. | 6:32,56 | 2. | A | 7:08,22 | 6. | 6. | ||
Nikolaus Ott Peter Berger Udo Brecht Hans-Johann Färber Stefan Armbruster (kormányos) | Kormányos négyes | 7:12,04 | 3. | erőnyerő | 7:06,45 | 5. | B | nem állt rajthoz | 12. | ||
Horts Mayer Dirk Schreyer Rüdiger Henning Wolfgang Hottenrott Lutz Ulbricht Egbert Hirschfelder Jörg Siebert Nikolaus Ott Roland Böse* Günther Thiersch (kormányos) | Nyolcas | 6:04,22 | 1. | erőnyerő | A | 6:07,00 | 1. |
* - Nikolaus Ott cseréje az előfutamban
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Nyugatnémet férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
További helyosztó |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
India (IND) | 7 | 6 | 0 | 1 | 20 | 4 | +16 | 12 |
NSZK (FRG) | 7 | 5 | 1 | 1 | 15 | 5 | +10 | 11 |
Új-Zéland (NZL) | 7 | 3 | 4 | 0 | 8 | 4 | +4 | 10 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 2 | 3 | 2 | 7 | 5 | +2 | 7 |
Belgium (BEL) | 7 | 3 | 1 | 3 | 14 | 9 | +5 | 7 |
NDK (GDR) | 7 | 2 | 2 | 3 | 7 | 10 | –3 | 6 |
Japán (JPN) | 7 | 1 | 1 | 5 | 4 | 14 | –10 | 3 |
Mexikó (MEX) | 7 | 0 | 0 | 7 | 2 | 26 | –24 | 0 |
1968. október 13. | NSZK (FRG) | 2 – 0 | Belgium (BEL) | |
Krauss 2 | (0 – 0) |
1968. október 14. | India (IND) | 2 – 1 | NSZK (FRG) | |
Harbinder Singh Balbir Singh II | (1 – 1) | Keller |
1968. október 15. | NSZK (FRG) | 2 – 0 | Japán (JPN) | |
Schuler Greinert | (0 – 0) |
1968. október 17. | NSZK (FRG) | 3 – 2 | NDK (GDR) | |
Krauss 3 | (1 – 1) | Lippert Freiberger |
1968. október 18. | NSZK (FRG) | 0 – 0 | Új-Zéland (NZL) | |
1968. október 20. | NSZK (FRG) | 2 – 0 | Spanyolország (ESP) | |
Krauss Keller | (0 – 0) |
1968. október 21. | NSZK (FRG) | 5 – 1 | Mexikó (MEX) | |
Greinert 2 Keller Schuler Krause | (3 – 1) | Bada |
- Elődöntő
1968. október 24. | Pakisztán (PAK) | 1 – 0 (h. u.) | NSZK (FRG) | |
Mahmood | (0 – 0, 0 – 0) |
- Bronzmérkőzés
1968. október 26. | India (IND) | 2 – 1 | NSZK (FRG) | |
Prithipal Singh Balbir Singh II | (0 – 1) | Schuler |
Csapat | Helyezés |
---|---|
NSZK (FRG) | 4. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Horst Mattern | Kajak egyes 1000 m | 4:09,5 | 3. | 12. | erőnyerő | 4:13,46 | 6. | 15. | kiesett | |||
Holger Zander Bernhard Schulze | Kajak kettes 1000 m | 3:50,8 | 4. | 11. | 3:50,08 | 1. | 2. | 3:49,19 | 3. | 8. | 4:02,98 | 9. |
Bernd Guse Erich Kemnitz Joachim Schneider Erich Suhrbier | Kajak négyes 1000 m | 3:23,8 | 4. | 11. | 3:30,58 | 2. | 4. | 3:26,12 | 5. | 14. | kiesett | |
Detlef Lewe | Kenu egyes 1000 m | 4:24,5 | 1. | 1. | erőnyerő | 4:38,31 | ||||||
Roland Kapf Klaus Lewandowsky | Kenu kettes 1000 m | 4:11,4 | 3. | 5. | erőnyerő | 4:26,36 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Renate Breuer | Kajak egyes 500 m | 2:10,3 | 2. | 6. | erőnyerő | 2:12,71 | |||
Roswitha Esser Annemarie Zimmermann | Kajak kettes 500 m | 1:59,5 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:56,44 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Ortwin Czarnowski | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Burkhard Ebert | 4:44:10 (+2:45) | 12. | |
Dieter Koslar | nem ért célba | ||
Jürgen Tschan | 4:52:50 (+11:25) | 45. | |
Ortwin Czarnowski Burkhard Ebert Dieter Koslar Jürgen Tschan | Csapat időfutam | 2:15:37 (+7:48) | 8. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Jürgen Barth | Férfi egyéni | Carlos Roqueiro (ARG) Ignace Mandjambi (COK) 11,39 | 1. | Dino Verzini (ITA) John Nicholson (AUS) 10,95 | 1. | Giurdano Turrini (ITA) Leijn Loevesijn (HOL) 10,96 | 2. | Robert van Lancker (BEL) Reginald Barnett (GBR) 10,98 | 1. | Jackie Simes (USA) 11,30 | 1. | Pierre Trentin (FRA) 11,49, 12,09 | kiesett | 5. | |||||
Jürgen Kissner | Roger Gibbon (TRI) Fan Jüe-tao (Fan Yue-Tao) (ROC) 11,15 | nem állt rajthoz | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Herbert Honz | Férfi egyéni | 1:05,61 | 10.* |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Klaus Kobusch Martin Stenzel | Férfi kétüléses | Ausztrália (AUS) Gordon Johnson Hilton Clarke 10,27 | Franciaország (FRA) Daniel Morelon Pierre Trentin 10,01, 9,93 | kiesett | 5. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Rupert Kratzer | Férfi egyéni | 4:43,84 | 6. | Daniel Rébillard (FRA) 4:39,87 | 4:41,43 | 5. | kiesett | 5. | |||||||
Udo Hempel Karl Heinz Henrichs Jürgen Kissner Karl Link Rainer Podlesch | Férfi csapat | Svájc (SUI) Bruno Hubschmid Xaver Kurmann Walter Richard Jürgen Schneider 4:28,71 | 4:19,90 | 1. | Lengyelország (POL) Janusz Kierzkowski Wacław Latocha Wojciech Matusiak Rajmund Zieliński 4:38,91 | 4:27,14 | 4. | Olaszország (ITA) Lorenzo Bosisio Cipriano Chemello Luigi Roncaglia Gino Pancino 4:16,21 | 4:15,76 | 1. | Dánia (DIN) Gunnar Asmussen Mogens Frey Jensen Per Lyngemark Reno Olsen 4:22,44 | kizárták |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Reiner Klimke | Dux | Egyéni | 896 | 3. | 641 | 2. | 1537 | |
Liselott Linsenhoff | Piaff | 855 | 8. | kiesett | 855 | 8. | ||
Josef Neckermann | Mariano | 948 | 1. | 598 | 7. | 1546 | ||
Reiner Klimke Liselott Linsenhoff Josef Neckermann | Dux Piaff Mariano | Csapat | 2,699 |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Alwin Schockemöhle | Donald Rex | Egyéni | 8,00 | 9. | 8,00 | 4. | 16,00 | 7.* |
Hartwig Steenken | Simona | 16,00 | 26. | kiesett | 16,00 | 26. | ||
Hans Günter Winkler | Enigk | 8,00 | 9. | 4,00 | 1. | 12,20 | 5. | |
Alwin Schockemöhle Hermann Schridde Hans Günter Winkler | Donald Rex Dozent Enigk | Csapat | 58,25 | 4. | 59,00 | 5. | 117,25 |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Ludwig Gössing | Arved | Egyéni | -94,01 | 27. | -127,20 | 30. | kizárták | kiesett | ||
Horst Karsten | Adagio | -74,01 | 12. | -23,20 | 15. | -5,75 | 10. | -102,96 | 11. | |
Jochen Mehrdorf | Lapislazuli | -68,01 | 6. | -108,40 | 27. | -23,00 | 27. | -199,41 | 22. | |
Klaus Wagner | Abdulla | -102,00 | 35. | -99,60 | 24. | -14,25 | 20. | -215,85 | 24. | |
Horst Karsten Jochen Mehrdorf Klaus Wagner | Adagio Lapislazuli Abdulla | Csapat | -236,03 | 3. | -231,20 | 6. | -43,00 | 5. | -518,22 | 5. |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Norbert Huda | Egyéni műugrás | 88,43 | 16. | kiesett | |
Ulrich Reff | 95,42 | 11. | 140,08 | 10. | |
Klaus Konzorr | Egyéni toronyugrás | 86,69 | 18. | kiesett | |
Karlheinz Schwemmer | 89,00 | 14. | kiesett | ||
Bernd Wucherpfennig | 89,66 | 12. | 129,49 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Angelika Hilbert | Egyéni műugrás | 86,83 | 11. | 128,83 | 9. |
Ingeborg Busch | Egyéni toronyugrás | 46,22 | 7. | 85,31 | 11. |
Regina Krause | 46,77 | 8. | 93,08 | 6. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Horst Rascher | Harmatsúly | John Dadigi (NGR) RSC | Kenneth Campbell (JAM) 4-1 | Sulley Shittu (GHA) 3-2 | Csang Szungil (Jang Sung-il) (KOR) 0-5 | kiesett | 5. | |
Werner Ruzicka | Pehelysúly | Nils Dag Strømme (NOR) 2-3 | kiesett | 17. | ||||
Gert Puzicha | Kisváltósúly | erőnyerő | Jim McCourt (IRL) 5-0 | Arto Nilsson (FIN) 2-3 | kiesett | 9. | ||
Dieter Kottysch | Váltósúly | Mauri Saarivainio (FIN) RSC | Volodimir Muszalimov (URS) 0-5 | kiesett | 17. | |||
Günther Meier | Nagyváltósúly | Honorio Bórquez (CHI) 5-0 | Stephen Thega (KEN) 5-0 | David Jackson (UGA) 5-0 | Borisz Lagutyin (URS) 2-3 | kiesett | ||
Ewald Wichert | Középsúly | erőnyerő | Chris Finnegan (GBR) 2-3 | kiesett | 9. | |||
Raymar Reimers | Félnehézsúly | erőnyerő | Ion Monea (RUM) 0-5 | kiesett | 9. | |||
Dieter Renz | Nehézsúly | Giorgio Bambini (ITA) 0-5 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Elmar Frings | Egyéni | 3:39 | 1070 | 9. | 26–21 | 839 | 16. | 187 | 846 | 31. | 4:01,7 | 955 | 20. | 15:23,7 | 796 | 27. | 4506 | 17. |
Heiner Thade | 4:17 | 910 | 36. | 29–18 | 908 | 7. | 192 | 956 | 6. | 4:14,6 | 877 | 41. | 16:24,2 | 613 | 43. | 4264 | 32. | |
Hans Jürgen Todt | nem ért célba | 000 | - | 19–28 | 678 | 34. | 182 | 736 | 41. | 4:16,7 | 865 | 42. | 15:45,0 | 730 | 32. | 3009 | 46. | |
Elmar Frings Heiner Thade Hans Jürgen Todt | Csapat | 1980 | 15. | 2480 | 5. | 2538 | 9. | 2697 | 11. | 2139 | 13. | 11834 | 13. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Erich Masurat | Gyorstüzelő pisztoly | 590 | 5. |
Hans Standl | 587 | 9. | |
Heinz Mertel | Szabadpisztoly | 562 | |
Kurt Meyer | 506 | 65. | |
Klaus Zähringer | Sportpuska, fekvő | 591 | 33. |
Karl Wenk | 594 | 13. | |
Bernd Klingner | Sportpuska, összetett | 1157 | |
Peter Kohnke | 1151 | 7. | |
Werner Bühse | Trap | 189 | 29. |
Erich Gehmann | 187 | 38. | |
Karl Meyer zu Hölsen | Skeet | 189 | 21. |
Konrad Wirnhier | 198 |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Dieter Rauscher | 60 kg | 112,5 | 11. | 107,5 | 7. | 132,5 | 14. | 352,5 | 11. |
Uwe Kliche | 67,5 kg | 122,5 | 9. | 115,0 | 12. | 152,5 | 9. | 390,0 | 10. |
Albert Huser | 75 kg | 135,0 | 10. | 115,0 | 15. | 160,0 | 11. | 410,0 | 11. |
Rainer Dörrzapf | 82,5 kg | 135,0 | 14. | 140,0 | 4. | 160,0 | 15. | 435,0 | 11. |
Rudolf Mang | +90 kg | 177,5 | 4. | 152,5 | 3. | 195,0 | 6. | 525,0 | 5. |
Torna
Bővebben: Torna az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Heinz Häussler | Talaj | 18,15 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 17,80 | 83. | kiesett | ||
Korlát | 18,30 | 60. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,20 | 61. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,55 | 68. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 16. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,80 | 45. | |||
Erich Hess | Talaj | 18,05 | 46. | kiesett | |
Ugrás | 18,25 | 43. | kiesett | ||
Korlát | 17,30 | 94. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,90 | 19. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,15 | 38. | kiesett | ||
Lólengés | 17,10 | 81. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 107,75 | 60. | |||
Hermann Höpfner | Talaj | 18,05 | 46. | kiesett | |
Ugrás | 18,10 | 60. | kiesett | ||
Korlát | 18,30 | 60. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,30 | 56. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,50 | 74. | kiesett | ||
Lólengés | 17,80 | 48. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,05 | 55.* | |||
Willi Jaschek | Talaj | 11,15 | 113. | kiesett | |
Ugrás | 9,10 | 114. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 26. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,75 | 29. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,40 | 25. | kiesett | ||
Lólengés | 18,80 | 16. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 95,05 | 107. | |||
Heiko Reinemer | Talaj | 18,65 | 14. | kiesett | |
Ugrás | 18,35 | 37. | kiesett | ||
Korlát | 18,50 | 49. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,65 | 33. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,25 | 32. | kiesett | ||
Lólengés | 15,80 | 102. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,20 | 51.* | |||
Helmut Tepasse | Talaj | 18,00 | 51. | kiesett | |
Ugrás | 18,45 | 27. | kiesett | ||
Korlát | 18,90 | 23. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,45 | 46. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,75 | 60. | kiesett | ||
Lólengés | 16,80 | 83. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,35 | 50. | |||
Heinz Häussler Erich Hess Hermann Höpfner Willi Jaschek Heiko Reinemer Helmut Tepasse | Csapat összetett | 548,35 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Petra Jebram | Talaj | 17,80 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 17,90 | 51. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,15 | 34. | kiesett | ||
Gerenda | 16,45 | 80. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,30 | 55.* | |||
Angelika Kern | Talaj | 17,80 | 54. | kiesett | |
Ugrás | 18,00 | 46. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,05 | 39. | kiesett | ||
Gerenda | 17,50 | 52. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,35 | 43. | |||
Irmgard Krauser | Talaj | 18,00 | 43. | kiesett | |
Ugrás | 18,30 | 36. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,50 | 24. | kiesett | ||
Gerenda | 16,40 | 82. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,20 | 45. | |||
Helga Matschkur | Talaj | 17,60 | 66. | kiesett | |
Ugrás | 17,65 | 64. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,05 | 39. | kiesett | ||
Gerenda | 16,45 | 80. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 69,75 | 62.* | |||
Anna Stein | Talaj | 17,75 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 17,85 | 53. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,20 | 31. | kiesett | ||
Gerenda | 16,20 | 84. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,00 | 59.** | |||
Marie-Luise Stegemann | Talaj | 18,10 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 18,40 | 31. | kiesett | ||
Felemás korlát | 17,35 | 61. | kiesett | ||
Gerenda | 16,70 | 76. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 70,55 | 48.* | |||
Petra Jebram Angelika Kern Irmgard Krauser Helga Matschkur Anna Stein Marie-Luise Stegemann | Csapat összetett | 354,65 | 9. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Peter Schorning | 100 m gyors | 56,9 | 4. | 38. | kiesett | ||||
Wolfgang Kremer | 55,0 | 2. | 11. | 54,3 | 4. | 9. | kiesett | ||
200 m gyors | 2:02,1 | 2. | 15.** | kiesett | |||||
Olaf von Schilling | 2:01,7 | 2. | 12. | kiesett | |||||
100 m gyors | 55,8 | 3. | 22.** | 55,9 | 8. | 23.* | kiesett | ||
Werner Krammel | 200 m gyors | 2:07,9 | 6. | 38. | kiesett | ||||
400 m gyors | 4:34,0 | 4. | 22. | kiesett | |||||
Hans Faßnacht | 4:20,7 | 2. | 7. | 4:18,1 | 7. | ||||
1500 m gyors | 17:40,2 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Reinhard Blechert | 100 m hát | 1:02,7 | 3. | 9. | 1:02,2 | 3. | 8. | 1:01,9 | 7. |
200 m hát | 2:16,5 | 2. | 9. | kiesett | |||||
Gregor Betz | 100 m mell | 1:10,3 | 2. | 15.** | 1:09,8 | 6. | 13.* | kiesett | |
Thomas Aretz | 1:11,1 | 4. | 23. | 1:11,2 | 6. | 21. | kiesett | ||
200 m mell | 2:39,0 | 4. | 18. | kiesett | |||||
Theodor Bolkart | 2:36,8 | 3. | 14. | kiesett | |||||
Michael Günther | 2:40,7 | 3. | 23. | kiesett | |||||
100 m mell | 1:10,3 | 4. | 15.** | 1:09,7 | 3. | 11.* | kiesett | ||
Werner Freitag | 100 m pillangó | 1:00,1 | 3. | 18. | 59,9 | 5. | 14.** | kiesett | |
Lutz Stoklasa | 59,2 | 1. | 6. | 58,5 | 2. | 5. | 58,9 | 7. | |
200 m pillangó | 2:16,4 | 3. | 16. | kiesett | |||||
Folkert Meeuw | 2:11,1 | 2. | 4.* | 2:11,5 | 6. | ||||
Jürgen Schiller | 200 m vegyes | 2:20,8 | 1. | 15. | kiesett | ||||
Michael Holthaus | 2:17,5 | 2. | 7.* | 2:16,8 | 7. | ||||
400 m vegyes | 5:00,8 | 1. | 6. | 4:51,4 | |||||
Bernhard Mock | 5:07,1 | 3. | 13. | kiesett | |||||
Reinhard Merkel | 5:00,6 | 2. | 5. | 4:59,8 | 6. | ||||
200 m vegyes | 2:17,8 | 2. | 9. | kiesett | |||||
Peter Schorning Wolfgang Kremer Olaf von Schilling Hans Faßnacht | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:40,2 | 3. | 4. | 3:39,0 | 6. | |||
Hans Faßnacht Olaf von Schilling Folkert Meeuw Wolfgang Kremer | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:07,1 | 3. | 4. | 8:04,3 | 6. | |||
Reinhard Blechert Gregor Betz Lutz Stoklasa Wolfgang Kremer | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:04,7 | 3. | 4. | 4:05,4 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Helena Matzdorf | 400 m vegyes | 5:50,5 | 3. | 18. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:42,1 | 4. | 23.* | kiesett | |||||
Helmi Boxberger | 2:45,2 | 6. | 31. | kiesett | |||||
100 m gyors | 1:05,1 | 4. | 32.*** | kiesett | |||||
Ingeborg Renner | 1:05,9 | 6. | 40. | kiesett | |||||
Heidemarie Reineck | 1:04,2 | 4. | 26.** | kiesett | |||||
200 m gyors | 2:21,4 | 4. | 20. | kiesett | |||||
Aloisia Bauer | 2:24,5 | 4. | 26. | kiesett | |||||
Doris Meister | 100 m hát | 1:14,1 | 6. | 30. | kiesett | ||||
Angelika Kraus | 1:12,6 | 5. | 25. | kiesett | |||||
200 m hát | 2:36,7 | 4. | 14. | kiesett | |||||
Uta Frommater | 100 m mell | 1:18,5 | 1. | 5. | 1:16,9 | 3. | 4. | 1:16,2 | 4. |
Vreni Eberle | 1:22,6 | 4. | 23.** | kiesett | |||||
200 m mell | 2:52,5 | 4. | 12. | kiesett | |||||
Heike Hustede-Nagel | 100 m pillangó | 1:07,7 | 1. | 6. | 1:07,0 | 4. | 6. | 1:06,9 | 6. |
200 m pillangó | 2:32,1 | 2. | 5. | 2:27,9 | 5. | ||||
Heidemarie Reineck Aloisia Bauer Ingeborg Renner Helmi Boxberger | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:19,4 | 5. | 12. | kiesett | ||||
Angelika Kraus Uta Frommater Heike Hustede-Nagel Heidemarie Reineck | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:39,5 | 3. | 5.* | 4:36,4 |
* - egy másik versenyzővel/váltóval azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Wilhelm Kuhweide | Finn dingi | 17,0 | 13,0 | 23,0 | 31,0 | (32,0) | 15,0 | 21,0 | 120,0 | 15. |
Fritz Kopperschmidt Eckart Wagner | Csillaghajó | 14,0 | 18,0 | (26,0) | 15,0 | 14,0 | 16,0 | 19,0 | 96,0 | 12. |
Ullrich Libor Peter Naumann | Repülő hollandi | 0,0 | 5,7 | 3,0 | 3,0 | 19,0 | (27,0) | 13,0 | 43,7 | |
Rudolf Harmstorf Harald Stein Karl-August Stolze | 5,5 méteres | 3,0 | 5,7 | 10,0 | (15,0) | 5,7 | 15,0 | 8,0 | 47,4 | 4. |
Axel May Klaus Oldendorff Peter Stülcken | Sárkányhajó | (22,0) | 10,0 | 20,0 | 14,0 | 0,0 | 8,0 | 22,0 | 74,0 | 7. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tim Gerresheim | Tőr, egyéni | J. csoport Tănase Mureșanu (RUM) V Arcangelo Pinelli (ITA) GY Florent Bessemans (BEL) GY Magdy Conyd (CAN) V | 3. | A. csoport Daniel Revenu (FRA) V Graham Paul (GBR) GY Russell Hobby (AUS) GY Dagoberto Borges (CUB) V Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) GY | 3. | Daniel Revenu (FRA) V | Vigaszág | Mano Kazuo (JPN) GY | Witold Woyda (POL) V | kiesett | 17. | ||||
Dieter Wellmann | A. csoport Graham Paul (GBR) V Viktor Putyatyin (URS) GY Graeme Jennings (AUS) GY Evaristo Prendes (ARG) GY | 2. | H. csoport Ion Drîmbă (RUM) V Roland Losert (AUT) V Viktor Putyatyin (URS) GY Herbert Cohen (USA) GY Román Gómez (MEX) GY | 4. | Christian Noël (FRA) V | Vigaszág | Michael Breckin (GBR) GY | Ryszard Parulski (POL) V | kiesett | 17. | |||||
Friedrich Wessel | G. csoport Guillermo Saucedo (ARG) GY Szabó Sándor (HUN) V Román Gómez (MEX) GY Fionbarr Farrell (IRL) GY | 3. | B. csoport Arcangelo Pinelli (ITA) V Bill Hoskyns (GBR) GY Szabó Sándor (HUN) V Lawrence Anastasi (USA) GY Graeme Jennings (AUS) GY | 3. | Graham Paul (GBR) GY | Vaszil Sztankovics (URS) V | Vigaszág | Graham Paul (GBR) V | kiesett | 17. | |||||
Dieter Jung | Párbajtőr, egyéni | L. csoport Viktor Modzolevszkij (URS) V Nicholas Halsted (GBR) GY Carlos Calderón (MEX) GY Arthur Cramer (BRA) GY Alberto Varela (URG) GY | 1. | E. csoport Orvar Lindwall (SWE) V Michel Constandt (BEL) GY Alexandre Bretholz (SUI) GY Gianfranco Paolucci (ITA) V Colm O'Brien (IRL) GY | 3. | Jacques Ladègaillerie (FRA) V | Vigaszág | Michel Constandt (BEL) V | kiesett | 25. | |||||
Franz Rompza | B. csoport David Micahnik (USA) GY Hrihorij Krissz (URS) GY Peter Bakonyi (CAN) GY Ali Chekr (LIB) GY José Antonio Díaz (CUB) GY | 1. | B. csoport Hans-Peter Schulze (GDR) V Henryk Nielaba (POL) V Michel Steininger (SUI) V Lars-Erik Larsson (SWE) GY Silvio Fernández (VEN) GY | 3. | Bohdan Andrzejewski (POL) GY | Viktor Modzolevszkij (URS) V | Vigaszág | Bohdan Andrzejewski (POL) GY | Fenyvesi Csaba (HUN) V | kiesett | 13. | ||||
Fritz Zimmermann | K. csoport Jan von Koss (NOR) GY Michel Steininger (SUI) GY Claudio Francesconi (ITA) V Gerry Wiedel (CAN) GY | 1. | G. csoport Kulcsár Győző (HUN) V Ernesto Fernández (MEX) GY Florent Bessemans (BEL) V Claudio Francesconi (ITA) GY David Micahnik (USA) V | 4. | Jean-Pierre Allemand (FRA) V | Vigaszág | Michel Steininger (SUI) GY | Hans-Peter Schulze (GDR) GY | Bohdan Gonsior (POL) V | kiesett | 13. | ||||
Volker Duschner | Kard, egyéni | E. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) V Kovács Tamás (HUN) V Rodney Craig (GBR) GY Anthony Keane (USA) V Gustavo Chapela (MEX) GY Fionbarr Farrell (IRL) GY | 5. | kiesett | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Walter Köstner | A. csoport Jerzy Pawłowski (POL) V Alfonso Morales (USA) V Serge Panizza (FRA) V Félix Delgado (CUB) GY Colm O'Brien (IRL) GY | 3. | D. csoport Bakonyi Péter (HUN) V Alfonso Morales (USA) V Umjar Mavlihanov (URS) GY Józef Nowara (POL) GY Alexander Leckie (GBR) V | 5. | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Paul Wischeidt | C. csoport Claude Arabo (FRA) V Pézsa Tibor (HUN) V Józef Nowara (POL) GY John Andru (CAN) GY Jan Boutmy (AHO) GY Juan Carlos Frecia (ARG) GY | 3. | C. csoport Vlagyimir Nazlimov (URS) V Claude Arabo (FRA) V Cesare Salvadori (ITA) GY Anthony Keane (USA) GY Yves Brasseur (BEL) GY | 4. | Pézsa Tibor (HUN) V | Vigaszág | Marcel Parent (FRA) V | kiesett | kiesett | 13. | |||||
Jürgen Brecht Tim Gerresheim Jürgen Theuerkauff Dieter Wellmann Friedrich Wessel | Tőr, csapat | 5. csoport Kanada (CAN) 13-3 Írország (IRL) 15-1 Olaszország (ITA) 9-1 | 1. | erőnyerő | Lengyelország (POL) 4-9 Japán (JPN) 8 (60)-8 (57) | Az 5. helyért Magyarország (HUN) 4-9 | 6. | ||||||||
Max Geuter Paul Gnaier Dieter Jung Franz Rompza Fritz Zimmermann | Párbajtőr, csapat | 4. csoport Írország (IRL) 15-1 Svájc (SUI) 11-5 Svédország (SWE) 9-2 | 1. | Nagy-Britannia (GBR) 9-5 Szovjetunió (URS) 3-9 | Bronzmérkőzés Lengyelország (POL) 6-9 | 4. | |||||||||
Klaus Allisat Percy Borucki Volker Duschner Walter Köstner Paul Wischeidt | Kard, csapat | 2. csoport Írország (IRL) 14-2 Magyarország (HUN) 3-13 | 2. | Magyarország (HUN) 4-9 Egyesült Államok (USA) 7-9 | kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág a döntőért | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Helga Mees | Tőr, egyéni | D. csoport Jelena Novikova (URS) V Szabó Orbán Olga (RUM) V Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) V Susan Green (GBR) GY Rosa del Moral (MEX) V | 4. | B. csoport Drimba-Gyulai Ilona (RUM) V Antonella Ragno-Lonzi (ITA) V Brigitte Gapais-Dumont (FRA) V Galina Gorohova (URS) V Harriet King (USA) V | 6. | kiesett | helyezetlen | |||||
Monika Pulch | C. csoport Kerstin Palm (SWE) V Harriet King (USA) V Drimba-Gyulai Ilona (RUM) GY Bóbis Ildikó (HUN) GY Lourdes Roldán (MEX) GY | 4. | C. csoport Rejtő Ildikó (HUN) V Kerstin Palm (SWE) V Bruna Colombetti (ITA) V Marie-Chantal Demaille (FRA) V Sigrid Chatel (CAN) GY | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Heidi Schmid | E. csoport Stahl Jencsik Katalin (RUM) V Pilar Roldán (MEX) V Galina Gorohova (URS) V Colette Flesch (LUX) V Myrna Anselma (AHO) GY Sylvia Iannuzzi-San Martín (ARG) GY | 4. | D. csoport Jelena Novikova (URS) V Stahl Jencsik Katalin (RUM) V Dömölky Lídia (HUN) V Janet Wardell-Yerburgh (GBR) GY Milady Tack-Fang (CUB) GY | 4. | Kerstin Palm (SWE) V | Vigaszág | Antonella Ragno-Lonzi (ITA) GY | Cathérine Rousselet-Ceretti (FRA) GY | Rejtő Ildikó (HUN) V | kiesett | 7. | |
Helga Koch Helga Mees Monika Pulch Heidi Schmid Gudrun Theuerkauff | Tőr, csapat | 1. csoport Mexikó (MEX) 8 (48)-8 (42) Franciaország (FRA) 7-8 | 2. | Magyarország (HUN) 3-9 | kiesett | Az 5. helyért Olaszország (ITA) 8-7 | 5. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1968. évi nyári olimpiai játékokon |
Nyugatnémet férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért | |
Helyosztó a 13. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 6 | 6 | 0 | 0 | 39 | 14 | +25 | 12 |
Szovjetunió (URS) | 6 | 5 | 0 | 1 | 43 | 18 | +25 | 10 |
Egyesült Államok (USA) | 6 | 3 | 1 | 2 | 37 | 36 | +1 | 7 |
Kuba (CUB) | 6 | 3 | 1 | 2 | 31 | 35 | –4 | 7 |
NSZK (FRG) | 6 | 2 | 0 | 4 | 33 | 34 | –1 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 6 | 0 | 1 | 5 | 20 | 37 | –17 | 1 |
Brazília (BRA) | 6 | 0 | 1 | 5 | 22 | 51 | –29 | 1 |
1968. október 15. 10:00 | NSZK (FRG) | 5 – 3 | Spanyolország (ESP) | |
(3–0, 1–1, 0–1, 1–1) | ||||
Nagy, Schuhmann 2 | három játékos 1 |
1968. október 16. 10:00 | Magyarország (HUN) | 6 – 4 | NSZK (FRG) | |
(1–1, 3–2, 0–0, 2–1) | ||||
három játékos 2 | Nagy 2 |
1968. október 17. 10:00 | Szovjetunió (URS) | 6 – 3 | NSZK (FRG) | |
(0–1, 2–1, 3–1, 1–0) | ||||
Barkalov 2 | Weeke 2 |
1968. október 19. 15:30 | NSZK (FRG) | 10 – 5 | Brazília (BRA) | |
(1–2, 0–1, 5–1, 4–1) | ||||
három játékos 3 | Pinciroli, Lima 2 |
1968. október 20. 09:00 | Kuba (CUB) | 7 – 6 | NSZK (FRG) | |
(1–0, 1–1, 2–2, 3–3) | ||||
Junco 6 | Haverkamp 4 |
1968. október 22. 15:30 | Egyesült Államok (USA) | 7 – 5 | NSZK (FRG) | |
(1–1, 2–2, 2–1, 2–1) | ||||
Bradley 3 | Teicher 3 |
- A 9–12. helyért
1968. október 24. 09:00 | NSZK (FRG) | 6 – 3 | Mexikó (MEX) | |
(0–0, 2–1, 2–2, 2–0) | ||||
Schuhmann 2 | Guzmán 2 |
- A 9. helyért
1968. október 25. 10:00 | Spanyolország (ESP) | 7 – 5 | NSZK (FRG) | |
(1–1, 2–2, 3–1, 1–1) | ||||
Ibern 4 | Haverkamp, Schuhmann 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
NSZK (FRG) | 10. |
Források
- West Germany at the 1968 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Németország-portál
- Olimpiaportál