Ethiopië op de Olympische Zomerspelen 1996
Ethiopië op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Ethiopië | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ETH | |||||||||||||||||||||
NOC | Ethiopian Olympic Committee | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Ethiopië op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Ethiopië op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Ethiopië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten. Er werden drie medailles gewonnen, waarvan 2 goud en één brons. Hiermee eindigde Ethiopië op de 34e plaats.
Medailleoverzicht
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Atletiek | Haile Gebrselassie | 10000m (m) | |
Fatuma Roba | marathon (v) | ||
Gete Wami | 10000m (v) |
Deelnemers en resultaten per onderdeel
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Fita Bayissa | 5000m (m) | serie 2: 1ste in 13.51,61 halve finale 1: 7de in 13.30,88 finale: 10de in 13.18,30 | |
Assefa Mezgebua | serie 3: 7de in 13.54,89 halve finale 2: 7de in 14.05,48 | ||
Abraham Assefa | 10000m (m) | serie 2: 11de in 28.32,24 | |
Worku Bikila | serie 1: 1ste in 27.50,57 finale: 17de in 28.59,15 | ||
Haile Gebrselassie | serie 2: 1ste in 28.14,20 finale: 1ste in 27.07,34 | ||
Belayneh Dinsamo | marathon (m) | niet gefinisht | |
Abebe Mekonnen | 2:29.45 | ||
Tumo Turbo | niet gefinisht | ||
Kutre Dulecha | 800m (v) | serie 5: 6de in 2.04,80 | |
1500m (v) | serie 3: 7de in 4.07,69 halve finale 2: 8ste in 4.09,03 | ||
Merima Denboba | 5000m (v) | serie 2: 8ste in 15.48,35 finale: 12de in 15.28,81 | |
Ayelech Worku | serie 3: 2de in 15.21,59 | ||
Luchia Yishak | serie 1: 13de in 16.04,29 | ||
Berhane Adere | 10000m (v) | serie 1: 2de in 32.21,09 finale: 18de in 32.57,35 | |
Derartu Tulu | serie 2: 1ste in 31.35,90 finale: 4de in 31.10,46 | ||
Gete Wami | serie 1: 1ste in 32.20,92 finale: 3de in 31.06,65 | ||
Fatuma Roba | marathon (v) | 2:26.05 |
Boksen
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Tebebu Behonegn | -51kg (m) | 1ste ronde: V van COL Reyes: 2-16 | |
Yared Woldemichael | -71kg (m) | 1ste ronde: W van TRI Sinette: 11-10 2de ronde: V van UZB Tulaganov: 9-13 |
Bronnen, noten en/of referenties
- (en) The Atlanta Committee for the Olympic Games (1997). The Official Report of the Centennial Olympic Games Atlanta 1996. Peachtree Publishers, Atlanta. . Dit is het officiële rapport van de Olympische Zomerspelen van 1996; digitaal beschikbaar op de site van de LA84 foundation; deel 1, deel 2, deel 3, deel 4 en deel 5.