Roeien op de Olympische Zomerspelen 1992
Roeien is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1992 in Barcelona.
Heren
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Thomas Lange | GER | 6:51.40 |
2 | Václav Chalupa | TCH | 6:52.93 |
3 | Kajetan Broniewski | POL | 6:56.82 |
4 | Eric Verdonk | NZL | 6:57.45 |
5 | Jüri Jaanson | EST | 7:12.92 |
6 | Sergio Fernández González | ARG | 7:15.53 |
7 | Joaquín Gómez Gurza | MEX | 6:57.13 |
8 | Harald Faderbauer | AUT | 6:58.97 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Stephen Hawkins Peter Antonie | AUS | 6:17.32 |
2 | Arnold Jonke Christoph Zerbst | AUT | 6:18.42 |
3 | Henk-Jan Zwolle Nico Rienks | NED | 6:22.82 |
4 | Priit Tasane Roman Lutoškin | EST | 6:23.34 |
5 | Andrzej Marszałek Andrzej Krzepiński | POL | 6:24.32 |
6 | Miguel Álvarez Villar José Merín Hierro | ESP | 6:26.96 |
7 | Donald Dickison Todd Hallett | CAN | 6:22.84 |
8 | Jens Köppen Christian Händle | GER | 6:24.27 |
twee-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Steve Redgrave Matthew Pinsent | GBR | 6:27.72 |
2 | Peter Höltzenbein Colin von Ettinghausen | GER | 6:32.68 |
3 | Iztok Čop Denis Žvegelj | SLO | 6:33.43 |
4 | Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | FRA | 6:36.34 |
5 | Jaak van Driessche Luc Goiris | BEL | 6:38.20 |
6 | Peter Sharis John Pescatore | USA | 6:39.23 |
7 | Snorre Lorgen Sverke Lorgen | NOR | 6:36.16 |
8 | Sjors van Iwaarden Kai Compagner | NED | 6:37.22 |
twee-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jonathan Searle Gregory Searle Garry Herbert (stuurman) | GBR | 6:49.83 |
2 | Carmine Abbagnale Giuseppe Abbagnale Giuseppe Di Capua (stuurman) | ITA | 6:50.98 |
3 | Dimitrie Popescu Nicolae Ţaga Dumitru Răducanu (stuurman) | ROU | 6:51.58 |
4 | Thomas Woddow Michael Peters Peter Thiede (stuurman) | GER | 6:56.98 |
5 | Ismael Carbonell Same Arnaldo Rodríguez Silva Roberto Ojeda González (stuurman) | CUB | 6:58.26 |
6 | Patrick Berthou Laurent Lacasa Emmanuel Bunoz (stuurman) | FRA | 7:03.01 |
7 | Piotr Basta Tomasz Mruczkowski Bartosz Sroga (stuurman) | POL | 7:04.37 |
8 | Aaron Pollok John Moore Stephen Shellans (stuurman) | USA | 7:04.84 |
dubbel-vier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | André Willms Andreas Hajek Stephan Volkert Michael Steinbach | GER | 5:45.17 |
2 | Lars Bjønnes Rolf Bernt Thorsen Kjetil Undset Per Albert Saetersdal | NOR | 5:47.09 |
3 | Gianluca Farina Rossano Galtarossa Alessandro Corona Filippo Soffici | ITA | 5:47.33 |
4 | Ueli Bodenmann Alexander Rückstuhl Beat Schwerzmann Marc-Sven Nater | SUI | 5:47.39 |
5 | Hans Kelderman Ronald Florijn Koos Maasdijk Rutger Arisz | NED | 5:48.92 |
6 | Fiorenzo Di Giovanni Fabrice Leclerc Yves Lamarque Samuel Barathay | FRA | 5:54.80 |
7 | Valeri Dosenko Sergej Kinjakin Nikolai Tsjoeprina Girts Vilks | EUN | 5:54.48 |
8 | Kier Pearson Robert Kaehler John McKibben John Riley | USA | 5:55.06 |
vier-zonder-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Andrew Cooper Michael McKay Nicholas Green James Tomkins | AUS | 5:55.04 |
2 | William Burden Jeffrey McLaughlin Thomas Bohrer Patrick Manning | USA | 5:56.68 |
3 | Jani Klemenčič Sašo Mirjanič Milan Janša Sadik Mujkič | SLO | 5:58.24 |
4 | Armin Weyrauch Matthias Ungemach Dirk Balster Markus Vogt | GER | 5:58.39 |
5 | Bart Peters Niels van der Zwan Jaap Krijtenburg Sven Schwarz | NED | 5:59.14 |
6 | Scott Brownlee Christopher White Patrick Peoples Campbell Clayton-Greens | NZL | 6:02.13 |
7 | Salih Hassan John Garrett Gavin Stewart Richard Stanhope | GBR | 6:05.00 |
8 | Luca Sartori Rocco Pecoraro Carmine La Mura Riccardo Dei Rossi | ITA | 6:06.21 |
vier-met-stuurman
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Viorel Talapan Iulică Ruican Dimitrie Popescu Nicolae Ţaga Dumitru Răducanu (stuurman) | ROU | 5:59.37 |
2 | Uwe Kellner Ralf Brudel Thoralf Peters Karsten Finger Hendrik Reiher (stuurman) | GER | 6:00.34 |
3 | Jacek Streich Wojciech Jankowski Tomasz Tomiak Maciej Łasicki Michał Cieślak (stuurman) | POL | 6:03.27 |
4 | James Neil Teo Bielefeld Sean Hall John Rusher Timothy Evans (stuurman) | USA | 6:06.03 |
5 | Yannick Schulte Philippe Lot Daniel Fauche Jean Paul Vergnes Jean-Pierre Huguet Balent (stuurman) | FRA | 6:06.82 |
6 | Venjamin Boet Igor Bortnitski Vladimir Romanisjin Gennadi Krjoetsjkin Pjotr Petrinitsj (stuurman) | EUN | 6:12.13 |
7 | Sead Marušić Marko Banović Ninoslav Saraga Aleksandar Fabijanić Goran Puljko (stuurman) | CRO | 6:08.52 |
8 | Feng Feng Sun Senlin Huang Xiaoping Xu Wuling Li Jianxin (stuurman) | CHN | 6:11.52 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | John Wallace Bruce Robertson Michael Forgeron Darren Barber Robert Marland Michael Rascher Andrew Crosby Derek Porter Terrence Paul (stuurman) | CAN | 5:29.53 |
2 | Ioan Iulian Vizitiu Dănuţ Dobre Claudiu Gabriel Marin Iulică Ruican Viorel Talapan Vasile Dorel Năstase Valentin Robu Vasile lonel Măstăcan Marin Gheorghe (stuurman) | ROU | 5:29.67 |
3 | Frank Richter Thorsten Streppelhoff Detlef Kirchhoff Armin Eichholz Bahne Rabe Hans Sennewald Ansgar Wessling Roland Baar Manfred Klein (stuurman) | GER | 5:31.00 |
4 | Mike Teti Christian Sahs James Munn Jeffrey Klepacki Robert Shepherd Malcolm Baker Richard Kennelly John Parker Michael Moore (stuurman) | USA | 5:33.18 |
5 | Simon Spriggs Peter Murphy Wayne Diplock Jaime Fernandez Ben Dodwell Sam Patten Boden Hanson Robert Scott David Colvin (stuurman) | AUS | 5:33.72 |
6 | Martin Cross Tim Foster Richard Phelps Jim Walker Ben Hunt-Davis Stephen Turner Rupert Obholzer Jonathan Singfield Adrian Ellison (stuurman) | GBR | 6:39.92 |
7 | Jens Pørneki Jens Tramm Thomas Larsen Lars Christensen Carsten Hassing Jesper Thusgaard Kristiansen Martin Hansen Kent Skovsager Stephen Masters (stuurman) | DEN | 5:41.61 |
8 | Martin Walsh Rogan Clarke Grant Hillary Andrew Gordon-Brown Erich Mauff Timothy Lahner Robin McCall Ivan Pentz Andrew Lonmon-Davis (stuurman) | RSA | 5:42.58 |
Dames
skiff
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Elisabeta Lipă | ROU | 7:25.54 |
2 | Annelies Bredael | BEL | 7:26.64 |
3 | Silken Laumann | CAN | 7:28.85 |
4 | Anne Marden | USA | 7:29.84 |
5 | Maria Brandin | SWE | 7:37.55 |
6 | Corinne Le Moal | FRA | 7:41.85 |
7 | Antonia Svaier | GRE | 8:06.65 |
8 | Irene Eijs | NED | 8:09.62 |
dubbel-twee
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kerstin Köppen Kathrin Boron | GER | 6:49.00 |
2 | Veronica Cochelea Elisabeta Lipă | ROU | 6:51.47 |
3 | Gu Xiaoli Lu Huali | CHN | 6:55.16 |
4 | Philippa Baker Brenda Lawson | NZL | 6:56.81 |
5 | Annabel Eyres Alison Gill | GBR | 7:06.62 |
6 | Sarija Zakirova Inna Frolova | EUN | 7:09.45 |
7 | Daniela Oronova Galina Kamenova | BUL | 7:04.19 |
8 | Jennifer Luff Gillian Campbell | AUS | 7:05.91 |
twee-zonder-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Marnie McBean Kathleen Heddle | CAN | 7:06.22 |
2 | Stefani Werremeier Ingeburg Schwerzmann | GER | 7:07.96 |
3 | Anna Seaton Stephanie Maxwell Pierson | USA | 7:08.11 |
4 | Christine Gossé Isabelle Danjou | FRA | 7:08.70 |
5 | Joanne Turvey Miriam Batten | GBR | 7:17.28 |
6 | Violeta Zareva Teodora Zareva | BUL | 7:32.67 |
7 | Doina Snep Doina Robu | ROU | 7:22.07 |
8 | Anna Motretsjko Jelena Ronzjina | EUN | 7:25.15 |
dubbel-vier
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kerstin Müller Sybille Schmidt Birgit Peter Kristina Mundt | GER | 6:20.18 |
2 | Constanța Burcică Doina Ignat Veronica Cochelea Anişoara Dobre | ROU | 6:24.34 |
3 | Jekaterina Chodotovitsj Antonina Zelikovitsj Tatjana Oestjoezjanina Jelena Chloptseva | EUN | 6:25.07 |
4 | Laurien Vermulst Marjan Pentenga Anita Meiland Harriet van Ettekoven | NED | 6:32.40 |
5 | Kristine Karlson Alison Townley Serena Eddy-Moulton Michelle Knox-Zaloom | USA | 6:32.65 |
6 | Lubica Novotníková Michaela Burešová Hana Kafková Irena Soukupová | TCH | 6:35.99 |
7 | Feng Lili Yang Hong Lu Huali Gu Xiaoli | CHN | 6:48.90 |
8 | Berith Christoffersen Lene Pedersen Trine Hansen Ulla Hansen | DEN | 6:51.89 |
vier-zonder-stuurvrouw
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kirsten Barnes Brenda Taylor Jessica Monroe Kay Worthington | CAN | 6:30.85 |
2 | Shelagh Donohoe Cynihia Eckert Amy Fuller Carol Feeney | USA | 6:31.86 |
3 | Antje Frank Gabriele Mehl Birte Siech Annette Hohn | GER | 6:32.34 |
4 | Liu Xirong He Yanwen Cao Mianying Zhou Shouying | CHN | 6:32.50 |
5 | Viorica Lepădatu Iulia Bobeică Adriana Bazon-Chelariu Maria Păduraru | ROU | 6:37.24 |
6 | Jodie Dobson Emmelia Snook Megan Still Kate Slatter | AUS | 6:41.72 |
7 | Frédérique Heligon Chantal Lafon Christine Jullien Hélène Cortin | FRA | 6:45.16 |
8 | Alison Barnett Kim Thomas Suzanne Kirk Gillian Lindsay | GBR | 6:49.76 |
acht
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Kirsten Barnes Brenda Taylor Megan Delehanty Shannon Crawford Marnie McBean Kay Worthington Jessica Monroe Kathleen Heddle Lesley Thompson (stuurvrouw) | CAN | 6:02.62 |
2 | Doina Snep Doina Robu Ioana Olteanu Viorica Lepădatu Iulia Bobeică Viorica Neculai Adriana Bazon-Chelariu Maria Păduraru Elena Georgescu (stuurvrouw) | ROU | 6:06.26 |
3 | Annegret Strauch Sylvia Dördelmann Kathrin Haacker Dana Pyritz Cerstin Petersmann Ute Wagner Christiane Harzendorf Judith Zeidler Daniela Neunast (stuurvrouw) | GER | 6:07.80 |
4 | Svetlana Fil Marina Znak Irina Gribko Sarmite Stone Marina Soeproen Natalja Stasjoek Natalja Grigorjeva Jekaterina Kotko Jelena Medvedjeva (stuurvrouw) | EUN | 6:09.68 |
5 | Lin Zhiai Ma Linqin Pei Jiayun He Yanwen Liu Xirong Liang Xiling Cao Mianying Zhou Shouying Li Ronghua (stuurvrouw) | CHN | 6:12.08 |
6 | Tina Brown Shannon Day Betsy McCagg Mary McCagg Sarah Gengler Tracy Rude Kelley Jones Diana Olson Yasmin Farooq (stuurvrouw) | USA | 6:12.25 |
7 | Dorothy Blackie Kareen Marwick Philippa Cross Fiona Freckleton Rachel Hirst Susan Smith Kate Grose Katie Brownlow Alison Pakerson (stuurvrouw) | GBR | 6:29.68 |
8 | Lenka Zavadilová Eliška Jandová Renata Beránková Martina Šefčíková Sabina Telenská Michaela Vávrová Hana Žáková Hana Dariusová Lenka Kováčová (stuurvrouw) | TCH | 6:31.12 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 4 | 3 | 3 | 10 |
2 | Canada | 4 | 0 | 1 | 5 |
3 | Roemenië | 2 | 4 | 1 | 7 |
4 | Australië | 2 | 0 | 0 | 2 |
Groot-Brittannië | 2 | 0 | 0 | 2 | |
6 | Verenigde Staten | 0 | 2 | 1 | 3 |
7 | Italië | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | België | 0 | 1 | 0 | 1 |
Noorwegen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Oostenrijk | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Tsjecho-Slowakije | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Polen | 0 | 0 | 2 | 2 |
Slovenië | 0 | 0 | 2 | 2 | |
14 | China | 0 | 0 | 1 | 1 |
Gezamenlijk team | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nederland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 14 | 14 | 14 | 42 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1992