International Challenge Cup
International Challenge Cup – międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym w kategorii seniorów, juniorów i juniorów młodszych (kat. Novice) organizowane przez Holenderską Federację Łyżwiarską. Zawody odbywają się w Hadze. W trakcie zawodów rozgrywane są w konkurencje solistów, solistek, par sportowych i tanecznych.
Wcześniejsze nazwy zawodów to Ennia Challenge Cup, Aegon Cup[1].
Medaliści w kategorii seniorów
Soliści
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
1977–78 | David Santee | Fumio Igarashi | Daniel Béland | [1] |
1978–79 | Scott Cramer | Jean-Christophe Simond | Dennis Coi | |
1979–80 | Robin Cousins | Gordon Forbes | Robert Wagenhoffer | |
1980–81 | Jean-Christophe Simond | Mark Cockerell | Daniel Béland | |
1981–82 | Rudi Cerne | James Santee | Dennis Coi | |
1982–83 | Brian Boitano | Norbert Schramm | Jozef Sabovčík | |
1983–84 | Brian Orser | Takashi Mura | Rudi Cerne | |
1984–85 | Petr Barna | Wiktor Petrenko | Christopher Bowman | |
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006 | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w 2007 roku | ||||
2008 | Kristoffer Berntsson | Samuel Contesti | Clemens Brummer | [2] |
2009 | Samuel Contesti | Kevin Van Der Perren | Jamal Othman | [3] |
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011 | ||||
2012 | Brian Joubert | Jeremy Abbott | Samuel Contesti | [4] |
2013 | Brian Joubert | Alexander Johnson | Chafik Besseghier | [5] |
2014 | Takahito Mura | Douglas Razzano | Chafik Besseghier | [6] |
2015 | Ivan Righini | Javier Raya | Ryuju Hino | [7] |
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
2017 | Jorik Hendrickx | Jordan Moeller | Moris Kwitiełaszwili | [8] |
2018 | Adrien Tesson | Daniel Grassl | Valtter Virtanen | [9] |
2019 | Sōta Yamamoto | Yuma Kagiyama | Lukas Britschgi | [10] |
2020 | Shōma Uno | Keiji Tanaka | Adrien Tesson | [11] |
2021 | Michaił Kolada | Romain Ponsart | Adam Siao Him Fa | [12] |
Solistki
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
1977–78 | Emi Watanabe | Susan Broman | Kristiina Wegelius | [1] |
1978–79 | Denise Biellmann | Renata Baierová | Natalja Striełkowa | |
1979–80 | Renata Baierová | Elaine Zayak | Heather Kemkaran | |
1980–81 | Jackie Farrell | Katarina Witt | Megumi Yanagihara | |
1981–82 | Katarina Witt | Elaine Zayak | Diane Ogibowski | |
1982–83 | Vikki de Vries | Claudia Leistner | Anna Antonowa | |
1983–84 | Katarina Witt | Midori Itō | Sachie Yuki | |
1984–85 | Constanze Gensel | Yukari Yoshimori | Yvonne Gómez | |
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006 | ||||
2007 | Karen Venhuizen | Kathrin Freudelsperger | Viviane Käser | [13] |
2008 | Akiko Suzuki | Tuğba Karademir | Becky Bereswill | [2] |
2009 | Viktoria Helgesson | Joshi Helgesson | Constanze Paulinus | [3] |
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011 | ||||
2012 | Carolina Kostner | Valentina Marchei | Alissa Czisny | [4] |
2013 | Carolina Kostner | Maé-Bérénice Méité | Kerstin Frank | [5] |
2014 | Isabelle Olsson | Haruka Imai | Anna Owczarowa | [6] |
2015 | Kanako Murakami | Joshi Helgesson | Niki Wories | [7] |
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
2017 | Loena Hendrickx | Caroline Zhang | Larkyn Austman | [8] |
2018 | Wakaba Higuchi | Rika Hongo | Marin Honda | [9] |
2019 | Rika Kihira | Starr Andrews | Wakaba Higuchi | [10] |
2020 | Rika Kihira | Yuhana Yokoi | Madeline Schizas | [11] |
2021 | Loena Hendrickx | Emmy Ma | Emilea Zingas | [12] |
Pary sportowe
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
1978–79 | Irina Worobjowa / Igor Lisowski | Sheryl Franks / Michael Botticelli | Ingrid Spieglová / Alan Spiegl | [1] |
1979–80 | Irina Worobjowa / Igor Lisowski | Wieronika Pierszyna / Marat Akbarow | Christina Riegel / Andreas Nischwitz | |
1980–81 | Christina Riegel / Andreas Nischwitz | Kitty Carruthers / Peter Carruthers | Susan Garland / Robert Daw | |
1981–82 | Barbara Underhill / Paul Martini | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Vicki Heasley / Peter Oppegard | |
1982–83 | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Birgit Lorenz / Knut Schubert | Susan Garland / Ian Jenkins | |
1983–84 | Birgit Lorenz / Knut Schubert | Cynthia Coull / Mark Rowsom | Katherina Matousek / Lloyd Eisler | |
1984–85 | Łarisa Sielezniowa / Oleg Makarow | Melinda Kunhegyi / Lyndon Johnston | Natalie Seybold / Wayne Seybold | |
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006 | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2007–2009 | ||||
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011 | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w 2012 roku | ||||
2013 | Vanessa James / Morgan Ciprès | Tarah Kayne / Daniel O’Shea | Mari Vartmann / Aaron Van Cleave | [5] |
2014 | Darja Popowa / Bruno Massot | Annabelle Prölß / Ruben Blommaert | Giulia Foresti / Luca Demattè | [6] |
2015 | Gretchen Donlan / Nathan Bartholomay | Caitlin Yankowskas / Hamish Gaman | Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert | [7] |
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
2017 | Darja Bieklemiszczewa / Márk Magyar | Emilia Simonen / Matthew Penasse | brak zawodników | [8] |
2018 | Laura Barquero / Aritz Maestu | Julija Scsetyinyina / Mikhail Akulov | Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini | [9] |
2019 | Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert | Miriam Ziegler / Severin Kiefer | Annika Hocke / Ruben Blommaert | [10] |
2020 | Miriam Ziegler / Severin Kiefer | Audrey Lu / Misha Mitrofanov | Rebecca Ghilardi / Filippo Ambrosini | [11] |
2021 | Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow | Annika Hocke / Robert Kunkel | Julija Scsetyinyina / Márk Magyar | [12] |
Pary taneczne
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
1977–78 | Jelena Garanina / Igor Zawozin | NO | Stacey Smith / John Summers | [1] |
1978–79 | Liliana Řeháková / Stanislav Drastich | Natalja Karamyszewa / Rostisław Sinicyn | Susanne Handschmann / Peter Handschmann | |
1979–80 | Liliana Řeháková / Stanislav Drastich | Jelena Garanina / Igor Zawozin | Susanne Handschmann / Peter Handschmann | |
1980–81 | Natalja Biestiemjanowa / Andriej Bukin | Natalja Karamyszewa / Rostisław Sinicyn | Wendy Sessions / Stephen Williams | |
1981–82 | Carol Fox / Richard Dalley | Jana Beránková / Jan Barták | Tracy Wilson / Robert McCall | |
1982–83 | Karen Barber / Nicky Slater | Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko | Natalja Karamyszewa / Rostisław Sinicyn | |
1983–84 | Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko | Jelena Batanowa / Aleksiej Sołowjow | Tracy Wilson / Robert McCall | |
1984–85 | Marina Klimowa / Siergiej Ponomarienko | Majia Usowa / Aleksandr Żulin | Kathrin Beck / Christoff Beck | |
Zawody nie odbyły się w latach 1986–2006 | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2007–2009 | ||||
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011 | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2012–2015 | ||||
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2017–2020 | ||||
2021 | Jewgienija Łopariowa / Geoffrey Brissaud | Anna Janowska / Ádám Lukács | Chelsea Verhaegh / Sherim Van Geffen | [12] |
Medaliści w kategorii juniorów
Soliści
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
Konkurencja nie została rozegrana w 2007 roku | ||||
2008 | Andrew Gonzales Jr. | Daniel O’Shea | Yukihiro Yoshida | [2] |
2009 | Daisuke Murakami | Joshua Farris | Jorik Hendrickx | [3] |
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011 | ||||
2012 | Peter James Hallam | Osman Akgun | Charlie Parry-Evans | [4] |
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku | ||||
2014 | Sei Kawahara | Kazuki Tomono | Panagiotis Polizoakis | [6] |
2015 | Tomoki Hiwatashi | Juho Pirinen | Héctor Alonso | [7] |
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
2017 | Nurullah Sahaka | Aleix Gabara Xanco | Thomas Junski | [8] |
2018 | Taichiro Yamakuma | Yuto Kishina | Kai Jagoda | [9] |
2019 | Shun Satō | Daniel Sapozhnikov | Tim England | [10] |
2020 | Nozomu Yoshioka | Denis Gurdzhi | Edward Appleby | [11] |
Konkurencja nie została rozegrana w 2021 roku |
Solistki
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
2007 | Rachael Flatt | Alexe Gilles | Chrissy Hughes | [13] |
2008 | Brittney Rizo | Shoko Ishikawa | Amanda Dobbs | [2] |
2009 | Kanako Murakami | Ellie Kawamura | Isabelle Olsson | [3] |
Zawody nie odbyły się w latach 2010–2011 | ||||
2012 | Leah Keiser | Gabrielle Daleman | Giada Russo | [4] |
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku | ||||
2014 | Kaori Sakamoto | Elena Taylor | Emmi Peltonen | [6] |
2015 | Rebecca Peng | Kyarha van Tiel | Loena Hendrickx | [7] |
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
2017 | Emmy Ma | Olivia Gran | Smilla Szalkai | [8] |
2018 | Nana Araki | Yuhana Yokoi | Stefanie Pesendorfer | [9] |
2019 | Yuhana Yokoi | Maria Aimeé Renne | Selma Välitalo | [10] |
2020 | Mone Chiba | Ginerva Lavina Negrello | Shiika Yoshioka | [11] |
Konkurencja nie została rozegrana w 2021 roku |
Pary sportowe
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2007–2011 | ||||
2012 | Jessica Pfund / AJ Reiss | Anastasija Dolidzie / Wadim Iwanow | Vanessa Bauer / Nolan Seegert | [4] |
Konkurencja nie została rozegrana w 2013 roku | ||||
2014 | Jessica Lee / Robert Hennings | Aya Takai / Brian Johnson | Marin Ono / Hon Lam To | [6] |
2015 | Ami Koga / Francis Boudreau-Audet | Renata Ohanesian / Mark Bardej | Gabriella Marvaldi / Cody Dolkiewicz | [7] |
Zawody nie odbyły się w 2016 roku | ||||
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2017–2018 | ||||
2019 | Darja Daniłowa / Michel Tsiba | brak zawodników | [10] | |
Konkurencja nie została rozegrana w latach 2020–2021 |
Pary taneczne
Rok | Złoto | Srebro | Brąz | Źr. |
---|---|---|---|---|
2008 | Kaylin Patitucci / Karl Edelman | Justyna Plutowska / Dawid Pietrzyński | Sonja Pauli / Tobias Eisenbauer | [2] |
Przypisy
- ↑ a b c d e Skate Canada Results Book – Volume 1 – 1896–1973. skatecanada.ca. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-11-22)]. (ang.).
- ↑ a b c d e 2008 AEGON Challenge Cup. figure-skating-corner.com. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-01)]. (ang.).
- ↑ a b c d 2009 AEGON Challenge Cup. archief.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-02-15)]. (ang.).
- ↑ a b c d e Challenge Cup 2012. archief.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-02-05)]. (ang.).
- ↑ a b c Challenge Cup 2013. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-08)]. (ang.).
- ↑ a b c d e f Challenge Cup 2014. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-12)]. (ang.).
- ↑ a b c d e f Challenge Cup 2015. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-25)]. (ang.).
- ↑ a b c d e Challenge Cup 2017. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-08)]. (ang.).
- ↑ a b c d e Challenge Cup 2018. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-11-10)]. (ang.).
- ↑ a b c d e f Challenge Cup 2019. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-16)]. (ang.).
- ↑ a b c d e Challenge Cup 2020. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2021-02-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-10-04)]. (ang.).
- ↑ a b c d Challenge Cup 2021. kunstrijden.knsb.nl. [dostęp 2021-02-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-02-28)]. (ang.).
- ↑ a b 2007 International Challenge Cup. figure-skating-corner.com. [dostęp 2020-02-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-05-01)]. (ang.).