Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011 – sztafeta HS134
Austria
| |
Niemcy
| |
Norwegia
|
Sztafeta HS134/4x5 km jedna z konkurencji w ramach kombinacji norweskiej na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2011. Skoki na skoczni Holmenkollbakken oraz sztafeta odbyły się 4 marca 2011 w norweskim Oslo. Tytułu z poprzednich mistrzostw bronili Japończycy, tym razem triumfowali Austriacy w składzie: David Kreiner, Bernhard Gruber, Felix Gottwald i Mario Stecher. Rywalizowało 12 reprezentacji narodowych.
Był to ostatni raz kiedy konkurencja znalazła się w programie mistrzostw świata. Dwa lata później, podczas mistrzostw świata w Val di Fiemme konkurencję tą zastąpiono sprintem drużynowym.
Wyniki
Skoki
Pozycja | Nr | Państwo | Skok (m) | Punkty | Strata czasowa |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | Francja François Braud Sébastien Lacroix Maxime Laheurte Jason Lamy-Chappuis | 132,5 125,0 137,0 128,5 | 515,0 131,6 118,4 138,2 126,8 | |
2 | 10 | Niemcy Johannes Rydzek Björn Kircheisen Tino Edelmann Eric Frenzel | 127,5 126,5 131,0 125,5 | 491,1 122,1 120,5 126,4 122,1 | +0:32 |
3 | 12 | Austria Bernhard Gruber Felix Gottwald David Kreiner Mario Stecher | 128,0 121,5 130,5 129,0 | 485,5 125,3 110,0 127,2 123,0 | +0:39 |
4 | 11 | Norwegia Jan Schmid Mikko Kokslien Magnus Moan Håvard Klemetsen | 125,0 115,0 129,0 135,5 | 474,8 118,3 99,6 123,2 133,7 | +0:54 |
5 | 6 | Stany Zjednoczone Bryan Fletcher Johnny Spillane Bill Demong Todd Lodwick | 125,0 124,0 124,0 122,5 | 467,3 117,8 115,3 116,5 117,7 | +1:04 |
6 | 3 | Słowenia Gašper Berlot Mitja Oranič Jože Kamenik Marjan Jelenko | 124,0 120,5 125,5 124,5 | 459,4 117,0 108,1 118,9 115,4 | +1:14 |
7 | 4 | Czechy Tomáš Slavík Aleš Vodseďálek Miroslav Dvořák Pavel Churavý | 130.0 123,0 119,0 117,0 | 450,3 125,0 115,1 105,2 105,0 | +1:26 |
8 | 7 | Japonia Yūsuke Minato Norihito Kobayashi Taihei Kato Akito Watabe | 119.0 116,0 130,0 125,0 | 447,6 106,6 101,5 122,5 117,0 | +1:30 |
9 | 2 | Estonia Aldo Leetoja Kail Piho Karl-August Tiirmaa Kaarel Nurmsalu | 116.0 117,0 121,5 133,5 | 440,8 99,9 103,5 109,8 127,6 | +1:39 |
10 | 8 | Włochy Armin Bauer Giuseppe Michielli Alessandro Pittin Lukas Runggaldier | 117,0 114,0 119,0 126,0 | 437,7 107,7 97,4 108,4 124,2 | +1:43 |
11 | 1 | Rosja Dimitrij Matwiejew Siergiej Maslennikow Iwan Panin Nijaz Nabiejew | 123,0 118,0 123,5 122,0 | 437,3 112,5 103,5 114,0 107,3 | +1:44 |
12 | 5 | Szwajcaria Tommy Schmid Ronny Heer Seppi Hurschler Tim Hug | 121,0 120,0 119,0 113,0 | 425,4 108,0 107,5 108,0 101,9 | +1:59 |
Biegi
Pozycja | Nr | Państwo | Strata (skoki) | Czas | Miejsce | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
01 !1 | 3 | Austria Bernhard Gruber David Kreiner Felix Gottwald Mario Stecher | 0:39 | 46:33,3 11:46,3 11:39,3 11:24,0 11:43,7 | 1 | 47:12,3 |
02 !2 | 2 | Niemcy Johannes Rydzek Björn Kircheisen Eric Frenzel Tino Edelmann | 0:32 | 46:40,4 12:01,9 11:30,8 11:25,4 11:42,3 | 2 | +0:00,1 |
03 !3 | 4 | Norwegia Mikko Kokslien Håvard Klemetsen Jan Schmid Magnus Moan | 0:54 | 46:58,9 11:25,7 11:52,1 11:45,5 11:55,6 | 3 | +0:40,6 |
04 !4 | 1 | Francja Sébastien Lacroix Maxime Laheurte François Braud Jason Lamy-Chappuis | 0:00 | 48:04,2 12:01,1 12:13,3 11:53,5 11:56,3 | 6 | +0:51,9 |
05 !5 | 8 | Japonia Akito Watabe Taihei Kato Yūsuke Minato Norihito Kobayashi | 1:30 | 47:13,7 11:44,0 11:56,6 11:37,9 11:55,2 | 4 | +1:31,4 |
06 !6 | 5 | Stany Zjednoczone Bill Demong Bryan Fletcher Johnny Spillane Todd Lodwick | 1:04 | 47:52,3 11:37,7 12:04,4 11:55,2 12:15,0 | 5 | +1:44,0 |
07 !7 | 10 | Włochy Giuseppe Michielli Armin Bauer Lukas Runggaldier Alessandro Pittin | 1:43 | 48:14,9 12:08,7 12:04,0 12:10,5 11:51,7 | 7 | +2:45,6 |
08 !8 | 12 | Szwajcaria Ronny Heer Seppi Hurschler Tim Hug Tommy Schmid | 1:59 | 48:18,1 11:53,5 11:37,3 12:00,8 12:46,5 | 8 | +3:04,8 |
09 !9 | 7 | Czechy Miroslav Dvořák Tomáš Slavík Aleš Vodseďálek Pavel Churavý | 1:26 | 48:51,5 11:44,2 11:59,9 12:38,9 12:28,5 | 7 | +3:05,2 |
10 | 6 | Słowenia Mitja Oranič Marjan Jelenko Jože Kamenik Gašper Berlot | 1:14 | 50:00,1 12:13,8 12:20,4 12:58,5 12:27,4 | 10 | +4:01,8 |
11 | 11 | Rosja Dimitrij Matwiejew Siergiej Maslennikow Iwan Panin Nijaz Nabiejew | 1:44 | 52:08.2 13:12.0 12:41.1 13:02.3 13:12.8 | 11 | +6:39,9 |
99 ! | 9 | Estonia Aldo Leetoja Kail Piho Karl-August Tiirmaa Kaarel Nurmsalu | 1:39 | 99:99.9 !DNS | 99 ! |
Bibliografia
- LH Team Gundersen Start List. fis-ski.com, 24 lutego 2013. [dostęp 2017-11-26]. (ang.).
- LH Team Gundersen Intermediate Results Ski Jumping. fis-ski.com, 24 lutego 2013. [dostęp 2017-11-26]. (ang.).
- LH Team Gundersen 4x5.0 km Official Results. fis-ski.com, 24 lutego 2013. [dostęp 2017-11-26]. (ang.).