Mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn
Zestawienie spotkań reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn
Lata 1948–1999
- Osobny artykuł: Mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn (1948–1999).
Lata 2000–2009
- Osobny artykuł: Mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn (2000–2009).
Lata 2010–2019
Nr | Przeciwnik | Miejsce | Data | Wynik (Polska-przeciwnik) | Impreza | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|
2010 | ||||||
1787 | SMS PZPS Spała | Spała | 21 maja | 2:1 (27:25, 25:12, 12:15) | mecz sparingowy | [1] |
1788 | Francja | Rzeszów | 29 maja | 3:2 (30:28, 21:25, 25:23, 23:25, 15:10) | mecz towarzyski | [2] |
1789 | Francja | 30 maja | 0:3 (20:25, 22:25, 21:25) | [3] | ||
1790 | Niemcy | Stuttgart | 5 czerwca | 1:3 (25:23, 18:25, 22:25, 24:26) | Liga Światowa faza interkontynentalna | [4] |
1791 | Niemcy | 6 czerwca | 0:3 (26:28, 28:30, 18:25) | [5] | ||
1792 | Argentyna | San Juan | 11 czerwca | 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20) | [6] | |
1793 | Argentyna | 12 czerwca | 3:2 (22:25, 25:22, 20:25, 25:23, 15:12) | [7] | ||
1794 | Kuba | Hawana | 18 czerwca | 2:3 (25:19, 16:25, 25:17, 23:25, 10:15) | [8] | |
1795 | Kuba | 19 czerwca | 3:0 (27:25, 25:23, 25:12) | [9] | ||
1796 | Argentyna | Wrocław | 26 czerwca | 3:1 (25:19, 26:28, 27:25, 25:22) | [10] | |
1797 | Argentyna | 27 czerwca | 3:1 (22:25, 25:17, 25:20, 25:21) | [11] | ||
1798 | Kuba | Łódź | 3 lipca | 0:3 (21:25, 22:25, 24:26) | [12] | |
1799 | Kuba | 4 lipca | 1:3 (19:25, 22:25, 25:22, 16:25) | [13] | ||
1800 | Niemcy | Katowice | 8 lipca | 2:3 (21:25, 25:20, 22:25, 25:23, 11:15) | [14] | |
1801 | Niemcy | 9 lipca | 3:1 (25:27, 26:24, 25:21, 25:18) | [15] | ||
1802 | Brazylia | Gdańsk/Sopot | 18 sierpnia | 3:2 (25:21, 25:18, 14:25, 17:25, 20:18) | mecz towarzyski | [16] |
1803 | Bułgaria | Bydgoszcz | 20 sierpnia | 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 22:25) | Memoriał Huberta Wagnera | [17] |
1804 | Czechy | 21 sierpnia | 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:23) | [18] | ||
1805 | Brazylia | 22 sierpnia | 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 14:25) | [19] | ||
1806 | Brazylia | Kurytyba | 3 września | 0:3 (22:25, 22:25, 23:25) | mecz towarzyski | [20] |
1807 | Brazylia | 4 września | 0:3 (20:25, 21:25, 19:25) | [21] | ||
1808 | Brazylia | 5 września | 2:3 (25:19, 19:25, 27:29, 25:20, 13:15) | [22] | ||
1809 | Kuba | Spała | 18 września | 3:1 (25:21, 17:25, 25:22, 25:17) | mecz towarzyski | [23] |
1810 | Kuba | 19 września | 1:3 (21:25, 25:22, 20:25, 23:25) | [24] | ||
1811 | Kanada | Triest | 25 września | 3:0 (25:22, 25:21, 25:13) | Mistrzostwa Świata I faza grupowa | [25] |
1812 | Niemcy | 26 września | 3:2 (25:20, 21:25, 25:22, 22:25, 15:13) | [26] | ||
1813 | Serbia | 27 września | 3:1 (25:19, 25:18, 21:25, 25:23) | [27] | ||
1814 | Brazylia | Ankona | 30 września | 0:3 (16:25, 20:25, 20:25) | Mistrzostwa Świata II faza grupowa | [28] |
1815 | Bułgaria | 1 października | 0:3 (22:25, 18:25, 17:25) | [29] | ||
2011 | ||||||
1816 | SMS PZPS Spała | Spała | 13 maja | 2:1 (25:19, 25:23, 31:33) | mecz sparingowy | [30] |
1817 | Rosja | Milicz | 20 maja | 3:1 (23:25, 28:26, 27:25, 25:19) | mecz towarzyski | [31] |
1818 | Rosja | Twardogóra | 21 maja | 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 22:25) | [32] | |
1819 | Stany Zjednoczone | Łódź | 27 maja | 3:0 (25:20, 25:22, 25:19) | Liga Światowa faza interkontynentalna | [33] |
1820 | Stany Zjednoczone | 28 maja | 0:3 (22:25, 19:25, 35:37) | [34] | ||
1821 | Brazylia | Rio de Janeiro | 4 czerwca | 0:3 (23:25, 24:26, 20:25) | [35] | |
1822 | Brazylia | 5 czerwca | 1:3 (26:28, 25:23, 24:26, 23:25) | [36] | ||
1823 | Portoryko | San Juan | 10 czerwca | 3:0 (25:21, 25:23, 25:14) | [37] | |
1824 | Portoryko | 11 czerwca | 3:0 (25:22, 25:15, 25:21) | [38] | ||
1825 | Stany Zjednoczone | Hoffman Estates | 18 czerwca | 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) | [39] | |
1826 | Stany Zjednoczone | 19 czerwca | 1:3 (21:25, 25:15, 18:25, 22:25) | [40] | ||
1827 | Portoryko | Płock | 24 czerwca | 3:1 (24:26, 28:26, 25:22, 25:17) | [41] | |
1828 | Portoryko | 25 czerwca | 3:0 (25:19, 25:22, 25:20) | [42] | ||
1829 | Brazylia | Katowice | 29 czerwca | 1:3 (23:25, 25:18, 16:25, 24:26) | [43] | |
1830 | Brazylia | 30 czerwca | 0:3 (17:25, 14:25, 21:25) | [44] | ||
1831 | Bułgaria | Gdańsk/Sopot | 6 lipca | 3:2 (25:20, 23:25, 14:25, 25:22, 15:13) | Liga Światowa Faza finałowa | [45] |
1832 | Włochy | 7 lipca | 0:3 (15:25, 20:25, 20:25) | [46] | ||
1833 | Argentyna | 8 lipca | 3:2 (18:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:13) | [47] | ||
1834 | Rosja | 9 lipca | 1:3 (22:25, 23:25, 25:22, 17:25) | Liga Światowa – półfinał | [48] | |
1835 | Argentyna | 10 lipca | 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) | Liga Światowa – mecz o 3. miejsce | [49] | |
1836 | Francja | Ostrowiec Świętokrzyski | 18 sierpnia | 0:3 (21:25, 25:27, 21:25) | mecz towarzyski | [50] |
1837 | Francja | 19 sierpnia | 3:1 (22:25, 25:21, 25:22, 25:21) | [51] | ||
1838 | Czechy | Katowice | 26 sierpnia | 0:3 (21:25, 18:25, 25:27) | Memoriał Huberta Wagnera | [52] |
1839 | Włochy | 27 sierpnia | 1:3 (15:25, 25:13, 23:25, 21:25) | [53] | ||
1840 | Rosja | 28 sierpnia | 0:3 (22:25, 16:25, 19:25) | [54] | ||
1841 | Niemcy | Praga | 10 września | 3:1 (25:19, 25:20, 22:25, 25:22) | Mistrzostwa Europy faza grupowa | [55] |
1842 | Bułgaria | 11 września | 1:3 (25:19, 22:25, 22:25, 23:25) | [56] | ||
1843 | Słowacja | 12 września | 1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 23:25) | [57] | ||
1844 | Czechy | Karlowe Wary | 14 września | 3:1 (25:23, 22:25, 31:29, 25:18) | Mistrzostwa Europy – baraże | [58] |
1845 | Słowacja | 15 września | 3:0 (25:23, 25:17, 25:19) | Mistrzostwa Europy – ćwierćfinał | [59] | |
1846 | Włochy | Wiedeń | 17 września | 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) | Mistrzostwa Europy – półfinał | [60] |
1847 | Rosja | 18 września | 3:1 (25:23, 18:25, 25:21, 25:19) | Mistrzostwa Europy – mecz o 3. miejsce | [61] | |
1848 | Czechy | Legionowo | 11 listopada | 3:0 (25:21, 26:24, 27:25) | mecz towarzyski | [62] |
1849 | Czechy | 12 listopada | 2:3 (26:28, 18:25, 28:26, 25:21, 11:15) | [63] | ||
1850 | Iran | Nagoja | 18 listopada | 2:3 (25:23, 20:25, 24:26, 25:20, 15:25) | mecz sparingowy | [64] |
1851 | Kuba | Nagoja | 20 listopada | 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) | Puchar Świata | [65] |
1852 | Serbia | 21 listopada | 3:1 (21:25, 25:18, 25:19, 30:28) | [66] | ||
1853 | Argentyna | 22 listopada | 3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:22) | [67] | ||
1854 | Iran | Osaka | 24 listopada | 2:3 (25:23, 26:28, 25:8, 24:26, 11:15) | [68] | |
1855 | Japonia | 25 listopada | 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:18) | [69] | ||
1856 | Chiny | Fukuoka | 27 listopada | 3:1 (17:25, 25:20, 25:21, 25:19) | [70] | |
1857 | Stany Zjednoczone | 28 listopada | 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) | [71] | ||
1858 | Egipt | 29 listopada | 3:0 (25:21, 26:24, 25:21) | [72] | ||
1859 | Włochy | Tokio | 2 grudnia | 3:2 (17:25, 20:25, 25:23, 25:21, 15:12) | [73] | |
1860 | Brazylia | 3 grudnia | 2:3 (25:18, 25:21, 18:25, 19:25, 12:15) | [74] | ||
1861 | Rosja | 4 grudnia | 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:17, 15:17) | [75] | ||
2012 | ||||||
1862 | Australia | Łódź | 11 maja | 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) | mecz towarzyski | [76] |
1863 | Brazylia | Toronto | 18 maja | 3:2 (25:22, 27:25, 25:27, 22:25, 15:12) | Liga Światowa faza interkontynentalna | [77] |
1864 | Finlandia | 19 maja | 2:3 (25:23, 23:25, 21:25, 25:22, 9:15) | [78] | ||
1865 | Kanada | 20 maja | 3:1 (17:25, 25:19, 25:21, 25:19) | [79] | ||
1866 | Kanada | Katowice | 1 czerwca | 3:0 (28:26, 25:18, 25:20) | [80] | |
1867 | Finlandia | 2 czerwca | 3:0 (26:24, 25:18, 25:18) | [81] | ||
1868 | Brazylia | 3 czerwca | 3:2 (26:24, 23:25, 25:23, 23:25, 15:10) | [82] | ||
1869 | Kanada | São Bernardo do Campo | 8 czerwca | 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) | [83] | |
1870 | Finlandia | 9 czerwca | 3:1 (23:25, 25:17, 25:19, 25:13) | [84] | ||
1871 | Brazylia | 10 czerwca | 1:3 (24:26, 17:25, 25:23, 23:25) | [85] | ||
1872 | Finlandia | Tampere | 15 czerwca | 3:0 (25:16, 26:24, 25:19) | [86] | |
1873 | Kanada | 16 czerwca | 3:0 (26:24, 25:22, 25:23) | [87] | ||
1874 | Brazylia | 17 czerwca | 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:22) | [88] | ||
1875 | Brazylia | Sofia | 5 lipca | 3:2 (23:25, 25:23, 23:25, 25:17, 15:10) | Liga Światowa faza finałowa | [89] |
1876 | Kuba | 6 lipca | 3:0 (25:23, 25:20, 25:23) | [90] | ||
1877 | Bułgaria | 7 lipca | 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) | Liga Światowa – półfinał | [91] | |
1878 | Stany Zjednoczone | 8 lipca | 3:0 (25:17, 26:24, 25:20) | Liga Światowa – finał | [92] | |
1879 | Iran | Zielona Góra | 20 lipca | 3:0 (26:24, 25:20, 25:21) | Memoriał Huberta Wagnera | [93] |
1880 | Niemcy | 21 lipca | 3:1 (36:34, 25:23, 17:25, 25:21) | [94] | ||
1881 | Argentyna | 22 lipca | 3:0 (25:19, 25:23, 25:16) | [95] | ||
1882 | Włochy | Londyn | 29 lipca | 3:1 (21:25, 25:20, 25:23, 25:14) | Igrzyska Olimpijskie faza grupowa | [96] |
1883 | Bułgaria | 31 lipca | 1:3 (22:25, 27:29, 25:13, 23:25) | [97] | ||
1884 | Argentyna | 2 sierpnia | 3:0 (25:18, 25:20, 25:16) | [98] | ||
1885 | Wielka Brytania | 4 sierpnia | 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) | [99] | ||
1886 | Australia | 6 sierpnia | 1:3 (21:25, 22:25; 25:18, 22:25) | [100] | ||
1887 | Rosja | 8 sierpnia | 0:3 (17:25, 23:25, 21:25) | Igrzyska Olimpijskie – ćwierćfinał | [101] | |
1888 | Skra Bełchatów | Częstochowa | 16 grudnia | 5:3 (10:15, 10:15, 15:12, 12:15, 15:11, 15:13, 15:13, 15:10) | spotkanie charytatywne | [102] |
2013 | ||||||
1889 | Polska juniorzy | Spała | 1 maja | 3:2 | mecz sparingowy | [103] |
1890 | Polska juniorzy | 3 maja | 4:1 (27:25, 26:24, 25:22, 20:25, 25:21) | [104] | ||
1891 | Serbia | Milicz | 24 maja | 3:1 (29:27, 25:21, 22:25, 25:19) | mecz towarzyski | [105] |
1892 | Serbia | Twardogóra | 25 maja | 1:3 (18:25, 25:20, 30:32, 17:25) | [106] | |
1893 | Brazylia | Warszawa | 7 czerwca | 1:3 (22:25, 20:25, 25:22, 15:25) | Liga Światowa faza interkontynentalna | [107] |
1894 | Brazylia | Łódź | 9 czerwca | 2:3 (26:28, 22:25, 25:23, 25:20, 10:15) | [108] | |
1895 | Francja | Rouen | 21 czerwca | 2:3 (23:25, 25:21, 25:22, 21:25, 11:15) | [109] | |
1896 | Francja | Tuluza | 23 czerwca | 2:3 (21:25, 25:23, 20:25, 25:21, 13:15) | [110] | |
1897 | Argentyna | Bydgoszcz | 28 czerwca | 3:2 (26:24, 19:25, 19:25, 25:17, 15:8) | [111] | |
1898 | Argentyna | Gdańsk | 30 czerwca | 3:1 (18:25, 25:21, 26:24, 25:17) | [112] | |
1899 | Stany Zjednoczone | Katowice | 5 lipca | 3:2 (25:22, 19:25, 13:25, 30:28, 18:16) | [113] | |
1900 | Stany Zjednoczone | Wrocław | 7 lipca | 3:1 (25:23, 17:25, 25:21, 25:23) | [114] | |
1901 | Bułgaria | Warna | 13 lipca | 0:3 (21:25, 21:25, 21:25) | [115] | |
1902 | Bułgaria | 14 lipca | 2:3 (25:20, 25:23, 21:25, 21:25, 17:19) | [116] | ||
1903 | Serbia | Belgrad | 30 sierpnia | 1:3 (20:25, 25:20, 18:25, 23:25) | mecz towarzyski | [117] |
1904 | Serbia | 31 sierpnia | 2:3 (25:19, 30:28, 18:25, 23:25, 13:15) | [118] | ||
1905 | Serbia | 1 września | 1:3 (26:28, 25:23, 18:25, 18:25) | [119] | ||
1906 | Holandia | Płock | 6 września | 3:1 (26:28, 25:22, 25:15, 25:18) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2013 | [120] |
1907 | Niemcy | 7 września | 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) | [121] | ||
1908 | Rosja | 8 września | 1:3 (19:25, 20:25, 25:22, 18:25) | [122] | ||
1909 | Turcja | Gdańsk/Sopot | 20 września | 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:21) | Mistrzostwa Europy faza grupowa | [123] |
1910 | Francja | 21 września | 1:3 (22:25, 23:25, 25:20, 20:25) | [124] | ||
1911 | Słowacja | 22 września | 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:22) | [125] | ||
1912 | Bułgaria | 24 września | 2:3 (25:22, 25:22, 20:25, 24:26, 16:18) | Mistrzostwa Europy – faza finałowa (baraże) | [126] | |
2014 | ||||||
1913 | Finlandia | Spała | 9 maja | 2:3 | mecz treningowy | [127] |
1914 | Finlandia | 10 maja | 4:0 (25:20, 25:23, 25:21, 25:21) | mecz sparingowy | [128] | |
1915 | Łotwa | Wrocław | 16 maja | 3:0 (25:15, 25:23, 25:16) | I turniej kwalifikacyjny do ME 2015 | [129] |
1916 | Macedonia Północna | 17 maja | 3:0 (25:13, 25:15, 25:15) | [130] | ||
1917 | Słowenia | 18 maja | 3:1 (25:15, 26:24, 23:25, 25:20) | [131] | ||
1918 | Słowenia | Lublana | 23 maja | 2:3 (25:20, 26:24, 25:27, 24:26, 11:15) | II turniej kwalifikacyjny do ME 2015 | [132] |
1919 | Łotwa | 24 maja | 3:0 (25:22, 25:17, 25:18) | [133] | ||
1920 | Macedonia Północna | 25 maja | 3:0 (25:19, 25:19 25:21) | [134] | ||
1921 | Brazylia | Maringá | 29 maja | 0:3 (23:25, 27:29, 19:25) | Liga Światowa siatkarzy 2014 faza grupowa | [135] |
1922 | Brazylia | 30 maja | 3:0 (26:24, 28:26, 25:21) | [136] | ||
1923 | Włochy | Bari | 6 czerwca | 1:3 (22:25, 25:20, 23:25, 20:25) | [137] | |
1924 | Czarnogóra | Milicz | 6 czerwca | 2:3 (12:25, 25:21, 17:25, 26:24, 10:15) | Liga Europejska – faza grupowa | [138] |
1925 | Włochy | Rzym | 8 czerwca | 1:3 (21:25, 20:25, 25:15, 17:25) | Liga Światowa siatkarzy 2014 – faza grupowa | [139] |
1926 | Czarnogóra | Wałbrzych | 8 czerwca | 1:3 (25:27, 25:23, 14:25, 20:25) | Liga Europejska – faza grupowa | [140] |
1927 | Włochy | Katowice | 13 czerwca | 3:2 (25:23, 24:26, 26:24, 25:27, 15:10) | Liga Światowa siatkarzy 2014 – faza grupowa | [141] |
1928 | Grecja | Larissa | 13 czerwca | 1:3 (22:25, 22:25, 25:20, 22:25) | Liga Europejska – faza grupowa | [142] |
1929 | Włochy | Łódź | 15 czerwca | 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:15) | Liga Światowa siatkarzy 2014 – faza grupowa | [143] |
1930 | Grecja | Trikala | 15 czerwca | 3:1 (25:20, 21:25, 25:17, 25:21) | Liga Europejska – faza grupowa | [144] |
1931 | Brazylia | Kraków | 20 czerwca | 3:1 (25:20, 25:21, 28:30, 25:20) | Liga Światowa siatkarzy 2014 faza grupowa | [145] |
1932 | Brazylia | Bydgoszcz | 22 czerwca | 0:3 (21:25, 16:25, 17:25) | [146] | |
1933 | Iran | Teheran | 27 czerwca | 1:3 (25:23, 16:25, 11:25, 19:25) | [147] | |
1934 | Rumunia | Płock | 28 czerwca | 2:3 (22:25, 32:30, 20:25, 27:25, 12:15) | Liga Europejska faza grupowa | [148] |
1935 | Rumunia | 29 czerwca | 3:1 (22:25, 25:21, 25:16, 25:22) | [149] | ||
1936 | Iran | Teheran | 29 czerwca | 0:3 (22:25, 20:25, 22:25) | Liga Światowa siatkarzy 2014 faza grupowa | [150] |
1937 | Iran | Gdańsk/Sopot | 4 lipca | 3:1 (17:25, 26:24, 25:23, 25:23) | [151] | |
1938 | Azerbejdżan | Baku | 4 lipca | 3:2 (25:21, 25:20, 20:25, 27:29, 15:12) | Liga Europejska – faza grupowa | [152] |
1939 | Iran | Gdańsk/Sopot | 5 lipca | 3:0 (25:23, 25:20, 25:17) | Liga Światowa siatkarzy 2014 – faza grupowa | [153] |
1940 | Azerbejdżan | Baku | 5 lipca | 3:0 (25:16, 25:14, 25:21) | Liga Europejska – faza grupowa | [154] |
1941 | Niemcy | Spała | 12 sierpnia | 3:3 (25:19, 18:25, 21:25, 19:25, 25:13, 15:12) | mecz sparingowy | [155] |
1942 | Niemcy | 13 sierpnia | 3:2 (25:23, 25:20, 20:25, 25:21, 19:25) | [156] | ||
1943 | Bułgaria | Kraków | 16 sierpnia | 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2014 | [157] |
1944 | Chiny | 17 sierpnia | 3:0 (25:18, 25:22, 25:17) | [158] | ||
1945 | Rosja | 18 sierpnia | 3:2 (22:25, 26:24, 20:25, 26:24, 15:9) | [159] | ||
1946 | Kanada | Spała | 25 sierpnia | 2:3 (25:21, 23:25, 25:22, 17:25, 22:25) | mecz sparingowy | [160] |
1947 | Serbia | Warszawa | 30 sierpnia | 3:0 (25:19, 25:18, 25:18) | Mistrzostwa Świata 2014 – I faza grupowa | [161] |
1948 | Australia | Wrocław | 2 września | 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) | [162] | |
1949 | Wenezuela | 4 września | 3:0 (25:20, 25:13, 25:14) | [163] | ||
1950 | Kamerun | 6 września | 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:22) | [164] | ||
1951 | Argentyna | 7 września | 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) | [165] | ||
1952 | Stany Zjednoczone | Łódź | 10 września | 1:3 (27:29, 22:25, 27:25, 23:25) | Mistrzostwa Świata 2014 – II faza grupowa | [166] |
1953 | Włochy | 11 września | 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 26:24) | [167] | ||
1954 | Iran | 13 września | 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14) | [168] | ||
1955 | Francja | 14 września | 3:2 (25:18, 21:25, 25:23, 22:25, 15:12) | [169] | ||
1956 | Brazylia | 16 września | 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15) | Mistrzostwa Świata 2014 – III faza grupowa | [170] | |
1957 | Rosja | 18 września | 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) | [171] | ||
1958 | Niemcy | Katowice | 20 września | 3:1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21) | Mistrzostwa Świata 2014 – półfinał | [172] |
1959 | Brazylia | 21 września | 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) | Mistrzostwa Świata 2014 – finał | [173] | |
2015 | ||||||
1960 | Rosja | Gdańsk/Sopot | 28 maja | 3:0 (25:16, 25:17, 25:20) | Liga Światowa 2015 – faza grupowa | [174] |
1961 | Rosja | 29 maja | 3:2 (25:19, 24:26, 20:25, 25:19, 18:16) | [175] | ||
1962 | Iran | Częstochowa | 5 czerwca | 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25) | [176] | |
1963 | Iran | 6 czerwca | 3:2 (22:25, 25:22, 25:16, 22:25, 15:6) | [177] | ||
1964 | Stany Zjednoczone | Hoffman Estates | 12 czerwca | 2:3 (25:23, 23:25, 25:19, 22:25, 9:15) | [178] | |
1965 | Stany Zjednoczone | 13 czerwca | 1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 17:25) | [179] | ||
1966 | Francja | Baku | 14 czerwca | 3:2 (25:27, 25:20, 25:20, 10:25, 15:10) | Igrzyska Europejskie – faza grupowa | [180] |
1967 | Turcja | 16 czerwca | 3:2 (25:20, 25:19, 28:30, 22:25, 15:13) | [181] | ||
1968 | Serbia | 18 czerwca | 3:2 (13:25, 21:25, 25:15, 25:23, 15:9) | [182] | ||
1969 | Rosja | Kazań | 19 czerwca | 3:1 (30:32, 25:14, 25:22, 25:18) | Liga Światowa 2015 – faza grupowa | [183] |
1970 | Rosja | 20 czerwca | 3:2 (19:25, 25:21, 26:24, 20:25, 16:14) | [184] | ||
1971 | Azerbejdżan | Baku | 20 czerwca | 3:0 (25:14, 25:13, 25:17) | Igrzyska Europejskie – faza grupowa | [185] |
1972 | Finlandia | 22 czerwca | 3:0 (25:21, 25:20, 25:10) | [186] | ||
1973 | Słowacja | 24 czerwca | 3:0 (25:16, 25:23, 25:19) | Igrzyska Europejskie – ćwierćfinał | [187] | |
1974 | Iran | Teheran | 26 czerwca | 2:3 (21:25, 25:23, 25:21, 16:25, 11:15) | Liga Światowa 2015 – faza grupowa | [188] |
1975 | Bułgaria | Baku | 26 czerwca | 2:3 (14:25, 25:19, 22:25, 25:23, 13:15) | Igrzyska Europejskie – półfinał | [189] |
1976 | Rosja | 28 czerwca | 1:3 (24:26, 25:23, 23:25, 23:25) | Igrzyska Europejskie – mecz o 3. miejsce | [190] | |
1977 | Iran | Teheran | 28 czerwca | 3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:19) | Liga Światowa 2015 – faza grupowa | [191] |
1978 | Stany Zjednoczone | Kraków | 3 lipca | 3:2 (19:25, 25:21, 21:25, 25:20, 15:12) | [192] | |
1979 | Dania | Slagelse | 4 lipca | 3:0 (25:22, 25:21, 25:14) | Liga Europejska 2015 – faza grupowa | [193] |
1980 | Stany Zjednoczone | Kraków | 4 lipca | 1:3 (20:25, 21:25, 25:22, 23:25) | Liga Światowa 2015 – faza grupowa | [194] |
1981 | Dania | Slagelse | 5 lipca | 3:0 (25:15, 25:19, 25:16) | Liga Europejska 2015 – faza grupowa | [195] |
1982 | Austria | Twardogóra | 10 lipca | 3:2 (25:20, 25:15, 27:29, 23:25, 15:11) | [196] | |
1983 | Austria | Twardogóra | 11 lipca | 3:2 (25:22, 15:25, 26:28, 25:18, 15:12) | [197] | |
1984 | Włochy | Rio de Janeiro | 16 lipca | 3:1 (25:15, 27:25, 20:25, 25:20) | Liga Światowa 2015 – turniej finałowy – faza grupowa | [198] |
1985 | Estonia | Parnawa | 17 lipca | 0:3 (17:25, 19:25, 18:25) | Liga Europejska 2015 – faza grupowa | [199] |
1986 | Serbia | Rio de Janeiro | 17 lipca | 2:3 (25:18, 22:25, 25:22, 22:25, 13:15) | Liga Światowa 2015 – turniej finałowy – faza grupowa | [200] |
1987 | Estonia | Parnawa | 18 lipca | 1:3 (22:25, 25:18, 32:34, 17:25) | Liga Europejska 2015 – faza grupowa | [201] |
1988 | Francja | Rio de Janeiro | 18 lipca | 2:3 (23:25, 23:25, 25:19, 25:22, 15:17) | Liga Światowa 2015 – turniej finałowy – półfinał | [202] |
1989 | Stany Zjednoczone | 19 lipca | 0:3 (22:25, 23:25, 23:25) | Liga Światowa 2015 – turniej finałowy – mecz o 3. miejsce | [203] | |
1990 | Izrael | Beer Szewa | 31 lipca | 3:2 (26:24, 21:25, 19:25, 25:19, 15:9) | Liga Europejska 2015 – faza grupowa | [204] |
1991 | Izrael | Beer Szewa | 1 sierpnia | 3:0 (25:20, 28:26, 25:22) | [205] | |
1992 | Macedonia Północna | Kalisz | 7 sierpnia | 2:3 (24:26, 25:22, 26:24, 20:25, 12:15) | [206] | |
1993 | Macedonia Północna | Kalisz | 8 sierpnia | 1:3 (25:15, 23:25, 19:25, 22:25) | [207] | |
1994 | Słowenia | Wałbrzych | 13 sierpnia | 0:3 (15:25, 21:25, 21:25) | Liga Europejska 2015 – półfinał | [208] |
1995 | Estonia | Wałbrzych | 14 sierpnia | 3:0 (25:22, 25:23, 25:20) | Liga Europejska 2015 – mecz o 3. miejsce | [209] |
1996 | Japonia | Toruń | 22 sierpnia | 3:0 (28:26, 25:15, 25:18) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2015 | [210] |
1997 | Iran | 23 sierpnia | 3:1 (25:23, 18:25, 25:15, 25:20) | [211] | ||
1998 | Francja | 24 sierpnia | 3:2 (25:27, 19:25, 26:24, 25:23, 15:13) | [212] | ||
1999 | Argentyna | Hamamatsu | 3 września | 1:3 (21:25, 19:25, 23:25, 25:19) | mecz sparingowy | [213] |
2000 | Suntory Sunbirds | 4 września | 3:1 (25:17, 25:16, 22:25, 25:16) | [214] | ||
2001 | Tunezja | Hamamatsu | 8 września | 3:0 (25:17, 25:15, 25:20) | Puchar Świata 2015 | [215] |
2002 | Rosja | 9 września | 3:1 (26:28, 27:25. 25:19, 25:22) | [216] | ||
2003 | Argentyna | 10 września | 3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 27:25) | [217] | ||
2004 | Iran | 12 września | 3:2 (18:25, 23:25, 25:15, 25:20, 15:11) | [218] | ||
2005 | Wenezuela | 13 września | 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:23) | [219] | ||
2006 | Kanada | Toyama | 16 września | 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:19) | [220] | |
2007 | Egipt | 17 września | 3:0 (25:20, 25:23, 25:18) | [221] | ||
2008 | Australia | 18 września | 3:0 (25:15, 25:22, 25:17) | [222] | ||
2009 | Stany Zjednoczone | Tokio | 21 września | 3:1 (17:25, 25:20, 25:23, 25:15) | [223] | |
2010 | Japonia | 22 września | 3:1 (24:26, 27:25, 25:21, 25:19) | [224] | ||
2011 | Włochy | 23 września | 1:3 (24:26, 25:22, 22:25, 19:25) | [225] | ||
2012 | Słowacja | Bratysława | 5 października | 4:1 (25:19, 25:18, 19:25, 25:21, 25:17) | mecz sparingowy | [226] |
2013 | Słowacja | 6 października | 5:0 (25:19, 25:16, 25:20, 25:19, 25:18) | [227] | ||
2014 | Belgia | Warna | 9 października | 3:0 (25:18, 29:27, 25:16) | Mistrzostwa Europy 2015 – faza grupowa | [228] |
2015 | Słowenia | 10 października | 3:1 (25:21, 28:30, 28:26, 25:13) | [229] | ||
2016 | Białoruś | 11 października | 3:0 (25:13, 25:19, 25:17) | [230] | ||
2017 | Słowenia | Sofia | 14 października | 2:3 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 14:16) | Mistrzostwa Europy 2015 – ćwierćfinał | [231] |
2016 | ||||||
2018 | Serbia | Berlin | 5 stycznia | 3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:21) | eliminacje Igrzysk Olimpijskich 2016 – turniej kontynentalny – faza grupowa | [232] |
2019 | Belgia | 7 stycznia | 3:0 (25:20, 30:28, 25:19) | [233] | ||
2020 | Niemcy | 8 stycznia | 2:3 (25:21, 17:25, 22:25, 25:20, 10:15) | [234] | ||
2021 | Francja | 9 stycznia | 0:3 (27:29, 30:32, 20:25) | elim. IO 2016 – półfinał | [235] | |
2022 | Niemcy | 10 stycznia | 3:2 (20:25, 25:22, 16:25, 28:26, 16:14) | elim. IO 2016 – mecz o 3. miejsce | [236] | |
2023 | Bułgaria | Kraków | 17 maja | 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2016 | [237] |
2024 | Belgia | 18 maja | 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22) | [238] | ||
2025 | Serbia | 19 maja | 2:3 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25, 11:15) | [239] | ||
2026 | Iran | Takasaki | 25 maja | 1:3 (25:23, 21:25, 21:25, 21:25) | mecz sparingowy | [240] |
2027 | Kanada | Tokio | 28 maja | 3:2 (25:18, 17:25, 25:21, 18:25, 15:9) | Igrzyska Olimpijskie 2016 – Światowy Turniej Kwalifikacyjny | [241] |
2028 | Francja | 29 maja | 3:2 (22:25, 13:25, 31:29, 25:17, 15:12) | [242] | ||
2029 | Japonia | 31 maja | 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) | [243] | ||
2030 | Chiny | 1 czerwca | 3:2 (26:28, 20:25, 25:16, 25:17, 15:10) | [244] | ||
2031 | Wenezuela | 2 czerwca | 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) | [245] | ||
2032 | Iran | 4 czerwca | 1:3 (20:25, 18:25, 25:20, 32:34) | [246] | ||
2033 | Australia | 5 czerwca | 3:0 (25:21, 25:15, 27:25) | [247] | ||
2034 | Bułgaria | Królewiec | 17 czerwca | 3:1 (19:25, 25:19, 25:17, 25:20) | Liga Światowa 2016 – faza grupowa | [248] |
2035 | Rosja | 18 czerwca | 0:3 (22:25, 19:25, 22:25) | [249] | ||
2036 | Serbia | 19 czerwca | 0:3 (20:25, 20:25, 23:25) | [250] | ||
2037 | Argentyna | Łódź | 24 czerwca | 3:1 (26:24, 31:29, 36:38, 25:22) | [251] | |
2038 | Rosja | 25 czerwca | 1:3 (17:25, 20:25, 25:20, 15:25) | [252] | ||
2039 | Francja | 26 czerwca | 0:3 (28:30, 20:25, 29:31) | [253] | ||
2040 | Brazylia | Nancy | 1 lipca | 0:3 (28:30, 21:25, 16:25) | [254] | |
2041 | Francja | 2 lipca | 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 19:25) | [255] | ||
2042 | Belgia | 3 lipca | 3:2 (19:25, 25:23, 25:22, 20:25, 15:13) | [256] | ||
2043 | Francja | Kraków | 13 lipca | 3:2 (21:25, 17:25, 25:17, 28:26, 15:12) | Turniej finałowy - faza grupowa | [257] |
2044 | Serbia | 14 lipca | 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 18:25) | [258] | ||
2045 | Sada Cruzeiro | Belo Horizonte | 30 lipca | 2:3 (25:23, 19:25, 23:25, 25:18, 17:19) | mecz sparingowy | [259] |
2046 | Sada Cruzeiro | 3 sierpnia | 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:12) | [260] | ||
2047 | Egipt | Rio de Janeiro | 7 sierpnia | 3:0 (25:18, 25:20, 25:17) | Igrzyska Olimpijskie 2016 - faza grupowa | [261] |
2048 | Iran | 9 sierpnia | 3:2 (25:17, 25:23, 23:25, 20:25, 18:16) | [262] | ||
2049 | Argentyna | 11 sierpnia | 3:0 (25:21, 25:19, 37:35) | [263] | ||
2050 | Rosja | 13 sierpnia | 2:3 (18:25, 25:16, 18:25, 25:22, 13:15) | [264] | ||
2051 | Kuba | 15 sierpnia | 3:0 (25:18, 25:15, 25:17) | [265] | ||
2052 | Stany Zjednoczone | 17 sierpnia | 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) | Igrzyska Olimpijskie 2016 - ćwierćfinał | [266] | |
2017 | ||||||
2053 | Iran | Katowice | 20 maja | 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) | mecz towarzyski | [267] |
2054 | Australia | Spała | 25 maja | 5:0 (31:29, 25:11, 25:14, 25:11, 15:11) | mecz sparingowy | [268] |
2055 | Brazylia | Pesaro | 2 czerwca | 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:21, 15:8) | Liga Światowa 2017 – faza grupowa (Dywizja I) | [269] |
2056 | Włochy | 3 czerwca | 3:1 (22:25, 25:17, 25:18, 25:23) | [270] | ||
2057 | Iran | 4 czerwca | 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 22:25) | [271] | ||
2058 | Bułgaria | Warna | 9 czerwca | 2:3 (16:25, 25:20, 25:19, 23:25, 14:16) | [272] | |
2059 | Brazylia | 10 czerwca | 1:3 (21:25, 20:25, 25:17, 19:25) | [273] | ||
2060 | Kanada | 11 czerwca | 3:1 (25:21, 27:25, 20:25, 25:19) | [274] | ||
2061 | Rosja | Katowice | 15 czerwca | 0:3 (22:25, 17:25, 21:25) | [275] | |
2062 | Iran | Łódź | 17 czerwca | 3:0 (25:17, 25:18, 25:22) | [276] | |
2063 | Stany Zjednoczone | 18 czerwca | 1:3 (31:29, 17:25, 25:27, 20:25) | [277] | ||
2064 | Słowenia | Spała | 2 sierpnia | 2:3 (21:25, 25:23, 21:25, 25:22, 12:15) | mecz sparingowy | [278] |
2065 | Słowenia | 3 sierpnia | 4:1 (25:18, 25:23, 25:19, 25:22, 9:15) | [279] | ||
2066 | Słowenia | 4 sierpnia | 4:1 (25:20, 27:29, 25:20, 25:23, 25:15) | [280] | ||
2067 | Francja | Kraków | 11 sierpnia | 2:3 (25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 13:15) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2017 | [281] |
2068 | Kanada | 12 sierpnia | 3:0 (36:34, 25:20, 26:24) | [282] | ||
2069 | Rosja | 13 sierpnia | 3:2 (16:25, 19:25, 25:20, 25:22, 15:12) | [283] | ||
2070 | Serbia | Warszawa | 24 sierpnia | 0:3 (22:25, 22:25, 20:25) | Mistrzostwa Europy 2017 – faza grupowa | [284] |
2071 | Finlandia | Gdańsk/Sopot | 26 sierpnia | 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) | [285] | |
2072 | Estonia | 28 sierpnia | 3:0 (25:21, 26:24, 25:22) | [286] | ||
2073 | Słowenia | Kraków | 30 sierpnia | 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) | Mistrzostwa Europy 2017 – baraże | [287] |
2018 | ||||||
2074 | Kanada | Katowice | 19 maja | 1:3 (20:25, 26:24, 23:25, 25:27) | mecz towarzyski | [288] |
2075 | Kanada | Opole | 20 maja | 1:1 (25:18, 21:25) | mecz sparingowy | [289] |
2076 | Kanada | 21 maja | 3:2 (22:25, 27:29, 25:17, 25:18. 15:9) | mecz towarzyski | [290] | |
2077 | Korea Południowa | Katowice | 25 maja | 3:0 (25:20, 25:18, 25:21) | Liga Narodów 2018 – faza grupowa | [291] |
2078 | Rosja | Kraków | 26 maja | 3:0 (25:15, 25:23, 25:23) | [292] | |
2079 | Kanada | 27 maja | 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17) | [293] | ||
2080 | Francja | Łódź | 1 czerwca | 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) | [294] | |
2081 | Chiny | 2 czerwca | 3:0 (25:19, 25:18, 25:21) | [295] | ||
2082 | Niemcy | 3 czerwca | 1:3 (18:25, 21:25, 25:21, 25:27) | [296] | ||
2083 | Włochy | Osaka | 8 czerwca | 3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10) | [297] | |
2084 | Japonia | 9 czerwca | 3:0 (25:16, 25:21, 25:20) | [298] | ||
2085 | Bułgaria | 10 czerwca | 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19) | [299] | ||
2086 | Iran | Hoffman Estates | 15 czerwca | 0:3 (24:26, 24:26, 22:25) | [300] | |
2087 | Stany Zjednoczone | 16 czerwca | 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) | [301] | ||
2088 | Serbia | 17 czerwca | 0:3 (23:25, 23:25, 23:25) | [302] | ||
2089 | Argentyna | Melbourne | 22 czerwca | 3:0 (26:24, 25:20, 29:27) | [303] | |
2090 | Brazylia | 23 czerwca | 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 23:25) | [304] | ||
2091 | Australia | 24 czerwca | 3:0 (25:16, 26:24, 25:23) | [305] | ||
2092 | Rosja | Lille | 4 lipca | 1:3 (18:25, 23:25, 25:22, 17:25) | Liga Narodów 2018 – turniej finałowy | [306] |
2093 | Stany Zjednoczone | 5 lipca | 0:3 (26:28, 17:25, 18:25) | [307] | ||
2094 | Kamerun | Ostrowiec Świętokrzyski | 17 sierpnia | 3:1 (25:20, 25:23, 26:28, 25:19) | mecz sparingowy | [308] |
2095 | Kamerun | 18 sierpnia | 4:0 (31:29, 25:17, 25:16, 25:20) | mecz towarzyski | [309] | |
2096 | Kanada | Kraków | 24 sierpnia | 3:0 (29:27, 25:17, 25:19) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018 | [310] |
2097 | Francja | 25 sierpnia | 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13) | [311] | ||
2098 | Rosja | 26 sierpnia | 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10) | [312] | ||
2099 | Belgia | Szczecin | 4 września | 3:1 (25:23, 25:16, 20:25, 25:22) | mecz towarzyski | [313] |
2100 | Belgia | 5 września | 3:1 (25:21, 25:27, 25:14, 25:18) | [314] | ||
2101 | Kuba | Warna | 12 września | 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14) | Mistrzostwa Świata 2018 – I faza grupowa | [315] |
2102 | Portoryko | 13 września | 3:0 (25:14, 25:12, 25:15) | [316] | ||
2103 | Finlandia | 15 września | 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15) | [317] | ||
2104 | Iran | 17 września | 3:0 (25:21, 25:20, 25:22) | [318] | ||
2105 | Bułgaria | 18 września | 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:23) | [319] | ||
2106 | Argentyna | 21 września | 2:3 (25:16, 19:25, 23:25, 25:23, 14:16) | Mistrzostwa Świata 2018 – II faza grupowa | [320] | |
2107 | Francja | 22 września | 1:3 (15:25, 18:25, 25:23, 18:25) | [321] | ||
2108 | Serbia | 23 września | 3:0 (25:17, 25:16, 25:14) | [322] | ||
2109 | Serbia | Turyn | 27 września | 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) | Mistrzostwa Świata 2018 – III faza grupowa | [323] |
2110 | Włochy | 28 września | 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15) | [324] | ||
2111 | Stany Zjednoczone | 29 września | 3:2 (25:22, 20:25, 23:25, 25:20, 15:11) | Mistrzostwa Świata 2018 – półfinał | [325] | |
2112 | Brazylia | 30 września | 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) | Mistrzostwa Świata 2018 – finał | [326] | |
2019 | ||||||
2113 | Niemcy | Gliwice | 25 maja | 3:1 (25:14, 25:20, 25:16, 28:30) | mecz towarzyski | [327] |
2114 | Australia | Katowice | 31 maja | 3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14) | Liga Narodów – faza grupowa | [328] |
2115 | Stany Zjednoczone | 1 czerwca | 3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9) | [329] | ||
2116 | Brazylia | 2 czerwca | 1:3 (25:22, 15:25, 21:25, 17:25) | [330] | ||
2017 | Francja | Ningbo | 7 czerwca | 1:3 (26:28, 23:25, 26:24, 20:25) | [331] | |
2118 | Bułgaria | 8 czerwca | 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20) | [332] | ||
2119 | Chiny | 9 czerwca | 3:0 (25:22, 25:13, 25:15) | [333] | ||
2120 | Rosja | Urmia | 14 czerwca | 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 19:25) | [334] | |
2121 | Iran | 15 czerwca | 2:3 (20:25, 25:21, 25:18, 17:25, 8:15) | [335] | ||
2122 | Kanada | 16 czerwca | 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26) | [336] | ||
2123 | Argentyna | Mediolan | 21 czerwca | 3:2 (25:21, 25:23, 25:27, 20:25, 19:17) | [337] | |
2124 | Serbia | 22 czerwca | 3:2 (32:30, 21:25, 25:21, 19:25, 15:11) | [338] | ||
2125 | Włochy | 23 czerwca | 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:21, 25:23) | [339] | ||
2126 | Japonia | Lipsk | 28 czerwca | 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20) | [340] | |
2127 | Niemcy | 29 czerwca | 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23) | [341] | ||
2128 | Portugalia | 30 czerwca | 3:0 (25:18, 25:21, 25:20) | [342] | ||
2129 | Brazylia | Chicago | 10 lipca | 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 21:25, 15:9) | Liga Narodów – turniej finałowy | [343] |
2130 | Iran | 11 lipca | 3:1 (21:25, 25:18, 25:20, 25:22) | [344] | ||
2131 | Rosja | 13 lipca | 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25) | Liga Narodów – półfinał | [345] | |
2132 | Brazylia | 14 lipca | 3:0 (25:17, 25:23, 25:21) | Liga Narodów – mecz o 3. miejsce | [346] | |
2133 | Holandia | Opole | 27 lipca | 4:0 (25:20, 25:19, 25:22, 25:21) | mecz towarzyski | [347] |
2134 | Holandia | 28 lipca | 3:1 (27:25, 25:17, 25:17, 18:25) | [348] | ||
2135 | Serbia | Kraków | 1 sierpnia | 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:22) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera | [349] |
2136 | Brazylia | 2 sierpnia | 1:3 (20:25, 25:21, 27:29, 22:25) | [350] | ||
2137 | Finlandia | 3 sierpnia | 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) | [351] | ||
2138 | Tunezja | Gdańsk/Sopot | 9 sierpnia | 3:0 (25:15, 25:19, 25:19) | Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich | [352] |
2139 | Francja | 10 sierpnia | 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) | [353] | ||
2140 | Słowenia | 11 sierpnia | 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21) | [354] | ||
2141 | Estonia | Rotterdam | 13 września | 3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17) | Mistrzostwa Europy – faza grupowa | [355] |
2142 | Holandia | 15 września | 3:0 (25:19, 25:18, 25:19) | [356] | ||
2143 | Czechy | 16 września | 3:0 (25:18, 25:12, 25:15) | [357] | ||
2144 | Czarnogóra | Amsterdam | 17 września | 3:0 (25:10, 25:17, 25:19) | [358] | |
2145 | Ukraina | 19 września | 3:0 (25:17, 25:16, 25:15) | [359] | ||
2146 | Hiszpania | Apeldoorn | 21 września | 3:0 (25:18, 25:13, 25:16) | Mistrzostwa Europy – 1/8 finału | [360] |
2147 | Niemcy | 23 września | 3:0 (25:19, 25:21, 25:18) | Mistrzostwa Europy – ćwierćfinał | [361] | |
2148 | Słowenia | Lublana | 26 września | 1:3 (23:25, 26:24, 22:25, 23:25) | Mistrzostwa Europy – półfinał | [362] |
2149 | Francja | Paryż | 28 września | 3:0 (26:24, 25:22, 25:21) | Mistrzostwa Europy – mecz o 3. miejsce | [363] |
2150 | Tunezja | Fukuoka | 1 października | 3:0 (25:16, 25:23, 25:12) | Puchar Świata | [364] |
2151 | Japonia | 2 października | 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:17) | [365] | ||
2152 | Stany Zjednoczone | 4 października | 1:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:27) | [366] | ||
2153 | Argentyna | 5 października | 3:1 (27:29, 25:17, 25:18, 26:24) | [367] | ||
2154 | Włochy | 6 października | 3:0 (25:18, 25:18, 25:22) | [368] | ||
2155 | Rosja | Hiroszima | 9 października | 3:1 (25:27, 25:21, 25:18, 25:22) | [369] | |
2156 | Egipt | 10 października | 3:0 (25:19, 25:18, 25:16) | [370] | ||
2157 | Australia | 11 października | 3:0 (25:18, 25:20, 25:9) | [371] | ||
2158 | Brazylia | 13 października | 2:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:16, 11:15) | [372] | ||
2159 | Kanada | 14 października | 3:0 (25:23, 26:24, 25:20) | [373] | ||
2160 | Iran | 15 października | 3:0 (25:18, 25:18, 25:16) | [374] |
Lata 2020–2029
Nr | Przeciwnik | Miejsce | Data | Wynik (Polska-przeciwnik) | Impreza | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|
2020 | ||||||
2161 | Niemcy | Zielona Góra | 22 lipca | 3:2 (18:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10) | mecz towarzyski | [375] |
2162 | Niemcy | 23 lipca | 3:1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27) | mecz towarzyski | [376] | |
2021 | ||||||
2163 | Belgia | Łódź | 13 maja | 4:0 (25:13, 25:14, 25:14, 25:17) | mecz towarzyski | [377] |
2164 | Belgia | 14 maja | 4:0 (25:14, 25:21, 25:11, 25:20) | mecz towarzyski | [378] | |
2165 | Włochy | Rimini | 28 maja | 3:0 (25:19, 25:20, 25:18) | Liga Narodów – faza grupowa | [379] |
2166 | Serbia | 29 maja | 3:1 (26:24, 25:19, 21:25, 25:15) | [380] | ||
2167 | Słowenia | 30 maja | 1:3 (22:25, 25:23, 19:25, 23:25) | [381] | ||
2168 | Australia | 3 czerwca | 3:0 (25:16, 25:10, 25:12) | [382] | ||
2169 | Stany Zjednoczone | 4 czerwca | 3:0 (25:17, 28:26, 25:17) | [383] | ||
2170 | Rosja | 5 czerwca | 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14) | [384] | ||
2171 | Bułgaria | 9 czerwca | 3:0 (25:19, 25:15, 25:12) | [385] | ||
2172 | Holandia | 10 czerwca | 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) | [386] | ||
2173 | Brazylia | 11 czerwca | 0:3 (17:25, 26:28, 19:25) | [387] | ||
2174 | Kanada | 15 czerwca | 3:0 (25:22, 25:23, 25:19) | [388] | ||
2175 | Japonia | 16 czerwca | 3:0 (25:14, 25:18, 25:19) | [389] | ||
2176 | Niemcy | 17 czerwca | 3:0 (25:22, 25:19, 25:20) | [390] | ||
2177 | Argentyna | 21 czerwca | 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) | [391] | ||
2178 | Iran | 22 czerwca | 3:0 (25:20, 25:20, 25:16) | [392] | ||
2179 | Francja | 23 czerwca | 2:3 (22:25, 25:21, 25:22, 20:25, 11:15) | [393] | ||
2180 | Słowenia | 26 czerwca | 3:0 (25:22, 25:21, 25:23) | Liga Narodów – półfinał | [394] | |
2181 | Brazylia | 27 czerwca | 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 14:25) | Liga Narodów – finał | [395] | |
2182 | Norwegia | Kraków | 9 lipca | 3:0 (25:13, 25:14, 25:20) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera | [396] |
2183 | Azerbejdżan | 10 lipca | 3:0 (25:15, 25:12, 25:10) | [397] | ||
2184 | Egipt | 11 lipca | 3:0 (25:13, 26:24, 25:19) | [398] | ||
2185 | Iran | Tokio | 24 lipca | 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 25:22, 21:23) | Igrzyska olimpijskie – faza grupowa | [399] |
2186 | Włochy | 26 lipca | 3:0 (25:20, 26:24, 25:20) | [400] | ||
2187 | Wenezuela | 28 lipca | 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15) | [401] | ||
2188 | Japonia | 30 lipca | 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) | [402] | ||
2189 | Kanada | 1 sierpnia | 3:0 (25:15, 25:21, 25:16) | [403] | ||
2190 | Francja | 3 sierpnia | 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15) | Igrzyska olimpijskie – ćwierćfinał | [404] | |
2191 | Portugalia | Kraków | 2 września | 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:19) | Mistrzostwa Europy – faza grupowa | [405] |
2192 | Serbia | 4 września | 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20, 16:14) | [406] | ||
2193 | Grecja | 5 września | 3:1 (25:15, 25:22, 20:25, 26:24) | [407] | ||
2194 | Belgia | 6 września | 3:0 (25:18, 26:24, 25:16) | [408] | ||
2195 | Ukraina | 8 września | 3:0 (25:15, 25:20, 25:21) | [409] | ||
2196 | Finlandia | Gdańsk/Sopot | 11 września | 3:0 (25:16, 25:16, 25:14) | Mistrzostwa Europy – 1/8 finału | [410] |
2197 | Rosja | 14 września | 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) | Mistrzostwa Europy – ćwierćfinał | [411] | |
2198 | Słowenia | Katowice | 18 września | 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37) | Mistrzostwa Europy – półfinał | [412] |
2199 | Serbia | 19 września | 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) | Mistrzostwa Europy – mecz o 3. miejsce | [413] | |
2022 | ||||||
2200 | Argentyna | Ottawa | 8 czerwca | 3:0 (25:21, 25:22, 25:23) | Liga Narodów – faza grupowa | [414] |
2201 | Włochy | 10 czerwca | 1:3 (25:21, 23:25, 20:25, 20:25) | [415] | ||
2202 | Bułgaria | 11 czerwca | 3:0 (25:19, 25:19, 25:23) | [416] | ||
2203 | Francja | 12 czerwca | 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:22) | [417] | ||
2204 | Brazylia | Sofia | 22 czerwca | 3:1 (25:16, 22:25, 25:16, 25:22) | [418] | |
2205 | Kanada | 23 czerwca | 3:0 (25:16, 25:18, 25:16) | [419] | ||
2206 | Australia | 25 czerwca | 3:0 (25:17, 25:19, 25:14) | [420] | ||
2207 | Stany Zjednoczone | 26 czerwca | 3:1 (21:25, 25:23, 26:24, 25:22) | [421] | ||
2208 | Iran | Gdańsk | 5 lipca | 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 27:25, 7:15) | [422] | |
2209 | Chiny | 7 lipca | 3:0 (26:24, 25:16, 25:18) | [423] | ||
2210 | Holandia | 8 lipca | 3:0 (25:19, 25:23, 25:22) | [424] | ||
2211 | Słowenia | 9 lipca | 3:1 (25:14, 25:23, 23:25, 25:17) | [425] | ||
2212 | Iran | Bolonia | 21 lipca | 3:2 (25:21, 24:26, 25:18, 16:25, 15:7) | Liga Narodów – ćwierćfinał | [426] |
2213 | Stany Zjednoczone | 23 lipca | 0:3 (22:25, 23:25, 13:25) | Liga Narodów – półfinał | [427] | |
2214 | Włochy | 24 lipca | 3:0 (25:16, 25:23, 25:20) | Liga Narodów – mecz o 3. miejsce | [428] | |
2215 | Ukraina | Radom | 13 sierpnia | 3:2 (21:25, 25:17, 25:20, 23:25, 15:11) | mecz towarzyski | [429] |
2216 | Iran | Kraków | 18 sierpnia | 3:0 (25:19, 29:27, 25:17) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera | [430] |
2217 | Argentyna | 19 sierpnia | 3:0 (25:22, 25:22, 25:18) | [431] | ||
2218 | Serbia | 20 sierpnia | 3:0 (25:22, 25:23, 25:22) | [432] | ||
2219 | Argentyna | Katowice | 23 sierpnia | 4:0 (25:20, 25:17, 25:22, 25:21) | mecz towarzyski | [433] |
2220 | Bułgaria | Katowice | 26 sierpnia | 3:0 (25:12, 25:20, 25:20) | Mistrzostwa Świata – faza grupowa | [434] |
2221 | Meksyk | 28 sierpnia | 3:0 (25:17, 25:14, 25:19) | [435] | ||
2222 | Stany Zjednoczone | 30 sierpnia | 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) | [436] | ||
2223 | Tunezja | Gliwice | 4 września | 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) | Mistrzostwa Świata – 1/8 finału | [437] |
2224 | Stany Zjednoczone | 8 września | 3:2 (25:20, 27:25, 21:25, 22:25, 15:12) | Mistrzostwa Świata – ćwierćfinał | [438] | |
2225 | Brazylia | Katowice | 10 września | 3:2 (23:25, 25:18, 25:20, 21:25, 15:12) | Mistrzostwa Świata – półfinał | [439] |
2226 | Włochy | 11 września | 1:3 (25:22, 21:25, 18:25, 20:25) | Mistrzostwa Świata – finał | [440] | |
2023 | ||||||
2227 | Niemcy | Katowice | 25 maja | 2:3 (21:25, 26:24, 25:19, 17:25, 13:15) | mecz towarzyski | [441] |
2228 | Niemcy | Sosnowiec | 26 maja | 3:2 (26:24, 23:25, 22:25, 25:18, 24:22) | [442] | |
2229 | Japonia | Nagoja | 1 czerwca | 2:3 (25:23, 23:25, 18:25, 25:22, 12:15) | [443] | |
2230 | Japonia | 2 czerwca | 3:1 (22:25, 25:16, 25:16, 25:19) | [444] | ||
2231 | Francja | 7 czerwca | 3:1 (25:18, 23:25, 35:33, 25:15) | Liga Narodów – faza grupowa | [445] | |
2232 | Iran | 8 czerwca | 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13) | [446] | ||
2233 | Bułgaria | 9 czerwca | 3:2 (25:27, 25:19, 22:25, 25:22, 15:11) | [447] | ||
2234 | Serbia | 11 czerwca | 0:3 (21:25, 19:25, 14:25) | [448] | ||
2235 | Argentyna | Płock | 16 czerwca | 4:0 (25:20, 25:18, 25:18, 25:19) | mecz towarzyski | [449] |
2236 | Niemcy | Rotterdam | 21 czerwca | 3:2 (25:21, 22:25, 25:14, 17:25, 15:10) | Liga Narodów – faza grupowa | [450] |
2237 | Holandia | 22 czerwca | 3:2 (22:25, 25:18, 18:25, 25:22, 15:11) | [451] | ||
2238 | Stany Zjednoczone | 24 czerwca | 0:3 (22:25, 18:25, 19:25) | [452] | ||
2239 | Włochy | 25 czerwca | 3:1 (25:19, 28:26, 18:25, 25:20) | [453] | ||
2240 | Słowenia | Pasay | 5 lipca | 3:2 (29:31, 21:25, 25:20, 25:20, 15:13) | [454] | |
2241 | Brazylia | 7 lipca | 3:1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:21) | [455] | ||
2242 | Kanada | 8 lipca | 3:0 (25:21, 25:23, 27:25) | [456] | ||
2243 | Japonia | 9 lipca | 3:0 (25:17, 25:19, 25:18) | [457] | ||
2244 | Brazylia | Gdańsk/Sopot | 20 lipca | 3:0 (26:24, 25:21, 25:20) | Liga Narodów – ćwierćfinał | [458] |
2245 | Japonia | 22 lipca | 3:1 (19:25, 28:26, 25:17, 25:21) | Liga Narodów – półfinał | [459] | |
2246 | Stany Zjednoczone | 23 lipca | 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18) | Liga Narodów – finał | [460] | |
2247 | Słowenia | Kraków | 18 sierpnia | 0:3 (21:25, 18:25, 21:25) | Memoriał Huberta Jerzego Wagnera | [461] |
2248 | Francja | 19 sierpnia | 3:1 (27:29, 25:16, 25:21, 25:20) | [462] | ||
2249 | Włochy | 20 sierpnia | 1:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:25) | [463] | ||
2250 | Ukraina | Łódź | 26 sierpnia | 3:2 (25:22, 24:26, 25:22, 29:31, 15:12) | mecz towarzyski | [464] |
2251 | Czechy | Skopje | 31 sierpnia | 3:0 (25:17, 25:20, 25:20) | Mistrzostwa Europy – faza grupowa | [465] |
2252 | Holandia | 1 września | 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:22) | [466] | ||
2253 | Macedonia Północna | 3 września | 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) | [467] | ||
2254 | Dania | 5 września | 3:0 (25:23, 25:9, 25:20) | [468] | ||
2255 | Czarnogóra | 6 września | 3:0 (25:14, 25:11, 25:12) | [469] | ||
2256 | Belgia | Bari | 10 września | 3:1 (25:16, 25:17, 23:25, 25:22) | Mistrzostwa Europy – 1/8 finału | [470] |
2257 | Serbia | 12 września | 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17) | Mistrzostwa Europy – ćwierćfinał | [471] | |
2258 | Słowenia | Rzym | 14 września | 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) | Mistrzostwa Europy – półfinał | [472] |
2259 | Włochy | 16 września | 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) | Mistrzostwa Europy – finał | [473] | |
2260 | Belgia | Xi’an | 30 września | 3:2 (23:25, 25:20, 25:16, 21:25, 17:15) | Interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich | [474] |
2261 | Bułgaria | 1 października | 3:0 (26:24, 25:20, 25:21) | [475] | ||
2262 | Kanada | 3 października | 3:2 (21:25, 25:20, 25:20, 20:25, 17:15) | [476] | ||
2263 | Meksyk | 4 października | 3:0 (25:21, 25:19, 25:14) | [477] | ||
2264 | Argentyna | 6 października | 3:1 (25:23, 23:25, 28:26, 25:20) | [478] | ||
2265 | Holandia | 7 października | 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 29:27) | [479] | ||
2266 | Chiny | 8 października | 3:2 (25:20, 23:25, 22:25, 25:9, 16:14) | [480] |
Bilans spotkań według trenerów
Trener | Lata | Liczba meczów | Zwycięstwa | Porażki | Remisy | % zwycięstw |
---|---|---|---|---|---|---|
Romuald Wirszyłło | 1948–1949 | 10 | 3 | 7 | – | 30,00% |
Zygmunt Kraus | 1949–1951 | 26 | 9 | 16 | 1 | 34,61% |
Wiesław Piotrowski | 1952–1953 | 14 | 10 | 4 | – | 71,43% |
Zygmunt Kraus | 1953–1954 | 21 | 9 | 12 | – | 42,86% |
Leonard Michniewski | 1954–1956 | 36 | 17 | 19 | – | 47,22% |
Jacek Busz | 1956–1958 | 23 | 16 | 7 | – | 69,57% |
Zygmunt Kraus | 1957 | 8 | 7 | 1 | – | 87,50% |
Józef Śliwka | 1957 | 2 | 0 | 2 | – | 0% |
Jacek Busz | 1958 | 10 | 9 | 1 | – | 90% |
Józef Śliwka | 1958 | 11 | 7 | 4 | – | 63,64% |
Zygmunt Kraus | 1958 | 3 | 2 | 1 | – | 66,67% |
Gwidon Grochowski | 1959–1963 | 114 | 74 | 40 | – | 64,91% |
Zygmunt Kraus | 1964–1965 | 39 | 24 | 13 | 2 | 61,54% |
Tadeusz Szlagor | 1966–1972 | 196 | 122 | 74 | – | 62,24% |
Hubert Wagner | 1973–1976 | 128 | 112 | 16 | – | 87,50% |
Jerzy Welcz | 1976–1978 | 80 | 59 | 21 | – | 73,75% |
Aleksander Skiba | 1979 | 12 | 8 | 4 | – | 66,67% |
Władysław Pałaszewski | 1979 | 5 | 3 | 2 | – | 60% |
Aleksander Skiba | 1979–1982 | 126 | 94 | 32 | – | 74,60% |
Hubert Wagner | 1983 | 8 | 5 | 3 | – | 62,5% |
Władysław Pałaszewski | 1983 | 5 | 4 | 1 | – | 80% |
Hubert Wagner | 1983–1985 | 103 | 57 | 46 | – | 55,33% |
Grzegorz Ryś | 1985 | 4 | 2 | 2 | – | 50% |
Hubert Wagner | 1985 | 17 | 11 | 6 | – | 64,71% |
Grzegorz Ryś | 1985 | 5 | 2 | 3 | – | 40% |
Stanisław Gościniak | 1985–1988 | 82 | 46 | 36 | – | 56,09% |
Leszek Milewski | 1988–1990 | 78 | 49 | 29 | – | 62,82% |
Edward Skorek | 1990–1991 | 63 | 44 | 19 | – | 69,84% |
Zbigniew Zarzycki | 1992 | 29 | 14 | 15 | – | 48,28% |
Ryszard Kruk | 1993 | 25 | 13 | 12 | – | 56% |
Wiktor Krebok | 1994–1996 | 51 | 23 | 28 | – | 45,09% |
Hubert Wagner | 1996–1998 | 28 | 17 | 11 | – | 60,71% |
Ireneusz Mazur | 1998–2000 | 62 | 29 | 33 | – | 46,77% |
Ryszard Bosek | 2000–2001 | 40 | 24 | 16 | – | 60% |
Waldemar Wspaniały | 2001–2003 | 83 | 52 | 30 | 1 | 62,65% |
Stanisław Gościniak | 2004 | 41 | 28 | 13 | – | 68,29% |
Raúl Lozano | 2005–2008 | 138 | 95 | 42 | 1 | 68,84% |
Daniel Castellani | 2009–2010 | 68 | 42 | 26 | – | 61,76% |
Andrea Anastasi | 2011–2013 | 97 | 58 | 39 | – | 59,79% |
Andrzej Kowal[a] | 2014–2015 | 28 | 17 | 11 | – | 60,71% |
Stéphane Antiga | 2013–2017 | 112 | 74 | 37 | 1 | 66,07% |
Ferdinando De Giorgi | 2017 | 21 | 12 | 9 | – | 57,14% |
Vital Heynen | 2018–2021 | 125 | 97 | 27 | 1 | 77,60% |
Jakub Bednaruk[b] | 2019 | 1 | 1 | – | – | 100% |
Nikola Grbić | 2022– | 67 | 57 | 10 | – | 85,07% |
Uwagi
- ↑ Andrzej Kowal wraz z kadrą B uczestniczył w Lidze Europejskiej 2014 i 2015 oraz Igrzyskach Europejskich 2015.
- ↑ Poprowadził reprezentację Polski w meczu o 3. miejsce Ligi Narodów w zastępstwie za nieobecnego Vitala Heynena.
Bibliografia
- Historia reprezencji Polski. [dostęp 2012-09-30].