Rok i miejsce | Złoto | Srebro | Brąz |
1930 Caux | Włochy - Franco Zaninetta
Giorgio Biasini Antonio Dorini Gino Rossi
| Szwajcaria - Jean Mollen
John Schneiter André Mollen William Prichard
| Rzesza Niemiecka - Fritz Grau
Hans Picker Bertram Albert Brehme
|
1931 Sankt Moritz | Rzesza Niemiecka - Werner Zahn
Robert Schmidt Franz Bock Emil Hinterfeld
| Szwajcaria - René Fonjallaz
Gustave Fonjallaz N. Buchheim Gaston Fonjallaz
| Wielka Brytania - Dennis Field
P. Coote R. Wallace J. Newcobe
|
1934 Garmisch-Partenkirchen | III Rzesza - Hanns Kilian
Fritz Schwarz Hermann von Valta Sebastian Huber
| Rumunia - Emil Angelescu
Teodor Popescu Dumitru Gheorghiu Ion Gribincea
| Francja - Jean de Suarez d’Aulan
Jacques Rheins William Beamisch Jacques Bridou
|
1935 Sankt Moritz | III Rzesza - Hanns Kilian
Alexander Gruber Hermann von Valta Sebastian Huber
| Szwajcaria - Pierre Musy
Noldi Gartmann Charles Bouvier Josef Beerli
| Szwajcaria - Reto Capadrutt
Fritz Feierabend A. Lardi H. Tami
|
1937 Sankt Moritz | Wielka Brytania - Frederick McEvoy
David Looker Charles Green Byran Black
| III Rzesza - Bibo Fischer
Lohfeld H. Fischer Rolf Thielecke
| Stany Zjednoczone - Donald Fox
Clifford Gray William Dupree James Bickford
|
1938 Garmisch-Partenkirchen | Wielka Brytania - Frederick McEvoy
David Looker Charles Green Chris Mackintosh
| III Rzesza - Hanns Kilian
Werner Windhaus Bobby Braumüller Franz Kemser
| III Rzesza - Bibo Fischer
Lohfeld H. Fischer Rolf Thielecke
|
1939 Cortina d’Ampezzo | Szwajcaria - Fritz Feierabend
Heinz Cattani Alphonse Hörning Joseph Beerli
| Wielka Brytania - Frederick McEvoy
Howard Critchley Charles Green
| III Rzesza - Hanns Kilian
Werner Windhaus Hans Schmidt Franz Kemser
|
1947 Sankt Moritz | Szwajcaria - Fritz Feierabend
Fritz Waller Felix Endrich Stephan Waser
| Belgia - Max Houben
Claude Houben Albert Lerat Jacques Mouvet
| Francja - Achille Fould
Henri Evrot Robert Dumont William Hirigoyen
|
1949 Lake Placid | Stany Zjednoczone - Stanley Benham
Patrick Martin William Casey William D’Amico
| Stany Zjednoczone - James Bickford
Henry Sterns Pat Buckley Donald Dupree
| Szwajcaria - Fritz Feierabend
Werner Spring Fritz Waller Heinrich Angst
|
1950 Cortina d’Ampezzo | Stany Zjednoczone - Stanley Benham
Patrick Martin James Atkinson William D’Amico
| Szwajcaria - Fritz Feierabend
Albert Madörin Romi Spada Stephan Waser
| Szwajcaria - Franz Kapus
Franz Stöckli Hans Bolli Heinrich Angst
|
1951 L’Alpe d’Huez | RFN - Andreas Ostler
Xavier Leitl Michael Pössinger Lorenz Nieberl
| Stany Zjednoczone - Stanley Benham
Patrick Martin James Atkinson Gary Sheffield
| Szwajcaria - Franz Kapus
Franz Stöckli Hans Bolli Heinrich Angst
|
1953 Garmisch-Partenkirchen | Stany Zjednoczone - Lloyd Johnson
Piet Biesiadecki Hubert Miller Joseph Smith
| RFN - Andreas Ostler
Heinz Wendlinger Hans Hohenester Rudi Erben
| Szwecja - Kjell Holmström
Walter Aronsson Nils Landgren Jan de Man Lapidoth
RFN - Hans Rösch
Michael Pössinger Dix Terne Sylvester Wackerle
|
1954 Cortina d’Ampezzo | Szwajcaria - Fritz Feierabend
Harry Warburton Gottfried Diener Heinrich Angst
| RFN - Hans Rösch
Michael Pössinger Dix Terne Sylvester Wackerle
| RFN - Theo Kitt
Josef Grün Klaus Koppenberger Lorenz Nieberl
|
1955 Sankt Moritz | Szwajcaria - Franz Kapus
Gottfried Diener Robert Alt Heinrich Angst
| Szwajcaria - Fritz Feierabend
Aby Gartmann Harry Warburton Rolf Gerber
| RFN - Franz Schelle
Jakob Nirschl Hans Henn Edmund Koller
|
1957 Sankt Moritz | Szwajcaria - Hans Zoller
Hans Theler Rolf Küderli Heinz Leu
| Włochy - Eugenio Monti
Ferdinando Piani Lino Pierdica Renzo Alverà
| Stany Zjednoczone - Arthur Tyler
John Cole Robert Hagemes Charles Butler
|
1958 Garmisch-Partenkirchen | RFN - Hans Rösch
Alfred Hammer Theodor Bauer Walter Haller
| RFN - Franz Schelle
Eduard Kaltenberger Josef Sterff Otto Göbl
| Włochy - Sergio Zardini
Massimo Bogana Renato Mocellini Alberto Righini
|
1959 Sankt Moritz | Stany Zjednoczone - Arthur Tyler
Gary Sheffield Parker Vooris Charles Butler
| Włochy - Sergio Zardini
Alberto Righini Ferruccio Dalla Torre Romano Bonagura
| RFN - Franz Schelle
Hartl Geiger Josef Sterff Otto Göbl
|
1960 Cortina d’Ampezzo | Włochy - Eugenio Monti
Furio Nordio Sergio Siorpaes Renzo Alverà
| RFN - Hans Rösch
Alfred Hammer Theodor Bauer Albert Kandbinder
| Szwajcaria - Max Angst
Hansjörg Hirschbühl Gottfried Kottmann René Kuhl
|
1961 Lake Placid | Włochy - Eugenio Monti
Sergio Siorpaes Furio Nordio Benito Rigoni
| Stany Zjednoczone - Stanley Benham
Gary Sheffield Jerry Tennant Chuck Pandolph
| Szwecja - Gunnar Åhs
Gunnar Garpö Eric Wennerberg Börje-Bengt Hedblom
|
1962 Garmisch-Partenkirchen | RFN - Franz Schelle
Josef Sterff Ludwig Siebert Otto Göbl
| Włochy - Sergio Zardini
Ferruccio Dalla Torre Enrico De Lorenzo Romano Bonagura
| Austria - Franz Isser
Josef Isser Heinrich Isser Fritz Isser
|
1963 Igls | Włochy - Sergio Zardini
Ferruccio Dalla Torre Renato Mocellini Romano Bonagura
| Włochy - Angelo Frigerio
Mario Pallua Luigi de Bettin Sergio Mocellini
| Austria - Erwin Thaler
Reinhold Durnthaler Josef Nairz Adolf Koxeder
|
1965 Sankt Moritz | Kanada - Victor Emery
Gerald Presley Michael Young Peter Kirby
| Włochy - Nevio De Zordo
Italo De Lorenzo Pietro Lesana Robert Mocellini
| Stany Zjednoczone - Fred Fortune
Richard Knuckles Joe Wilson James Lord
|
1969 Lake Placid | RFN - Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider Walter Steinbauer Stefan Gaisreiter
| Włochy - Gianfranco Gaspari
Sergio Pompanin Roberto Zandonella Mario Armano
| Stany Zjednoczone - Les Fenner
Robert Huscher Howard Siler Allen Hachigian
|
1970 Sankt Moritz | Włochy - Nevio De Zordo
Roberto Zandonella Mario Armano Luciano De Paolis
| RFN - Wolfgang Zimmerer
Walter Steinbauer Pepi Bader Peter Utzschneider
| Szwajcaria - René Stadler
Hans Candrian Max Forster Peter Schärer
|
1971 Cervinia | Szwajcaria - René Stadler
Max Forster Erich Schärer Peter Schärer
| Włochy - Oscar D’Andrea
Alessandro Bignozzi Antonio Brabcaccio Renzo Caldera
| RFN - Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter Walter Steinbauer Peter Utzschneider
|
1973 Lake Placid | Szwajcaria - René Stadler
Werner Camichel Erich Schärer Peter Schärer
| Austria - Werner Delle Karth
Walter Delle Karth Hans Eichinger Fritz Sperling
| RFN - Wolfgang Zimmerer
Stefan Gaisreiter Walter Steinbauer Peter Utzschneider
|
1974 Sankt Moritz | RFN - Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider Manfred Schumann Albert Wurzer
| Szwajcaria - Hans Candrian
Guido Casty Yves Marchand Gaudenz Beeli
| Austria - Werner Delle Karth
Walter Delle Karth Hans Eichinger Fritz Sperling
|
1975 Cervinia | Szwajcaria - Erich Schärer
Peter Schärer Werner Camichel Joseph Benz
| RFN - Wolfgang Zimmerer
Peter Utzschneider Albert Wurzer Fritz Ohlwärter
| Austria - Manfred Stengl
Gert Krenn Franz Jakob Armin Vilas
|
1977 Sankt Moritz | NRD - Meinhard Nehmer
Bernhard Germeshausen Hans-Jürgen Gerhardt Raimund Bethge
| Szwajcaria - Erich Schärer
Ulrich Bächli Rudolf Marti Joseph Benz
| RFN - Jakob Resch
Herbert Berg Fritz Ohlwärter Walter Barfuss
|
1978 Lake Placid | NRD - Horst Schönau
Horst Bernhardt Harald Seifert Bogdan Musiol
| Szwajcaria - Erich Schärer
Ulrich Bächli Rudolf Marti Joseph Benz
| NRD - Meinhard Nehmer
Bernhard Germeshausen Hans-Jürgen Gerhardt Raimund Bethge
|
1979 Königssee | RFN - Stefan Gaisreiter
Dieter Gebhard Hans Wagner Heinz Busche
| NRD - Meinhard Nehmer
Detlef Richter Bernhard Germeshausen Hans-Jürgen Gerhardt
| Szwajcaria - Erich Schärer
Ulrich Bächli Hansjörg Trachsel Joseph Benz
|
1981 Cortina d’Ampezzo | NRD - Bernhard Germeshausen
Hans-Jürgen Gerhardt Henry Gerlach Matthias Trübner
| Szwajcaria - Hans Hiltebrand
Kurt Poletti Franz Weinberger Franz Isenegger
| Szwajcaria - Erich Schärer
Max Rüegg Tony Rüegg Joseph Benz
|
1982 Sankt Moritz | Szwajcaria - Silvio Giobellina
Heinz Stettler Urs Salzmann Rico Freiermuth
| NRD - Bernhard Lehmann
Roland Wetzig Bogdan Musiol Eberhard Weise
| Szwajcaria - Erich Schärer
Franz Isenegger Max Rüegg Tony Rüegg
|
1983 Lake Placid | Szwajcaria - Ekkehard Fasser
Hans Märchy Kurt Poletti Rolf Strittmatter
| RFN - Klaus Kopp
Gerhard Ochsle Günther Neuburger Hajo Schumacher
| NRD - Detlef Richter
Henry Gerlach Thomas Forch Dietmar Jerke
|
1985 Cervinia | NRD - Bernhard Lehmann
Matthias Trübner Ingo Voge Steffen Grummt
| NRD - Detlef Richter
Dietmar Jerke Bodo Ferl Matthias Legler
| Szwajcaria - Silvio Giobellina
Heinz Stettler Urs Salzmann Rico Freiermuth
|
1986 Königssee | Szwajcaria - Erich Schärer
Kurt Meier Erwin Fassbind André Kisser
| Austria - Peter Kienast
Franz Siegl Gerhard Redl Christian Mark
| Szwajcaria - Ralph Pichler
Heinrich Notter Celeste Poltera Roland Beerli
|
1987 Sankt Moritz | Szwajcaria - Hans Hiltebrand
Urs Fehlmann Erwin Fassbind André Kisser
| NRD - Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol Roland Wetzig Dietmar Schauerhammer
| Szwajcaria - Ralph Pichler
Heinrich Ott Edgar Dietsche Celeste Poltera
|
1989 Cortina d’Ampezzo | Szwajcaria - Gustav Weder
Curdin Morell Bruno Gerber Lorenz Schindelholz
| Szwajcaria - Nico Baracchi
Christian Reich Donat Acklin René Mangold
| NRD - Wolfgang Hoppe
Bodo Ferl Bogdan Musiol Ingo Voge
|
1990 Sankt Moritz | Szwajcaria - Gustav Weder
Bruno Gerber Lorenz Schindelholz Curdin Morell
| NRD - Harald Czudaj
Tino Bonk Alexander Szelig Axel Jang
| Austria - Ingo Appelt
Gerhard Redl Jürgen Mandl Harald Winkler
|
1991 Altenberg | Niemcy - Wolfgang Hoppe
Bogdan Musiol Axel Kühn Christoph Langen
| Szwajcaria - Gustav Weder
Bruno Gerber Lorenz Schindelholz Curdin Morell
| Niemcy - Harald Czudaj
Tino Bonk Axel Jang Alexander Szelig
|
1993 Igls | Szwajcaria - Gustav Weder
Donat Acklin Kurt Meier Domenico Semeraro
| Austria - Hubert Schlösser
Harald Winkler Gerhard Redl Gerhard Haidacher
| Stany Zjednoczone - Brian Shimer
Bryan Leturgez Karlos Kirby Randy Jones
|
1995 Winterberg | Niemcy - Wolfgang Hoppe
René Hannemann Ulf Hielscher Carsten Embach
| Austria - Hubert Schlösser
Gerhard Redl Thomas Schroll Martin Schützenauer
| Niemcy - Harald Czudaj
Thorsten Voss Udo Lehmann Alexander Szelig
|
1996 Calgary | Niemcy - Christoph Langen
Markus Zimmermann Sven Rühr Olaf Hampel
| Szwajcaria - Marcel Rohner
Markus Wasser Thomas Schreiber Roland Tanner
| Niemcy - Wolfgang Hoppe
Thorsten Voss Sven Peter Carsten Embach
|
1997 Sankt Moritz | Niemcy - Wolfgang Hoppe
Sven Rühr René Hannemann Carsten Embach
| Niemcy - Dirk Wiese
Christoph Bartsch Thorsten Voss Michael Liekmeier
| Stany Zjednoczone - Brian Shimer
Chip Minton Randy Jones Robert Olesen
|
1999 Cortina d’Ampezzo | Francja - Bruno Mingeon
Emanuel Hostache Éric Le Chanony Max Robert
| Szwajcaria - Marcel Rohner
Markus Nüssli Beat Hefti Silvio Schaufelberger
| Kanada - Pierre Lueders
Ken Leblanc Ben Hindle Matt Hindle
|
2000 Altenberg | Niemcy - André Lange
René Hoppe Lars Behrendt Carsten Embach
| Niemcy - Christoph Langen
Markus Zimmermann Thomas Platzer Sven Rühr
| Szwajcaria - Christian Reich
Bruno Aeberhard Urs Aeberhard Domenic Keller
|
2001 Sankt Moritz | Niemcy - Christoph Langen
Markus Zimmermann Sven Peter Alexander Metzger
| Niemcy - André Lange
René Hoppe Lars Behrendt Carsten Embach
| Szwajcaria - Christian Reich
Steve Anderhub Urs Aeberhard Domenic Keller
|
2003 Lake Placid | Niemcy - André Lange
René Hoppe Kevin Kuske Carsten Embach
| Stany Zjednoczone - Todd Hays
Bill Schuffenhauer Randy Jones Garrett Hines
| Rosja - Aleksandr Zubkow
Aleksiej Sieliwierstow Siergiej Gołubiow Dmitrij Stiopuszkin
|
2004 Königssee | Niemcy - André Lange
Udo Lehmann Kevin Kuske René Hoppe
| Niemcy - Christoph Langen
Christoph Heyder Enrico Kühn Jens Nohka
| Stany Zjednoczone - Todd Hays
Pavle Jovanovic Bill Schuffenhauer Steve Mesler
|
2005 Calgary | Niemcy - André Lange
René Hoppe Kevin Kuske Martin Putze
| Rosja - Aleksandr Zubkow
Siergiej Gołubiow Aleksiej Sieliwierstow Dmitrij Stiopuszkin
| Kanada - Pierre Lueders
Ken Kotyk Morgan Alexander Lascelles Brown
|
2007 St. Moritz | Szwajcaria - Ivo Rüegg
Thomas Lamparter Hanns Kilian Cédric Grand
| Kanada - Pierre Lueders
Ken Kotyk David Bissett Lascelles Brown
| Niemcy - André Lange
René Hoppe Kevin Kuske Martin Putze
|
2008 Altenberg | Niemcy - André Lange
René Hoppe Marc Kühne Martin Putze
| Rosja - Aleksandr Zubkow
Roman Oriesznikow Dmitrij Trunienkow Dmitrij Stiopuszkin
| Niemcy - Matthias Höpfner
Ronny Listner Alex Mann Thomas Pöge
|
2009 Lake Placid | Stany Zjednoczone - Steven Holcomb
Justin Olsen Steve Mesler Curtis Tomasevicz
| Niemcy - André Lange
Alexander Rödiger Kevin Kuske Martin Putze
| Łotwa - Jānis Miņins
Daumants Dreiškens Oskars Melbārdis Intars Dambis
|
2011 Königssee | Niemcy - Manuel Machata
Andreas Bredau Richard Adjei Christian Poser
| Niemcy - Karl Angerer
Christian Friedrich Alex Mann Gregor Bermbach
| Stany Zjednoczone - Steven Holcomb
Justin Olsen Steven Langton Curtis Tomasevicz
|
2012 Lake Placid | Stany Zjednoczone - Steven Holcomb
Justin Olsen Steve Langton Curtis Tomasevicz
| Niemcy - Maximilian Arndt
Alexander Rödiger Kevin Kuske Martin Putze
| Niemcy - Manuel Machata
Marko Hübenbecker Andreas Bredau Christian Poser
|
2013 Sankt Moritz | Niemcy - Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker Alexander Rödiger Martin Putze
| Rosja - Aleksandr Zubkow
Aleksiej Niegodajło Dmitrij Trunienkow Maksim Mokrousow
| Stany Zjednoczone - Steven Holcomb
Justin Olsen Steve Langton Curtis Tomasevicz
|
2015 Winterberg | Niemcy - Maximilian Arndt
Kevin Korona Alexander Rödiger Ben Heber
| Niemcy - Nico Walther
Marko Hübenbecker Andreas Bredau Christian Poser
| Łotwa - Oskars Melbārdis
Arvis Vilkaste Jānis Strenga Daumants Dreiškens
|
2016 Igls | Łotwa - Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens Arvis Vilkaste Jānis Strenga
| Niemcy - Francesco Friedrich
Candy Bauer Gregor Bermbach Thorsten Margis
| Szwajcaria - Rico Peter
Bror van der Zijde Thomas Amrhein Simon Friedli
|
2017 Königssee | Niemcy - Francesco Friedrich
Candy Bauer Martin Grothkopp Thorsten Margis
Niemcy - Johannes Lochner
Matthias Kagerhuber Joshua Bluhm Christian Rasp
| – | Niemcy - Nico Walther
Kevin Kuske Kevin Korona Eric Franke
|
2019 Whistler | Niemcy - Francesco Friedrich
Candy Bauer Martin Grothkopp Thorsten Margis
| Łotwa - Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis Arvis Vilkaste Jānis Strenga
| Kanada - Justin Kripps
Ryan Sommer Cameron Stones Benjamin Coakwell
|
2020 Altenberg | Niemcy - Francesco Friedrich
Candy Bauer Martin Grothkopp Alexander Schüller
| Niemcy - Johannes Lochner
Florian Bauer Christopher Weber Christian Rasp | Niemcy - Nico Walther
Paul Krenz Joshua Bluhm Eric Franke
|
2021 Altenberg | Niemcy - Francesco Friedrich
Thorsten Margis Candy Bauer Alexander Schüller
| Austria - Benjamin Maier
Dănuț Moldovan Markus Sammer Kristian Huber
| Niemcy - Johannes Lochner
Florian Bauer Christopher Weber Christian Rasp |
2023 Sankt Moritz | Niemcy - Francesco Friedrich
Thorsten Margis Candy Bauer Alexander Schüller
| Wielka Brytania - Brad Hall
Arran Gulliver Taylor Lawrence Greg Cackett
Łotwa - Emīls Cipulis
Edgars Nemme Dāvis Spriņģis Matīss Miknis | – |
2024 Winterberg | Niemcy - Francesco Friedrich
Thorsten Margis Alexander Schüller Felix Straub
| Niemcy - Johannes Lochner
Florian Bauer Erec Bruckert Georg Fleischhauer | Niemcy - Adam Ammour
Issam Ammour Benedikt Hertel Rupert Schenk |