Сезон 1969 року у першій групі класу «А» чемпіонату СРСР з футболу — 31-й в історії турнір у вищому дивізіоні футбольної першості Радянського Союзу. Тривав з 4 квітня по 21 жовтня 1969 року. Участь у змаганні узяли 20 команд, 4 гірших з яких за результатами сезону полишили елітний дивізіон.
Турнір проходив у два етапи — попередній та фінальний.
Переможцем сезону стала команда «Спартак» (Москва), для якої ця перемога у чемпіонаті стала дев'ятою в історії.
Чемпіон СРСР 1969 |
«Спартак» (Москва) 9-й титул |
Попередній етап
На попередньому етапі команди-учасниці були розбиті на дві підгрупи по 10 команд у кожній. В рамках кожної підгрупи проводився груповий турнір у два кола. Сім найкращих команд кожної підгрупи на фінальному етапі отримували право участі у змаганні за медалі першості, решта команд на наступному етапі розігрували між собою 15-20 місця.
Підгрупа I
Підсумкова таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | «Динамо» (Київ) | 18 | 10 | 8 | 0 | 25-6 | 28 |
2 | ЦСКА (Москва) | 18 | 9 | 6 | 3 | 18-8 | 24 |
3 | «Динамо» (Москва) | 18 | 7 | 4 | 7 | 17-18 | 18 |
4 | СКА (Ростов-на-Дону) | 18 | 7 | 4 | 7 | 20-24 | 18 |
5 | «Зоря» (Ворошиловград) | 18 | 6 | 5 | 7 | 19-16 | 17 |
6 | «Нефтчі» (Баку) | 18 | 5 | 7 | 6 | 16-18 | 17 |
7 | «Чорноморець» (Одеса) | 18 | 5 | 7 | 6 | 14-17 | 17 |
8 | «Арарат» (Єреван) | 18 | 6 | 5 | 7 | 18-23 | 17 |
9 | «Уралмаш» (Свердловськ) | 18 | 4 | 6 | 8 | 9-18 | 14 |
10 | «Крила Рад» (Куйбишев) | 18 | 3 | 4 | 11 | 16-24 | 10 |
Матчі |
Дата | Тур | Команда 1 | Рахунок | Команда 2 | 04.04.1969 | 1 | «Нефтчі» | 2:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 04.04.1969 | 3 | «Зоря» | 0:1 (0:0) | «Уралмаш» | 04.04.1969 | 3 | «Арарат» | 1:4 (0:2) | «Динамо» К | 08.04.1969 | 2 | «Арарат» | 3:2 (1:1) | «Динамо» М | 08.04.1969 | 2 | «Зоря» | 2:0 (0:0) | «Крила Рад» | 08.04.1969 | 2 | «Чорноморець» Од | 0:1 (0:0) | ЦСКА М | 08.04.1969 | 2 | «Нефтчі» | 0:0 | «Динамо» К | 08.04.1969 | 2 | СКА Рос. | 3:1 (1:0) | «Уралмаш» | 12.04.1969 | 1 | «Зоря» | 0:1 (0:0) | «Динамо» К | 12.04.1969 | 3 | СКА Рос. | 0:1 (0:0) | ЦСКА М | 12.04.1969 | 3 | «Чорноморець» Од | 2:2 (2:2) | «Крила Рад» | 12.04.1969 | 3 | «Нефтчі» | 2:1 (2:0) | «Динамо» М | 16.04.1969 | 4 | «Нефтчі» | 2:0 (0:0) | «Арарат» | 16.04.1969 | 4 | «Зоря» | 1:0 (0:0) | ЦСКА М | 16.04.1969 | 4 | «Динамо» К | 0:0 | «Динамо» М | 16.04.1969 | 4 | СКА Рос. | 2:1 (1:0) | «Крила Рад» | 16.04.1969 | 4 | «Чорноморець» Од | 1:0 (0:0) | «Уралмаш» | 23.04.1969 | 5 | «Уралмаш» | 3:2 (1:1) | «Нефтчі» | 23.04.1969 | 5 | «Крила Рад» | 1:2 (1:2) | «Арарат» | 23.04.1969 | 5 | СКА Рос. | 1:1 (1:1) | «Зоря» | 23.04.1969 | 5 | «Чорноморець» Од | 1:0 (0:0) | «Динамо» М | 23.04.1969 | 5 | «Динамо» К | 1:0 (0:0) | ЦСКА М | 27.04.1969 | 6 | «Крила Рад» | 0:0 | «Нефтчі» | 27.04.1969 | 6 | «Уралмаш» | 0:0 | «Динамо» К | 27.04.1969 | 6 | «Чорноморець» Од | 1:0 (1:0) | «Зоря» | 28.04.1969 | 6 | «Динамо» М | 1:3 (0:2) | СКА Рос. | 29.04.1969 | 6 | ЦСКА М | 1:0 (1:0) | «Арарат» | 02.05.1969 | 7 | «Крила Рад» | 1:1 (0:1) | «Динамо» К | 02.05.1969 | 7 | СКА Рос. | 1:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 02.05.1969 | 7 | «Зоря» | 0:1 (0:0) | «Динамо» М | 03.05.1969 | 7 | ЦСКА М | 2:0 (0:0) | «Нефтчі» | 03.05.1969 | 7 | «Уралмаш» | 1:1 (0:0) | «Арарат» | 08.05.1969 | 8 | «Уралмаш» | 1:0 (1:0) | «Крила Рад» | 08.05.1969 | 8 | «Динамо» М | 0:0 | ЦСКА М | 09.05.1969 | 8 | «Динамо» К | 2:0 (1:0) | СКА Рос. | 09.05.1969 | 8 | «Арарат» | 0:0 | «Чорноморець» Од | 09.05.1969 | 8 | «Нефтчі» | 1:1 (1:1) | «Зоря» | 12.05.1969 | 9 | ЦСКА М | 1:0 (0:0) | «Уралмаш» | 13.05.1969 | 9 | «Динамо» М | 1:0 (0:0) | «Крила Рад» | 14.05.1969 | 9 | «Арарат» | 1:0 (0:0) | «Зоря» | 14.05.1969 | 9 | «Динамо» К | 1:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 14.05.1969 | 9 | «Нефтчі» | 0:0 | СКА Рос. | 17.05.1969 | 1 | ЦСКА М | 1:0 (0:0) | «Крила Рад» | 18.05.1969 | 1 | «Динамо» М | 1:0 (1:0) | «Уралмаш» | 18.05.1969 | 1 | «Арарат» | 2:0 (1:0) | СКА Рос. | 26.05.1969 | 10 | «Крила Рад» | 0:1 (0:1) | «Уралмаш» | 26.05.1969 | 10 | «Зоря» | 3:0 (1:0) | «Нефтчі» | 26.05.1969 | 10 | «Чорноморець» Од | 2:0 (2:0) | «Арарат» | 26.05.1969 | 10 | СКА Рос. | 0:1 (0:1) | «Динамо» К | 26.05.1969 | 10 | ЦСКА М | 1:1 (1:0) | «Динамо» М | 30.05.1969 | 11 | «Уралмаш» | 0:0 | ЦСКА М | 30.05.1969 | 11 | «Крила Рад» | 2:0 (1:0) | «Динамо» М | 30.05.1969 | 11 | «Зоря» | 2:0 (0:0) | «Арарат» | 30.05.1969 | 11 | «Чорноморець» Од | 1:1 (0:1) | «Динамо» К | 30.05.1969 | 11 | СКА Рос. | 2:1 (1:0) | «Нефтчі» | 03.06.1969 | 12 | СКА Рос. | 3:1 (1:1) | «Арарат» | 03.06.1969 | 12 | «Чорноморець» Од | 0:0 | «Нефтчі» | 03.06.1969 | 12 | «Динамо» К | 2:0 (1:0) | «Зоря» | 03.06.1969 | 12 | «Уралмаш» | 0:1 (0:1) | «Динамо» М | 03.06.1969 | 12 | «Крила Рад» | 2:1 (1:1) | ЦСКА М | 12.06.1969 | 15 | «Арарат» | 0:0 | «Уралмаш» | 15.06.1969 | 13 | «Динамо» М | 3:1 (0:0) | «Чорноморець» Од | 16.06.1969 | 13 | «Зоря» | 4:2 (2:0) | СКА Рос. | 16.06.1969 | 13 | «Арарат» | 3:1 (2:1) | «Крила Рад» | 16.06.1969 | 13 | «Нефтчі» | 1:0 (0:0) | «Уралмаш» | 16.06.1969 | 13 | ЦСКА М | 0:0 | «Динамо» К | 20.06.1969 | 14 | «Динамо» К | 5:0 (2:0) | «Уралмаш» | 20.06.1969 | 14 | «Арарат» | 2:2 (2:1) | ЦСКА М | 20.06.1969 | 14 | «Чорноморець» Од | 1:1 (1:1) | СКА Рос. | 20.06.1969 | 14 | «Динамо» М | 2:0 (2:0) | «Зоря» | 20.06.1969 | 14 | «Нефтчі» | 1:0 (0:0) | «Крила Рад» | 24.06.1969 | 15 | «Зоря» | 1:1 (1:0) | «Чорноморець» Од | 24.06.1969 | 15 | «Нефтчі» | 0:1 (0:0) | ЦСКА М | 24.06.1969 | 15 | «Динамо» К | 1:0 (1:0) | «Крила Рад» | 24.06.1969 | 15 | СКА Рос. | 1:0 (0:0) | «Динамо» М | 01.07.1969 | 16 | «Динамо» М | 0:2 (0:1) | «Динамо» К | 04.07.1969 | 16 | «Уралмаш» | 1:1 (0:0) | СКА Рос. | 04.07.1969 | 16 | «Крила Рад» | 1:3 (0:1) | «Зоря» | 04.07.1969 | 16 | «Арарат» | 1:0 (0:0) | «Нефтчі» | 04.07.1969 | 16 | ЦСКА М | 2:0 (1:0) | «Чорноморець» Од | 08.07.1969 | 17 | «Крила Рад» | 2:2 (1:1) | «Чорноморець» Од | 08.07.1969 | 17 | ЦСКА М | 3:0 (0:0) | СКА Рос. | 08.07.1969 | 17 | «Уралмаш» | 0:0 | «Зоря» | 09.07.1969 | 17 | «Динамо» М | 1:0 (1:0) | «Арарат» | 10.07.1969 | 17 | «Динамо» К | 2:2 (2:0) | «Нефтчі» | 12.07.1969 | 18 | ЦСКА М | 1:1 (1:0) | «Зоря» | 12.07.1969 | 18 | «Крила Рад» | 3:0 (1:0) | СКА Рос. | 12.07.1969 | 18 | «Уралмаш» | 0:1 (0:0) | «Чорноморець» Од | 14.07.1969 | 18 | «Динамо» М | 2:2 (2:0) | «Нефтчі» | 14.07.1969 | 18 | «Динамо» К | 1:1 (1:0) | «Арарат» | |
Підгрупа II
Підсумкова таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
1 | «Спартак» (Москва) | 18 | 14 | 3 | 1 | 29-9 | 31 |
2 | «Динамо» (Тбілісі) | 18 | 8 | 9 | 1 | 22-7 | 25 |
3 | «Шахтар» (Донецьк) | 18 | 5 | 8 | 5 | 20-17 | 18 |
4 | «Торпедо» (Москва) | 18 | 5 | 8 | 5 | 15-14 | 18 |
5 | «Динамо» (Мінськ) | 18 | 5 | 6 | 7 | 16-19 | 16 |
6 | «Зеніт» (Ленінград) | 18 | 5 | 6 | 7 | 14-18 | 16 |
7 | «Торпедо» (Кутаїсі) | 18 | 7 | 2 | 9 | 17-27 | 16 |
8 | «Кайрат» (Алма-Ата) | 18 | 4 | 7 | 7 | 15-18 | 15 |
9 | «Пахтакор» (Ташкент) | 18 | 6 | 3 | 9 | 16-23 | 15 |
10 | «Локомотив» (Москва) | 18 | 2 | 6 | 10 | 13-25 | 10 |
Матчі |
Дата | Тур | Команда 1 | Рахунок | Команда 2 | 04.04.1969 | 3 | «Локомотив» М | 0:1 (0:1) | «Динамо» Мн | 04.04.1969 | 4 | «Динамо» Тб | 3:1 (3:0) | «Локомотив» М | 08.04.1969 | 1 | «Шахтар» Д | 1:1 (1:0) | «Зеніт» | 08.04.1969 | 1 | «Динамо» Тб | 0:0 | «Торпедо» М | 08.04.1969 | 1 | «Торпедо» К | 1:1 (1:1) | «Локомотив» М | 08.04.1969 | 1 | «Локомотив» М | 1:2 (0:1) | «Спартак» М | 08.04.1969 | 1 | «Кайрат» | 0:0 | «Динамо» Мн | 12.04.1969 | 2 | «Торпедо» К | 1:0 (1:0) | «Зеніт» | 12.04.1969 | 2 | «Локомотив» М | 2:1 (0:0) | «Торпедо» М | 12.04.1969 | 2 | «Кайрат» | 1:1 (0:0) | «Спартак» М | 12.04.1969 | 2 | «Шахтар» Д | 1:1 (1:1) | «Локомотив» М | 12.04.1969 | 2 | «Динамо» Тб | 2:1 (1:0) | «Динамо» Мн | 16.04.1969 | 3 | «Динамо» Тб | 2:0 (2:0) | «Спартак» М | 16.04.1969 | 3 | «Кайрат» | 3:1 (0:0) | «Торпедо» М | 16.04.1969 | 3 | «Торпедо» К | 3:2 (2:2) | «Шахтар» Д | 18.04.1969 | 3 | «Локомотив» М | 0:2 (0:0) | «Зеніт» | 21.04.1969 | 4 | «Шахтар» Д | 3:0 (1:0) | «Локомотив» М | 22.04.1969 | 4 | «Зеніт» | 1:1 (0:1) | «Кайрат» | 22.04.1969 | 4 | «Торпедо» К | 0:2 (0:2) | «Спартак» М | 22.04.1969 | 4 | «Торпедо» М | 0:0 | «Динамо» Мн | 25.04.1969 | 5 | «Локомотив» М | 1:3 (0:1) | «Локомотив» М | 26.04.1969 | 5 | «Спартак» М | 3:0 (2:0) | «Динамо» Мн | 26.04.1969 | 5 | «Шахтар» Д | 1:0 (1:0) | «Кайрат» | 27.04.1969 | 5 | «Зеніт» | 0:0 | «Динамо» Тб | 27.04.1969 | 5 | «Торпедо» М | 1:0 (0:0) | «Торпедо» К | 30.04.1969 | 6 | «Локомотив» М | 1:1 (0:0) | «Кайрат» | 02.05.1969 | 6 | «Зеніт» | 2:0 (0:0) | «Локомотив» М | 02.05.1969 | 6 | «Динамо» Тб | 3:0 (2:0) | «Шахтар» Д | 02.05.1969 | 6 | «Динамо» Мн | 1:2 (1:0) | «Торпедо» К | 02.05.1969 | 6 | «Спартак» М | 0:0 | «Торпедо» М | 09.05.1969 | 7 | «Динамо» Мн | 1:0 (1:0) | «Локомотив» М | 09.05.1969 | 7 | «Торпедо» К | 0:0 | «Динамо» Тб | 09.05.1969 | 7 | «Локомотив» М | 1:0 (0:0) | «Кайрат» | 09.05.1969 | 7 | «Торпедо» М | 2:0 (1:0) | «Зеніт» | 10.05.1969 | 7 | «Спартак» М | 2:0 (1:0) | «Шахтар» Д | 14.05.1969 | 8 | «Кайрат» | 2:0 (1:0) | «Торпедо» К | 14.05.1969 | 8 | «Локомотив» М | 0:0 | «Динамо» Тб | 14.05.1969 | 8 | «Динамо» Мн | 2:0 (0:0) | «Зеніт» | 14.05.1969 | 8 | «Торпедо» М | 0:0 | «Шахтар» Д | 15.05.1969 | 8 | «Локомотив» М | 1:2 (1:1) | «Спартак» М | 18.05.1969 | 9 | «Кайрат» | 1:1 (1:0) | «Динамо» Тб | 18.05.1969 | 9 | «Шахтар» Д | 1:1 (1:1) | «Динамо» Мн | 18.05.1969 | 9 | «Локомотив» М | 1:0 (0:0) | «Торпедо» К | 19.05.1969 | 9 | «Торпедо» М | 0:0 | «Локомотив» М | 19.05.1969 | 9 | «Зеніт» | 0:1 (0:1) | «Спартак» М | 25.05.1969 | 10 | «Локомотив» М | 4:1 (2:1) | «Динамо» Мн | 26.05.1969 | 10 | «Кайрат» | 0:1 (0:0) | «Локомотив» М | 26.05.1969 | 10 | «Шахтар» Д | 1:1 (0:0) | «Спартак» М | 26.05.1969 | 10 | «Зеніт» | 1:1 (0:1) | «Торпедо» М | 26.05.1969 | 10 | «Динамо» Тб | 3:1 (2:0) | «Торпедо» К | 30.05.1969 | 11 | «Торпедо» К | 2:0 (2:0) | «Кайрат» | 30.05.1969 | 11 | «Шахтар» Д | 2:1 (0:0) | «Торпедо» М | 30.05.1969 | 11 | «Зеніт» | 2:1 (1:0) | «Динамо» Мн | 30.05.1969 | 11 | «Динамо» Тб | 3:0 (1:0) | «Локомотив» М | 30.05.1969 | 11 | «Спартак» М | 1:0 (0:0) | «Локомотив» М | 03.06.1969 | 12 | «Локомотив» М | 0:3 (0:2) | «Торпедо» М | 03.06.1969 | 12 | «Динамо» Тб | 0:0 | «Кайрат» | 03.06.1969 | 12 | «Динамо» Мн | 1:0 (0:0) | «Шахтар» Д | 03.06.1969 | 12 | «Торпедо» К | 3:2 (2:0) | «Локомотив» М | 04.06.1969 | 12 | «Спартак» М | 2:1 (2:1) | «Зеніт» | 12.06.1969 | 15 | «Локомотив» М | 1:2 (0:1) | «Шахтар» Д | 14.06.1969 | 13 | «Локомотив» М | 0:1 (0:1) | «Динамо» Тб | 15.06.1969 | 13 | «Динамо» Мн | 0:1 (0:0) | «Спартак» М | 15.06.1969 | 13 | «Торпедо» К | 1:2 (1:1) | «Торпедо» М | 16.06.1969 | 13 | «Кайрат» | 0:0 | «Шахтар» Д | 16.06.1969 | 13 | «Локомотив» М | 1:0 (1:0) | «Зеніт» | 19.06.1969 | 14 | «Торпедо» М | 0:1 (0:0) | «Спартак» М | 20.06.1969 | 14 | «Локомотив» М | 0:0 | «Локомотив» М | 20.06.1969 | 14 | «Кайрат» | 0:1 (0:0) | «Зеніт» | 20.06.1969 | 14 | «Шахтар» Д | 0:0 | «Динамо» Тб | 20.06.1969 | 14 | «Торпедо» К | 1:0 (1:0) | «Динамо» Мн | 24.06.1969 | 15 | «Динамо» Мн | 1:1 (1:0) | «Торпедо» М | 24.06.1969 | 15 | «Динамо» Тб | 4:0 (0:0) | «Зеніт» | 24.06.1969 | 15 | «Кайрат» | 3:0 (2:0) | «Локомотив» М | 24.06.1969 | 15 | «Спартак» М | 2:1 (1:0) | «Торпедо» К | 30.06.1969 | 16 | «Локомотив» М | 0:1 (0:1) | «Торпедо» К | 01.07.1969 | 16 | «Зеніт» | 0:0 | «Шахтар» Д | 02.07.1969 | 16 | «Динамо» Мн | 3:0 (1:0) | «Кайрат» | 02.07.1969 | 16 | «Спартак» М | 1:0 (0:0) | «Локомотив» М | 03.07.1969 | 16 | «Торпедо» М | 0:0 | «Динамо» Тб | 05.07.1969 | 17 | «Зеніт» | 2:0 (0:0) | «Торпедо» К | 05.07.1969 | 17 | «Локомотив» М | 2:0 (1:0) | «Шахтар» Д | 06.07.1969 | 17 | «Спартак» М | 4:1 (2:1) | «Кайрат» | 07.07.1969 | 17 | «Динамо» Мн | 0:0 | «Динамо» Тб | 07.07.1969 | 17 | «Торпедо» М | 2:1 (1:1) | «Локомотив» М | 10.07.1969 | 18 | «Торпедо» М | 0:2 (0:2) | «Кайрат» | 11.07.1969 | 18 | «Шахтар» Д | 6:0 (4:0) | «Торпедо» К | 11.07.1969 | 18 | «Зеніт» | 1:1 (1:0) | «Локомотив» М | 11.07.1969 | 18 | «Спартак» М | 3:0 (2:0) | «Динамо» Тб | 11.07.1969 | 18 | «Динамо» Мн | 2:2 (1:1) | «Локомотив» М | |
Фінальний етап
За 1-14 місця
Підсумкова таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | М | О | УЄФА |
| «Спартак» (Москва) | 26 | 19 | 5 | 2 | 40-11 | 43 | КЧ |
| «Динамо» (Київ) | 26 | 16 | 7 | 3 | 37-13 | 39 | |
| «Динамо» (Тбілісі) | 26 | 12 | 11 | 3 | 34-17 | 35 | |
4 | «Динамо» (Москва) | 26 | 12 | 7 | 7 | 44-28 | 31 | |
5 | «Торпедо» (Москва) | 26 | 11 | 9 | 6 | 29-19 | 31 | |
6 | ЦСКА (Москва) | 26 | 10 | 9 | 7 | 19-14 | 29 | |
7 | «Нефтчі» (Баку) | 26 | 6 | 11 | 9 | 26-27 | 23 | |
8 | «Чорноморець» (Одеса) | 26 | 7 | 7 | 12 | 17-26 | 21 | |
9 | «Зеніт» (Ленінград) | 26 | 6 | 9 | 11 | 21-34 | 21 | |
10 | «Шахтар» (Донецьк) | 26 | 6 | 8 | 12 | 20-28 | 20 | |
11 | «Зоря» (Ворошиловград) | 26 | 5 | 9 | 12 | 21-30 | 19 | |
12 | СКА (Ростов-на-Дону) | 26 | 6 | 7 | 13 | 23-37 | 19 | |
13 | «Динамо» (Мінськ) | 26 | 5 | 9 | 12 | 14-31 | 19 | |
14 | «Торпедо» (Кутаїсі) | 26 | 4 | 6 | 16 | 20-50 | 14 | |
Гравці перших трьох команд, які взяли участь щонайменше в половині матчів, отримали медалі чемпіонату.
«Спартак» (Москва): Анзор Кавазашвілі, Геннадій Логофет, Вадим Іванов, Євген Ловчев, Микола Абрамов, Віктор Папаєв, Микола Кисельов, Василь Калинов, Сергій Рожков, Володимир Янкін, Галімзян Хусаїнов, Микола Осянін, Джемал Сігаладзе, Віктор Євлентьєв.
«Динамо» (Київ): Євген Рудаков, Василь Турянчик, Вадим Соснихін, Володимир Левченко, Сергій Круликовський, Володимир Мунтян, Федір Медвідь, Йожеф Сабо, Анатолій Боговик, Віталій Хмельницький, Віктор Серебряников, Анатолій Пузач.
«Динамо» (Тбілісі): Рамаз Урушадзе, Піруз Кантеладзе, Реваз Дзодзуашвілі, Муртаз Хурцилава, Слава Метревелі, Кахі Асатіані, Олексій Іліаді, Гурам Петріашвілі, Георгій Гавашелі, Сергій Кутівадзе, Гіві Нодія, Леван Нодія.
Матчі |
Дата | Тур | Команда 1 | Рахунок | Команда 2 | 23.07.1969 | 5 | «Торпедо» М | 2:0 (1:0) | «Зоря» | 30.07.1969 | 1 | «Чорноморець» Од | 2:0 (0:0) | «Зеніт» | 30.07.1969 | 1 | «Зоря» | 0:2 (0:2) | «Спартак» М | 30.07.1969 | 1 | «Торпедо» К | 0:2 (0:2) | «Динамо» К | 30.07.1969 | 1 | «Нефтчі» | 1:2 (1:1) | «Торпедо» М | 31.07.1969 | 1 | «Динамо» М | 4:1 (2:0) | «Динамо» Тб | 07.08.1969 | 2 | «Динамо» М | 3:1 (3:0) | «Шахтар» Д | 08.08.1969 | 2 | ЦСКА М | 1:0 (1:0) | «Торпедо» К | 09.08.1969 | 2 | «Динамо» Тб | 2:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 09.08.1969 | 2 | «Зеніт» | 1:1 (1:0) | «Зоря» | 09.08.1969 | 2 | СКА Рос. | 2:0 (0:0) | «Динамо» Мн | 09.08.1969 | 2 | «Спартак» М | 2:0 (1:0) | «Нефтчі» | 10.08.1969 | 2 | «Торпедо» М | 0:1 (0:0) | «Динамо» К | 13.08.1969 | 3 | «Динамо» Мн | 0:2 (0:2) | «Нефтчі» | 13.08.1969 | 3 | «Динамо» М | 0:2 (0:0) | «Спартак» М | 13.08.1969 | 3 | «Зеніт» | 2:0 (2:0) | СКА Рос. | 14.08.1969 | 3 | «Зоря» | 2:2 (2:1) | «Торпедо» К | 14.08.1969 | 3 | ЦСКА М | 1:0 (1:0) | «Динамо» Тб | 14.08.1969 | 3 | «Чорноморець» Од | 0:1 (0:0) | «Торпедо» М | 15.08.1969 | 3 | «Шахтар» Д | 0:2 (0:1) | «Динамо» К | 18.08.1969 | 7 | «Торпедо» М | 1:1 (1:0) | «Динамо» М | 22.08.1969 | 4 | «Зоря» | 0:2 (0:0) | «Динамо» Тб | 22.08.1969 | 4 | «Динамо» Мн | 0:0 | «Динамо» М | 22.08.1969 | 4 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Чорноморець» Од | 22.08.1969 | 4 | «Нефтчі» | 0:2 (0:1) | «Зеніт» | 22.08.1969 | 4 | СКА Рос. | 2:1 (0:1) | «Торпедо» К | 22.08.1969 | 4 | «Торпедо» М | 3:0 (2:0) | ЦСКА М | 23.08.1969 | 4 | «Спартак» М | 2:1 (0:0) | «Динамо» К | 26.08.1969 | 5 | «Динамо» Тб | 2:1 (1:0) | СКА Рос. | 26.08.1969 | 5 | «Торпедо» К | 1:1 (0:0) | «Нефтчі» | 26.08.1969 | 5 | ЦСКА М | 2:0 (1:0) | «Шахтар» Д | 27.08.1969 | 5 | «Динамо» Мн | 1:2 (0:1) | «Динамо» К | 27.08.1969 | 5 | «Динамо» М | 4:1 (2:1) | «Зеніт» | 27.08.1969 | 5 | «Чорноморець» Од | 0:0 | «Спартак» М | 31.08.1969 | 6 | «Динамо» Мн | 1:2 (0:1) | «Чорноморець» Од | 31.08.1969 | 6 | «Шахтар» Д | 1:0 (0:0) | «Зоря» | 01.09.1969 | 6 | «Динамо» М | 4:0 (3:0) | «Торпедо» К | 05.09.1969 | 7 | «Зоря» | 0:0 | «Динамо» Мн | 05.09.1969 | 7 | «Нефтчі» | 0:0 | «Шахтар» Д | 05.09.1969 | 7 | «Чорноморець» Од | 1:0 (0:0) | «Торпедо» К | 07.09.1969 | 6 | «Торпедо» М | 2:1 (0:1) | СКА Рос. | 14.09.1969 | 1 | ЦСКА М | 0:0 | «Динамо» Мн | 15.09.1969 | 7 | «Спартак» М | 4:0 (0:0) | СКА Рос. | 16.09.1969 | 6 | «Динамо» Тб | 1:1 (0:0) | «Нефтчі» | 16.09.1969 | 7 | «Динамо» М | 4:2 (3:1) | «Торпедо» М | 20.09.1969 | 1 | СКА Рос. | 0:1 (0:0) | «Шахтар» Д | 20.09.1969 | 7 | «Зеніт» | 1:2 (1:1) | ЦСКА М | 20.09.1969 | 8 | «Динамо» Тб | 3:1 (0:1) | «Динамо» М | 21.09.1969 | 8 | «Динамо» К | 3:0 (1:0) | «Торпедо» К | 21.09.1969 | 8 | «Спартак» М | 1:0 (1:0) | «Зоря» | 22.09.1969 | 8 | «Торпедо» М | 1:0 (0:0) | «Нефтчі» | 24.09.1969 | 8 | «Зеніт» | 0:0 | «Чорноморець» Од | 24.09.1969 | 8 | «Шахтар» Д | 0:0 | СКА Рос. | 29.09.1969 | 9 | «Зоря» | 2:2 (1:1) | «Зеніт» | 29.09.1969 | 9 | «Торпедо» К | 0:0 | ЦСКА М | 29.09.1969 | 9 | «Шахтар» Д | 1:2 (1:1) | «Динамо» М | 29.09.1969 | 9 | «Динамо» Мн | 2:1 (2:1) | СКА Рос. | 29.09.1969 | 9 | «Нефтчі» | 0:0 | «Спартак» М | 29.09.1969 | 9 | «Чорноморець» Од | 1:1 (0:1) | «Динамо» Тб | 03.10.1969 | 10 | «Динамо» Тб | 0:0 | ЦСКА М | 03.10.1969 | 10 | «Нефтчі» | 6:0 (3:0) | «Динамо» Мн | 03.10.1969 | 10 | СКА Рос. | 1:1 (1:0) | «Зеніт» | 03.10.1969 | 10 | «Спартак» М | 2:3 (2:3) | «Динамо» М | 03.10.1969 | 10 | «Торпедо» К | 1:1 (1:1) | «Зоря» | 04.10.1969 | 10 | «Торпедо» М | 4:1 (1:0) | «Чорноморець» Од | 05.10.1969 | 10 | «Динамо» К | 1:0 (0:0) | «Шахтар» Д | 07.10.1969 | 11 | СКА Рос. | 0:2 (0:1) | «Спартак» М | 07.10.1969 | 11 | ЦСКА М | 0:1 (0:0) | «Зеніт» | 08.10.1969 | 11 | «Динамо» Мн | 1:0 (0:0) | «Зоря» | 08.10.1969 | 11 | «Торпедо» К | 0:1 (0:0) | «Чорноморець» Од | 09.10.1969 | 9 | «Динамо» К | 2:1 (1:0) | «Торпедо» М | 10.10.1969 | 11 | «Шахтар» Д | 0:1 (0:0) | «Нефтчі» | 19.10.1969 | 12 | «Чорноморець» Од | 0:1 (0:1) | «Динамо» Мн | 19.10.1969 | 12 | «Торпедо» К | 0:5 (0:2) | «Динамо» М | 19.10.1969 | 12 | «Зоря» | 2:0 (2:0) | «Шахтар» Д | 19.10.1969 | 12 | СКА Рос. | 1:1 (1:1) | «Торпедо» М | 26.10.1969 | 13 | «Динамо» К | 3:0 (1:0) | «Динамо» Мн | 26.10.1969 | 13 | «Шахтар» Д | 2:0 (0:0) | ЦСКА М | 26.10.1969 | 13 | «Спартак» М | 2:1 (1:0) | «Чорноморець» Од | 26.10.1969 | 13 | «Нефтчі» | 3:2 (1:2) | «Торпедо» К | 26.10.1969 | 13 | «Зоря» | 1:0 (1:0) | «Торпедо» М | 26.10.1969 | 13 | СКА Рос. | 0:1 (0:0) | «Динамо» Тб | 26.10.1969 | 13 | «Зеніт» | 1:2 (0:1) | «Динамо» М | 30.10.1969 | 14 | «Зеніт» | 1:0 (0:0) | «Нефтчі» | 30.10.1969 | 14 | «Торпедо» К | 3:3 (1:1) | СКА Рос. | 30.10.1969 | 14 | «Чорноморець» Од | 2:0 (0:0) | «Шахтар» Д | 30.10.1969 | 14 | «Динамо» Тб | 2:0 (1:0) | «Зоря» | 30.10.1969 | 14 | ЦСКА М | 0:1 (0:0) | «Торпедо» М | 30.10.1969 | 14 | «Динамо» К | 0:1 (0:1) | «Спартак» М | 31.10.1969 | 14 | «Динамо» М | 0:0 | «Динамо» Мн | 03.11.1969 | 6 | «Спартак» М | 1:1 (1:1) | ЦСКА М | 03.11.1969 | 6 | «Зеніт» | 1:1 (0:1) | «Динамо» К | 03.11.1969 | 12 | «Нефтчі» | 1:1 (0:0) | «Динамо» Тб | 06.11.1969 | 8 | «Динамо» Мн | 0:0 | ЦСКА М | 06.11.1969 | 12 | «Динамо» К | 4:0 (2:0) | «Зеніт» | 10.11.1969 | 12 | ЦСКА М | 0:1 (0:0) | «Спартак» М | 21.11.1969 | 7 | «Динамо» К | 2:2 (1:1) | «Динамо» Тб | 25.11.1969 | 11 | «Динамо» Тб | 2:0 (0:0) | «Динамо» К | |
За 15-20 місця
Турнір за 15-20 місця проходив за груповою схемою у чотири кола, тобто команда грала з кожним із суперників по чотири рази — двічі вдома та двічі на виїзді. Чотири найслабші команди цього турніру полишали вищій дивізіон радянської футбольної першості.
Підсумкова таблиця
М | Команда | І | В | Н | П | М | О |
15 | «Арарат» (Єреван) | 34 | 13 | 11 | 10 | 48-40 | 37 |
16 | «Пахтакор» (Ташкент) | 34 | 13 | 9 | 12 | 35-37 | 35 |
17 | «Кайрат» (Алма-Ата) | 34 | 12 | 10 | 12 | 29-31 | 34 |
18 | «Локомотив» (Москва) | 34 | 8 | 9 | 17 | 33-47 | 25 |
19 | «Крила Рад» (Куйбишев) | 34 | 8 | 8 | 18 | 34-48 | 24 |
20 | «Уралмаш» (Свердловськ) | 34 | 7 | 8 | 19 | 19-39 | 22 |
Матчі |
Дата | Тур | Команда 1 | Рахунок | Команда 2 | 26.07.1969 | 1 | «Локомотив» М | 1:1 (1:1) | «Кайрат» | 26.07.1969 | 1 | «Уралмаш» | 0:1 (0:1) | «Крила Рад» | 30.07.1969 | 2 | «Уралмаш» | 2:0 (2:0) | «Арарат» | 03.08.1969 | 3 | «Локомотив» М | 1:0 (0:0) | «Пахтакор» | 03.08.1969 | 3 | «Крила Рад» | 1:1 (0:1) | «Арарат» | 09.08.1969 | 4 | «Уралмаш» | 0:0 | «Локомотив» М | 10.08.1969 | 4 | «Крила Рад» | 1:2 (0:0) | «Пахтакор» | 10.08.1969 | 4 | «Арарат» | 3:1 (2:0) | «Кайрат» | 13.08.1969 | 5 | «Арарат» | 2:0 (2:0) | «Кайрат» | 13.08.1969 | 5 | «Уралмаш» | 1:0 (0:0) | «Локомотив» М | 13.08.1969 | 5 | «Крила Рад» | 1:1 (0:0) | «Пахтакор» | 21.08.1969 | 6 | «Пахтакор» | 2:0 (1:0) | «Уралмаш» | 21.08.1969 | 6 | «Кайрат» | 0:2 (0:0) | «Крила Рад» | 21.08.1969 | 6 | «Локомотив» М | 0:1 (0:0) | «Арарат» | 24.08.1969 | 7 | «Локомотив» М | 1:5 (1:2) | «Арарат» | 24.08.1969 | 7 | «Кайрат» | 2:1 (0:0) | «Крила Рад» | 24.08.1969 | 7 | «Пахтакор» | 1:0 (0:0) | «Уралмаш» | 29.08.1969 | 8 | «Арарат» | 1:1 (0:0) | «Пахтакор» | 30.08.1969 | 8 | «Уралмаш» | 1:2 (0:1) | «Кайрат» | 30.08.1969 | 8 | «Крила Рад» | 3:0 (3:0) | «Локомотив» М | 02.09.1969 | 9 | «Уралмаш» | 0:2 (0:0) | «Кайрат» | 02.09.1969 | 9 | «Крила Рад» | 3:2 (0:1) | «Локомотив» М | 03.09.1969 | 9 | «Пахтакор» | 2:2 (1:2) | «Арарат» | 07.09.1969 | 2 | «Кайрат» | 0:1 (0:1) | «Пахтакор» | 07.09.1969 | 10 | «Арарат» | 5:1 (1:1) | «Крила Рад» | 12.09.1969 | 11 | «Пахтакор» | 3:1 (0:1) | «Локомотив» М | 12.09.1969 | 11 | «Арарат» | 3:0 (2:0) | «Уралмаш» | 16.09.1969 | 12 | «Кайрат» | 0:0 | «Локомотив» М | 16.09.1969 | 12 | «Крила Рад» | 2:2 (1:0) | «Уралмаш» | 24.09.1969 | 13 | «Кайрат» | 0:0 | «Арарат» | 24.09.1969 | 13 | «Локомотив» М | 2:0 (1:0) | «Уралмаш» | 24.09.1969 | 13 | «Пахтакор» | 1:0 (0:0) | «Крила Рад» | 27.09.1969 | 14 | «Пахтакор» | 0:0 | «Крила Рад» | 27.09.1969 | 14 | «Кайрат» | 2:1 (0:1) | «Арарат» | 27.09.1969 | 14 | «Локомотив» М | 2:1 (1:1) | «Уралмаш» | 01.10.1969 | 10 | «Пахтакор» | 0:1 (0:0) | «Кайрат» | 05.10.1969 | 15 | «Арарат» | 3:1 (2:1) | «Локомотив» М | 05.10.1969 | 15 | «Уралмаш» | 2:0 (1:0) | «Пахтакор» | 05.10.1969 | 15 | «Крила Рад» | 1:0 (0:0) | «Кайрат» | 08.10.1969 | 16 | «Крила Рад» | 0:1 (0:1) | «Кайрат» | 08.10.1969 | 16 | «Арарат» | 0:2 (0:0) | «Локомотив» М | 08.10.1969 | 16 | «Уралмаш» | 1:2 (0:1) | «Пахтакор» | 16.10.1969 | 17 | «Пахтакор» | 1:1 (1:0) | «Арарат» | 18.10.1969 | 17 | «Локомотив» М | 4:1 (2:0) | «Крила Рад» | 18.10.1969 | 17 | «Кайрат» | 1:0 (0:0) | «Уралмаш» | 21.10.1969 | 18 | «Арарат» | 2:2 (1:1) | «Пахтакор» | 21.10.1969 | 18 | «Кайрат» | 1:0 (0:0) | «Уралмаш» | 21.10.1969 | 18 | «Локомотив» М | 3:0 (1:0) | «Крила Рад» | |
Примітки
- ↑ Приз газети «Труд» найкращому бомбардиру чемпіонату СРСР 1969 року був присуджений лише гравцеві московського «Спартака» Миколі Осяніну, хоча однакову з ним кількість голів також забили Володимир Проскурін (СКА Рос.) та Джемал Херхадзе («Торпедо» (Кутаїсі)). Офіційним поясненням такого рішення було те, що Осянін представляв команду-чемпіона і саме його голи у ключових матчах турніру сприяли здобуттю цього титулу. Також згадувалися виступи Осяніна за збірну СРСР та його значний стаж виступів у чемпіонаті СРСР (250 матчів). Однак неофіційною причиною визнання Осяніна одноосібним переможцем суперечки бомбардирів був той факт, що його конкуренти Проскурін та Херхадзе по 3 зі своїх 16 голів у турнірі забили в останньому турі змагання, що викликало підозри у змові з представниками команд-суперниць. (Газета «Спорт-Експрес» (рос.))
Посилання
- Календар ігор (рос.)
- На www.rsssf.com (англ.)
- Результати на WildStat.ru (рос.)
Сезони вищого дивізіону чемпіонату СРСР з футболу |
---|
| Група «А» | 1936 (в) · 1936 (o) · 1937 · 1938 · 1939 · 1940 · 1941 |
---|
| Перша група | 1945 · 1946 · 1947 · 1948 · 1949 |
---|
| Клас «А» | 1950 · 1951 · 1952 · 1953 · 1954 · 1955 · 1956 · 1957 · 1958 · 1959 · 1960 · 1961 · 1962 |
---|
| Клас «А», перша група | 1963 · 1964 · 1965 · 1966 · 1967 · 1968 · 1969 |
---|
| Клас «А», вища група | 1970 |
---|
| Вища ліга | 1971 · 1972 · 1973 · 1974 · 1975 · 1976 (в) · 1976 (о) · 1977 · 1978 · 1979 · 1980 · 1981 · 1982 · 1983 · 1984 · 1985 · 1986 · 1987 · 1988 · 1989 · 1990 · 1991 |
---|
| |
|
Європейський футбол 1969—1970 |
---|
| | | Національні чемпіонати | |
---|
| Національні кубки | Австрія • Албанія • Англія • Бельгія • Болгарія • Греція • Данія • Ізраїль • Ірландія • Ісландія • Іспанія • Італія • Кіпр • Ліхтенштейн • Люксембург • Мальта • Нідерланди • Німеччина (НДР, ФРН) • Норвегія • Північна Ірландія • Польща • Португалія • Румунія • Сан-Марино • СРСР • Туреччина • Угорщина 69' 69-70' • Уельс • Фарерські острови • Фінляндія • Франція • Чехословаччина • Швейцарія • Швеція • Шотландія • Югославія |
---|
| Кубки національних ліг | |
---|
| Національні суперкубки | |
---|
| Єврокубки | |
---|
|